Dieťa neprijali do škôlky

mamcomam
24. apr 2014

Dieťa bude mať v lete 4 roky a nezobrali nám ho do škôlky, odôvodnenie žiadne ani slovko, odvolanie nie je možné. Najradšej by som išla riaditeľku tým lajstrom oplieskať. Som zúfalá, už rok som doma, na predlženej dovolenke, chorobu nemá žiadnu aby som dostala ešte materskú, chudák manžel ťahá všetko sám.
Ja neviem tak riaditeľku nech menujú za súkromnú riaditeľku keď o všetkom môže rozhodovať sama a je jednoznačné, že rozhodla a prijala deti na základe známostí. Môžem podať na ňu sťažnosť napr. na mestský úrad, alebo kde sa mám sťažovať.

tinytina
29. apr 2014

@mamcomam a odkial ste? Ked chcete aspon nieco, z Ministerstve skoslstva, nam poslali mailom vyjadrenie ze sa nemozu prijimat deti pod 3 roky kym nie su prijate vsetky deti nad 3 roky. Tak pripadne sa chodte stazovat a tymto mozete argumentovat. Treba to ist riesit co najskor. Aj obehat viac skolok, ak mate moznost...kazda riaditelka ma ine kriteria.

zuzazizi
29. apr 2014

dobry den,
co robit ak ste neprijati, citajte
https://www.facebook.com/NedostatokMiestVSkolkach
hlavne prispevky z 24.4., linky na poradnu sme a tiez dlhy prispevok ktory cerpa z info od ministerstva skolstva, tam najdete konkretne.
pozrite aj rovnomennu otvorenu skupinu na facebooku Nedostatok Miest V Skolkach
z.

siska53
2. máj 2014

@mamcomam ani nas nevzali...a to mal 4roky v marci.. Uz som si porevala... A zacneme vypisovat. Je to vrcholne nespravodlive. Aby 4,5rocne dieta (v septembri bude mat tolko) bolo doma a do skolky sa dostalo az 5,5roku..kde dam obe deti od aprila? Zaplati mi ta riaditelka,alebo neschopny zriadovatel vydavky na sukromnu skolku? Asi tazko. Od aprila potrebujem umiestnit aj druhe dieta. A to na tom budeme este horsie financne ako teraz. Rodicovsky uz nebude a viac ako moj plat,cize aj,z muzovho pojde na sukromnu skolku???? Akoze je to uz nenormalne. A to mame skolku 5minut pesi!

tinytina
2. máj 2014

@siska53 nie len vypisovat ale najlepsie aj sa stazovat / informovat osobne u zriadovatela (starosta, miestny urad). A odkial ste?

reny2010
2. máj 2014

@siska53 no nahnala si mi aj strach,lebo mam dvojcata-tiez vo veku tvojho,marcove 2010,a nam sa zo skolky zatial vobec neozvali. Ak ich od septembra nevezmu,mozme sa ist past. Drzim palce,snad sa to podari po staznosti. Odkial si? ahoj
😠

siska53
3. máj 2014

@tinytina
@reny2010 z BA. A vy?

reny2010
3. máj 2014

@siska53 tiez, bratislava 2.

siska53
4. máj 2014

@reny2010 podla mna,by vas zobrat mali..u nas prijali,trojcence.jdnak soce tam,uz mali aj,starsich surodencov,jednak,zas 3deti..
takze mas vacsiu sancu,nez my.

brady1
4. máj 2014

@mamcomam ani nas neprijali,koli nedostatku miest,a v takych pripadoch na slovensku bohužial beru po znamosti.

afra
4. máj 2014

My sice nie sme z BA, ale dostat sa do skolky bolo aj pre nas utrpenim. Lebo ako vsade na Slovensku aj u nas funguje: najskor deti znamych, potom obalkovy a potom zvysok. Dokonca mi odmietli vydat rozhodnutie o prijati/neprijati a stale ho nemam. Tyzden sme behali po skolkach v okruhu 20km a nasli sme 1 malu, kde im prave vypadlo 1 dietatko, takze sme sa dostali. Sice budeme maleho vozit, ale hlavne ze niekde bude 🙂

