Divné pravidlá v škôlke a nepozývanie na oslavy

smejko1001
12. jan 2024

Mam skore 6 rocneho syna, ktory chodi uz 3 rok do skolky. Skolka ma divne pravidla a kazdy rok mame inu ucitelku a stale sa menia spoluziaci. Moj syn to dava ale nastava problem ze su deti ktore takyto problem nemali su vacsi kamosi(to chapem) ale zaroven aj rodicia sa viacej poznaju. Robia narodeninove oslavy a pozyvaju len deti resp rodicov co poznaju (aj to trochu chapem) Ale moj syn si to uvedomuje ale reci typu ty nie si miskov kamos lebo ta nepozval na oslavu, nezmestil by si sa k nam do bytu ale vsetci spoluziaci idu nesie tazko.Ako mu pomoct? Moj syn je nekonflikny, skor ustupi. Ja som asi prilis ticha mamina.

viestta
12. jan 2024

Pozvite spoluziakov na jeho oslavu k vam domov.

smejko1001
autor
12. jan 2024

@viestta ano to ma napadlo ale mam obavy ze nikto nepride a syn bude sklamany

anjelicek26
12. jan 2024

Tak treba sa stretavat aj mimo skolky a chodit na spolocne kruzky... Len skolka spolu nie vzdy s teba spravi blizkeho kamarata.. na narodeniny pozvu 5 deti a proste nepatri tym padom do uzsieho kruhu....

smejko1001
autor
12. jan 2024

@anjelicek26 ako sa mame stretnut mimo skolky ked rodicia sa max pozdravia a na ihrisku ich skoro vobec nestretneme, mne je jasne ze tie deti co sa stretnu po skolke su vacsi kamosi. Mne len vadi ze ho odstrkuju.

anjelicek26
12. jan 2024

@smejko1001 Tak na rodicku predsa sa da povymienat a rodicmi cisla a WhatsApp a pozvat ich sa pohrat.. neviem klasika treba to na zaciatku trochu popostrcit😅 Deti maju vdaka tomu kamosov od skolky do dnes.. a nie malo...

viestta
12. jan 2024

@smejko1001 a vy ako rodina nemate ziadnych kamaratov, ktori maju vekovo primerane deti? Vsak sa stretavajte s nimi. S kamaratmi zo skolky sme sa nestretavali, ale mali sme a mame vela kamaratov mimo skolky a teraz skoly.

saxana000
12. jan 2024

Tak snad mate aj vy nejaky svoj okruh kamaratov z plavania kruzku ihriska?..preco by ste volali k Vam Miska zo skolky ked sa.s jeho mamou ledva pozdravite radsej zavolate Petka lebo pozname aj jeho maminu aj ocina...

danii2
12. jan 2024

@smejko1001 Tak skúste osloviť rodičov týždeň pred oslavou a nech vám potvrdia účasť. Malému to nehovorte, až keď budete vedieť, že prídu. Resp. môže to byť pre neho aj prekvapenie.

dzejny656
12. jan 2024

Ja pridám len pohľad z druhej strany. Moja malá je dosť spoločenský typ, rýchlo sa skamaráti, je obľúbená, v škôlke má svoju partiu detí ktoré má rada a väčšinou sú spolu. Niektoré deti jej nesadli (co je normalne podla mna) a síce im neubližuje, ale nemá záujem sa s nimi bližšie kamarátiť. Niektorí z ich rodičov mali také pokusy nadväzovať vzťahy a pre mňa to je strašne otravné. My to nechávame na dieťati s kým sa chce kamarátiť, koho pozývať, vôbec sa do toho nestarám a ani sa mi nechce spoznávať a socializovat s inými rodičmi len preto ze naše deti chodia spolu do škôlky. Tak ja len ze opatrne pri nejakej iniciatíve, nemusí to byť druhej strane vždy príjemné.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
12. jan 2024

Nikdy sme také oslavy nerobili a nevidím zmysel ani teraz.To sa uz od škôlky majú deti selektovat? Toho pozvem a toho nie?

syslik81
12. jan 2024

daj pozvanky a synovi nemusis vraviet ..bude prekvapeny ak pridu a nebude sklamany ak nie ... ja na pozvanky vzdy napisem aj kontakt -cislo a aby mi dali vediet ci pridu alebo nie nech viem rezervovat miesto ... zatial sa mi nestalo,ze by nik neprisiel ..

ninusa221
12. jan 2024

Mala som kamošky zo škôlky ale to sa naše mami poznali už od mala takže tak. Ja by som to nehrotila tiež som mala oslavu kde zo škôlky prišli 2-3 kamošky následne sme boli spolužiačky na základnej a bavíme sa dodnes..

jaond19
12. jan 2024

Ked boli deti v skolke, oslavy sme robili iba s rodinnymi prislusnikmi, mne sa nechcelo dohadovat s (pre mna) cudzimi rodicmi, nakolko sme boli v obci novopristahovani a vsetok kontakt s druhymi bol iba dobry den- dovidenia. Tiez sa tam deti menili/niekto pristahoval/odstahoval/prestúpil.... skutocne kamaratstva vznikli az nastupom do skoly, kde sa uz partia nemení, ako rodicia sa uz viac pozname lebo deti uz maju za sebou rozne vylety, akcie, bolo viac rodicovskych zdruzeni, kruzky atd. a deti sa prirodzene zacali jeden k druhemu pytat, pripadne planovat nejake aktivity na ihrisku a rodicia samozrejme s nimi.... takze by som to nesilila a skor synovi absenciu oslav vynahradila dakymi detskymi hernami/centrom, nastupom do skoly sa to istotne zmení ;)

timea301196
12. jan 2024

To sa už v skolke robia oslavy? Veď to je prehnané.. my respektivne ja s deťmi sme sa k manželovi nasťahovali do ich dediny. Nikoho tu nepoznám a ani moj syn. Tiež mi to je ľúto ale co robiť. 🙂

hipuska
12. jan 2024

@timea301196 nie v škôlke. To robia rodička a toto nie je problém škôlky. Bohužiaľ, v živote sú veci, ktoré bude musieť dieta prijať. V tomto veku sú tie kamarátstva velmi premenlive. Treba naozaj urobiť oslavu doma a pozvať kamarátov. By ma zaujímalo, či budete volať všetky deti z jeho triedy

timea301196
12. jan 2024

@hipuska nejdem volať nikoho však nikoho nepoznám 🤣

hipuska
12. jan 2024

@timea301196 to bolo myslene na autorku

timea301196
12. jan 2024

@hipuska no nie nepoznám tie deti prepáč syn ide mať len 4 roky do školy chodí pol roka aj s cestou. :D ja nerobím žiadne oslavy oba rodine :D a nie nezaujímajú ma iné deti iba to moje.. 🤣

squ1rrel
14. jan 2024

@smejko1001 skus iniciovat playdates. Rano alebo poobede ked stretnes rodica tak sa spytaj ci by ich Janko alebo Marienka chceli prist tento alebo budici tyzden ku vam hrat sa. Mozno mu takyto 1-1 cas so spoluskolkarmi pomoze. A potom ho budu prijimat viac medzi seba a aj na jejo oslavu pridu.
A je to uplne prirodzene ze si deti vyberaju s kym sa chcu hrat a s kym nie (tym myslim aj tu oslavu).

lenkakamen
16. jan 2024

@smejko1001 nikdy som taketo oslavy neorganizovala a ani neplanujem...syncekovi treba vysvetlit co a ako a pochopi..nechapem tymto novodobym vystrelkom...rodicia sa predbehuju kde a ako spravia oslavu pre svoje ratolesti