Musíme ísť povinne na zápis aj do "spádovej" školy?

jaaty
25. jan 2013

Má otázku:
Musím ísť, zo zákona, na zápis do spádovej ZŠ, ak do nej nechceme nastúpiť? Ideme totiž na zápis do inej štátnej ZŠ ako aj súkromnej školy.
Pokiaľ viem, škola, v ktorej sa zapíšeme, posiela "hlásenie" do spádovej školy. Z toho dôvodu sa mi zdá logické tam už nechodiť. Niekedy však logika a zákon nejdu ruka v ruke 😠

Rozumiem teda tomu správne, resp. je to v súlade so zákonom? Nerada by som totiž riešila nesplnenie si nejakej povinnosti 😨

junovka
25. jan 2013

neviem o tom, ze by si musela ist na zapis do spadovej skoly...je to len na tebe 😉

jendralka
25. jan 2013

neviem ci sa to zmenilo - my mame uz druhaka - a ked sme isli na zapis, museli sme mu zmenit trvaly pobyt ku svokre na dedinu, kde sme realne byvali, lebo by sme museli ist na zapis aj v mieste trvaleho pobytu ...

stastnamamulka
25. jan 2013

ak som ta spravne pochopila,chystas sa na zapis do dvoch ZS?statnej a sukromnej?
my sme boli na zapis v sukromnej,predtym som sa informovala u riaditelky,ze ak by malu nevzali,zapis do statnej skoly je mozny do konca augusta.
takze cakame na rozhodnutie 😅 😉

nana85
25. jan 2013

Mozes ist na zapis do skoly kde chces aby dieta nastupilo,do spadovej nemusis

katy2
25. jan 2013

nie, nemusite

arizona
25. jan 2013

ak si dobre pamätám z rodička zo škôlky, na zápis sa ide len do 1 školy (narozdiel od MŠ). spádová škola je tá, kde vás podľa bydliska MUSIA zobrať - ale nemusíš ísť do nej na zápis. proste - zápis iba v jednej škole, je na tebe, v ktorej...

tunzal
27. jan 2013

nie nemusíš ísť, len tam kde chceš aby ti dcérka chodila. @jendralka nechápem prečo ste museli dať prepísať trvalý pobyt, môj syn chodí dokonca do druhého okresu a ani to nebol problém, nič sme si nemuseli robiť len ísť na zápis a hotovo.

atrami
27. jan 2013

nemusíš, pokial by dcérka chodila do spádovej školy autobusom, vlakom bude jej preplácaná doprava. Ak bude do inej, táto výhoda jej zaniká. Samozrejme, že v prvom rade škola príjme deti, ktoré spadajú do príslušnej školy až potom Tvoju dcérku. U nás dokonca prestupovali aj v 2. ročníku do inej školy. Neviem dovody, prečo idete do inej školy, ale kamarátka to oľutovala. Myslela, že škola v okresnom meste bude lepšia ako škola na dedine. Bohužial sa mýlila.