tinytina
4. máj 2014

@siska53 z Petrzalky. Treba to riesit, najlepsie je zacat osobne s riaditelkami v okolitych skolkach. Kazda ma ine priority, niektora by mohla byt ochotnejsia. Vysvetlite im ako ste na tom, lebo ked len poslete prihlasku, ony sa nad tym nezamyslia ze od aprila mate 2 deti nad 3 roky bez skolky, proste si povedia - matka na materskej skolku nepotrebuje...treba im to povedat priamo aby im to doslo. A ked nezaberu tak na miestny urad oddelenie skolstva (to je zriadovatel) a tam povedat ako na tom ste a nech nieco vymyslia. Nejake 1-2 miesta sa vo vacsine skolok septembri este objavia, tak treba byt ten co ich dostane. My sme otravovali hooodne dlho a casto, ale zda sa ze nakoniec sa podarilo (este cakame kym to bude na papieri). Pripadne co tiez pomohlo je, ze som zacala na malicky uvazok pracovat, tak ma zaradili k "pracujucim matkam" aj ked je to len par hodin tyzdenne...tak mozno mozete vyskusat ak mate moznost. Drzim palce.

siska53
4. máj 2014

@tinytina dakujem. Ved jedine tak. Viem,ze nie sme,jedini..

zipsy
5. máj 2014

ahojte, som tiez zufala, maly bude mat v septembri 3 a pol roka, a nezobrali mi ho do 2 skolok v mestskej casti ruzinov :( a ostatnym kamaratkam vzali, a to su aj mladsi o par mesiacov. Neviem podla akeho kluca vyberaju, ale urcite tam zajdem, a potom aj na miestny urad.

lilitela
13. máj 2014

Joj, ako sa tu a v podobnych temach riaditelky a zriadovatelia kritizuju, ze beru uplatky, no a kto im ich dava? Viete kolko rodicov sa ani nehanbi o tom rozpravat na ihrisku alebo inde? Bud akoze oni su ti zufalci a museli dat, lebo inu moznost nemali, alebo chvalenkari, akoze "my si to vieme zariadit a mozme dovolit". Dakujem pekne! Ved aj tu sa najdu take temy, ze "kolko mam dat"?

cheizy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dahra
8. jún 2014

@mamcomam - mne takto tiež nevzali 3 škôlky, jedna sľúbila, že navyšujú triedy, že v júni bude rozhodnutie, no z nových tried nič nebude a koncom júna vyrozumenie - takže na 99% ďalšie negatko. Doma som na RD, nevadí mi byť s krpcom, ale príde mi to des, že bude len rok v šôlke a potom má ísť hneď do školy, obávam sa, že to bude preňho ťažké. V lete bude mať malý 4 roky. manžel pracuje, ja tiež pracujem niekoľko hodín týždenne bud skoro ráno (6.30-8.00) alebo 17.00-18.30. No nie je to TPP, takže ofic. som RD.Už som sa s tým vyrovnala, viem, že sa deti berú aj po známosti. (Sesterka tak dávala syna vlani - jej muz ukecaný, rovno sľúbil 2% z daní - som kukala 😕 , inak 2% dávam aj ja, teda teraz len muz každý rok, ale takto to neprezentujem už z princípu).
Lenže vedieť a ozaj vedieť je rozdiel, dnes má tá vedomosť rovno vyplieskala. Známi z nášho okolia teraz na jesen čakajú dieťa, takže to bude matka na MD a pracovať nemôže. Dieťa im bude mať na jeseň 3 roky a je prijatá, Netaja sa tým, že po známosti......radšej ani na ihrisko nepôjdem, takéto info ma teda fakt ubíjajú ☹
Nám dali ofi zdovodnenie - berú sa prednoste 5 rokov a vyššie, s odloženou ŠD, zamestnaní obaja rodičia, trvalé bydlisko tu na mieste. Aj tak nič.

janet24
8. jún 2014

moja mala bude mat v decembri 4 roky a dala som uz druhu prihlasku po sebe v tej istej skolke a neprijata isem to riesit na miestny urad lebo riaditelka prijala mladsie deti.

precudziedeti
12. jún 2014

V Rači otvorila známa 1 triedu pre škôlárov. Sú to jasličky a chce robiť plynulý prechod do MŠ. Myslím, že aj cena na BA je fakt dobrá. Info IP

babulik505
25. jún 2014

Tiez nam nevzali drobca do skolky - v auguste bude mat 3. Ruzinov. Rodicovsky prispevok skonci, s dietatom ostanem doma. Otrasna situacia. Najotrasnejsie v tomto posratom systeme je, ze este od vas chcu info, kde Vase dieta bude. Z okna sa divam na prazdny schatrany areal byvalej skolky. Dieta potrebuje uz kolektiv okolo seba. Ciste zufalstvo toto.