3-ročnú neprijali do spadovej škôlky

nika237
11. aug 2023

Zeny prosim vas... som v situacii ked moju dceru 3r neprijali do spadovej skolky ale prijali ju do inej statnej vedla nas... no dcera neni uplne odplienkovana a ani odstavena... vseobecne neni ani uplne zrela na skolku (je na mna naviazana s detmi som sama) rozmyslam ci nevyuzit rodicak ked ju neprijali do spadovej (robit kurzy kym by ju strazila napr babka) kedze sa nemam do akej prace vratit no nvm ci sa to da... kedze jj prijali do inej statnej skolky...

mamina7070
11. aug 2023

ak je prijata nemala by si mat narok na RP

luliu
11. aug 2023

@nika237 nemáš nárok na RP, keďže je prijatá do skolky

zuzuliennka1
11. aug 2023

@nika237 ved je prijata. tak nechapem co vobec spekulujes

bbebe
11. aug 2023

ja si myslim, ze je to tak ze ked ju neprijali do spadovej tak narok mas a je len na tebe ci ju das do tej druhej. narok nemas jedine keby si ju do tej druhej dala. ale podmienka rodicaku je neprijatie do spadovej. cize ja by som ( ak sa to da ) spravila to co ty chces a do skolky ju nedala. stale sa omiela iba SPADOVA.

luliu
11. aug 2023

@bbebe nie je to ako píšeš, ide o to či je prijatá alebo nie a ona je prijatá, nie je dôležité či je to spadova skolka

leskky
11. aug 2023

@bbebe neprijata do spádovej, ale nemôže chodiť do štátnej

zuzuliennka1
11. aug 2023

@leskky ved autorka pise ze ju prijali do inej statnej.
(Nárok na rodičovský príspevok zaniká prijatím dieťaťa do inej materskej školy zriadenej územnou samosprávou)

bbebe
11. aug 2023

@zuzuliennka1 ale iba ak sa matka rozhodne tam dieta dat nie? lebo potom by nebol cely rodicak postaveny na tom ze neprijmnu dieta do spadovej, ale celkovo do statnej skolky.

leskky
11. aug 2023

@zuzuliennka1 ja to viem. Preto som reagovala na komentar

zuzuliennka1
11. aug 2023

@bbebe Rodič má povinnosť oznámiť príslušnému úradu práce, sociálnych vecí a rodiny do 8 dní, že jeho dieťa bolo prijaté do materskej školy zriadenej územnou samosprávou.

luliu
11. aug 2023

@bbebe lebo do spádovej by malo byť prijaté prednostne, ale ak ho príjmu do inej je to úplne to isté a nárok na RP matka nemá ani keď dieťa nenastupi

simona20201309
12. aug 2023

@nika237 3r neodplienkovane a kojene? 🙏🙏🙏
Co si s ňou robila celé 3r,?
Máš ešte tri týždne tak zamakaj a dobehni co si zameskala.
Podľa mňa potrebuje skolku ako soľ.

matkahelka
12. aug 2023

@simona20201309 to by si sa cudovala... ja som zazila x krat situaciu, ze matka v satni v skolke dojcila, lebo ak mu odmietla dat, tak tam cirkusovalo, ze do skolky nepojde.

matkahelka
12. aug 2023

@nika237 dieta je do skolky prijate, narok na RD nemas, takze dilemu mas vyriesenu.

simona20201309
12. aug 2023

@matkahelka alv satni ešte dobre, u nás jedna mamička rovno ppcas rodičovského. A 3r dieťa s plienkou je už poriadne nechutné. Keď sa také veľké dieťa vycika tak ma plienku až po kolená.
3r majú rodicia na to aby pripravili dieťa na vstup do MS. Jedine co sa od nich očakáva je, aby zvládli použiť wc, obliecť sa a najesť sa (nie mliečka)

iwesska
12. aug 2023

Kedze ju prijali do inej statnej - teda stat problem s neprijatim do spadovej vyriesil,nemas na rok na nic. Vlastne mas. Nemusis ju davat nikam a evidovat sa v ZP ako osoba starajuca sa o dieta do 6r. Mozes s nou byt doma kolko potrebujes a budes dostavat 0e od statu,bude za teba platit odvody. Akoze mala si to vymyslene dobre,ze do skolky si ju vlastne dat ani neplanovala,len si ju prihlasila do spadovej,dufajuc,ze ju nevezmu a ty budes poberat dalej rodicak. Akurat,ze si sa preratala..🤷‍♀️

simona20201309
12. aug 2023

@iwesska zas nemyslím si, žeby dávala prihlášku do dvoch MS, keby nemala naozaj záujem. Len ma strach, pretože si je vedomá že dcérku nepripravila na MS a bojí sa, že to nezvládne

iwesska
12. aug 2023

@simona20201309 "Vseobecne nie je ani uplne zrela na skolku". Od maja kedy sa podavali prihlasky ubehli necele 3 mesiace. Vedela,ze nie je zrela na skolku,napriek tomu ju do spadovej prihlasila,lebo dufala,ze ju neprijmu a vyuzije rodicak. Ved pise dalej,ze chce vyuzivat cas na kurzy atd..a strazila by ju babka. Vsak to vsetko moze,akurat ten rodicak dostavat nebude.

simona20201309
12. aug 2023

@iwesska ale dávala prihlášku na 2. Neviem no....
Kurzy si mohla robiť počas materskej. Nie jedna žena vystuduje aj celu VS pri 2 deťoch aj nez manzela
Len treba chcieť. Tu skôr vidím veľkú lenivost

mogaa
12. aug 2023

vezmi si to tak, na dieťa si sama - babka bude chorá, ty budeš robiť kurz - kde ju dáš?druhá nemenej podstatná vec, dieťa býva prvý , možno aj druhý rok po nástupe do škôlky choré.....takže to ťa bude čakať ďaľší rok po nástupe do práce....a ani zamestnávateľovi, ani kolegyniam sa časté OČR páčiť nebudú a dajú ti to patrične najavo....potom sa babka nastráži až-až.....

mogaa
12. aug 2023

z môjho pohľadu najlepšie riešenie dať dieťa do škôlky a ty tie kurzy na 3-4mesiace a potom normálna práca....dieťa bude už v škôlke zvyknuté ...

rebrambora
12. aug 2023

Ja nechapem zeny preco si myslite, ze tym, ze ak je dieta na vas v takom veku vasim vlastnym pricinenim naviazane mu robite laskavost, ak to nechate zajst este dalej...
A ak je este zdrave a nevie robit zakladne veci, na kt ste mali 3 CELE ROKY.
Vo vacsine sveta funguju rodicia uz od roka dieta, nebodaj skôr uplne normalne. Potom ze to tu tak vyzera.

katkami123
13. aug 2023

A už začínajú rôzne špekulácie žien so získavaním RD od štátu, z môjho pohladu toto nebol dobrý krok vlády.
Za druhé, keď zvládnu dieťa odplienkovať aj matky dvojičiek, trojičiek (ja sa tak chystám a to majú moje dvojičky 2r), tak snáď zvládneš ty jedno už trojročné. Nad kurzami bolo treba skôr premýšľať, aj kam do prace.