Ako vybrať pre dieťa vhodnú materskú školu?

pastelka99
29. okt 2012

Milé mamičky, potrebovala by som poradiť ... Blíži sa nám ten čas kedy moja malá začne ďalšiu peknú etapu svojho života a to materská škola 🙂 no a ja by som veľmi chcela, aby som jej vybrala, čo najlepšiu školu, ktorá ju niečo naučí , v ktorej sa bude rozvíjať a rásť či po intelektovej, fyzickej stránke alebo emocionálnej.
Mamičky prosím poraďte mi ako vybrať správnu materskú školu, na čo pozerať pri výbere alebo , čo sa pýtať trebárs riaditeľky.
ďakujem za každú odpoveď .

horana
29. okt 2012

Nuz, pre prve dieta som vyberala podla x kriterii, dokonca sme viackrat menili aby to dosiahlo dokonalost. Lesna skolka, potom taka co dava doraz na vybornu predskolsku pripravu modernymi metodami... atd... To dobre bolo vzdy dost daleko, a cestovanie pre dieta nic moc. Potom skolka perfektna, dieta sa tesilo, ale vela deti...
S druhym dietatom nas osud prikvacil tak ze sme nakoniec narychlo skoncili v najblizsej statnej, referencie ziadne s tym ze ked sa ukludni zivotne obdobie zmenime za jednu z tych ktore sa osvedcili u prveho.
Na pocudovanie tato druha ma sice svoje musky, ako napr. strava nie je ziadna racio bio, a vobec je to taka klasika, nicmenej dieta ucitelky miluje a tie su ako maminy, narozdiel od drahych sukromnych. Ked vidim kolko robia ziadna z tych predchadzajucich kde sme platili tazke peniaze sa tomu nevyrovna...dieta stastne spokojne nasava ako spongia leti dopredu socialne aj intelektualne...
Niekedy je to o nahode a tom ako dietu sadne konkretny koletiv a osobnosti uciteliek, a na to sa pripravit neda..

Prajem stastnu ruku!

xlucia
29. okt 2012

aby to nebolo daleko a musia tam byt dobre uciteky. ktore maju vztah k detom. dobra uciteka vyvazi velmi vela nevyhod. aj chobnejsiu skôlku , aj menej peniazi . aby som sa nebala tam dieta nechat ze sa nepostaraju, aby som vedela ze ju moje dieta bude mat rado bude sa do skolky tesit.

bambola
29. okt 2012

Ja budem rada, ked mi malu niekde vobec vezmu 😒

sara07
30. okt 2012

pozri si web stranky, väčšina má aj program aj čo a aké aktivity riešia, chod si ju osobne pozriet, daj na pocity, pozri si jedálny lístok a ostatné to je fakt ako sadne kolektív a učitelky

drobec222
12. feb 2013

Ahojte baby, našla som super článok ohladom vyberu skolky http://kamsdetmi.sk/uzitocne-informacie/caka-va... 🙂 je tam aj vzor prihlasky

marker
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koniarova
19. jún 2013

Buď rada, ak vôbec nejakú zoženieš. 😒 😒 Lebo mám pocit, že žiješ v inej dimenzii. 😀 😀 😀

mechurik
19. jún 2013

ja ti poradim najlepsie. ak chces dat minimalne tisic eur za skolku, tak britishku, ak nechces dat ani 400 eur mesacne na skolku, tak budes rada, ak ti zoberu do hocijakej statnej 4 rocnu, lebo mne 3 rocneho nevzali do Dubravky do ziadnej zo skolok, aj ked tu mam bydlisko.

ela_79
19. jún 2013

Ak vyberas sukromnu tak chod na obhliadku s malou a sleduj ako sa jej pacia priestory a ako ucitelky, az na druhom mieste su priestory, dostupnost a ine benefity. Ja som polietala strasne vela a myslela som si, ze som vybrala to najlepsie co som mohla, ale malej sa tam nepacilo a po 2 tyzdnoch revu sme to vzdali. O tri mesiace neskor sme uz vybrat museli a tak sme skusili nieco co ani zdaleka nebolo podla mna take super ako to prve ... Ale slo to bez placu a na stvrty den si mala sama sadla do kocika a cakala kedy ju tam odtlacme ( vtedy mala 20 mesiacov a pacilo sa jej viac v skolke ako v jasliach).

suzzi
28. jún 2013

Ja som v prvom kole vela googlila- robila online prieskum, pytala sa a samozrejme ludi a nakoniec osobne stravila cas so synom priamo v 3 skolkach. Ale to predpokladam umoznia len v sukromnych. Tu je par rad, co mozno tiez pomozu http://www.eduworld.sk/sk/materske-skoly---dole...

monika_tulipanik
29. jún 2013

My sme otvorení iba dva mesiace, takže sa ešte veľmi nemôžeme zapojiť do týchto referencií. Takže pozývam všetky maminky, ktoré hľadajú jasličky alebo škôlku na prehliadku našich priestorov. Aby som neporušila pravidlá fóra, tak si pre viac info kliknite na môj profil. Ďakujem a prajem pekný víkend. Monika

smeja737
6. mar 2017
Používateľ smeja737 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od smeja737.

A o tomto ste už počuli? http://www.familia.sk/193/zdrava-skolka-spravne-miesto-pre-vase-dieta/. Lebo moja malá zvykla bývať veľmi často chorá a vždy si to priniesla zo škôlky. Jedna kamarátka mi o tamtom povedala a vyzerá to dosť zaujímavo. Je to naozaj možné získať nálepku že je niekde úplne zdravo? čo si myslíte?