Miloslavov - Alžbetin Dvor. Kam dať deti do škôlky/školy?

tulka3
5. jan 2012

Ahojte maminčky. Tie, ktoré bývate v Miloslavove - Alžbetinom Dvore, ako riešite škôlku/školu? Uvažujeme nad kúpou domu v tejto obci a radi by sme vedeli, či dávate deti do zariadení priamo tam, či niekde v okolitých obciach /Lužná, Rovinka.../, alebo ich mate radšej priamo v Bratislave? Obaja budeme denne dochádzať do BA, len nevieme, či ich tam dať aj do škôlky a od septembra staršiu do 1. ročníka, keďže už nastupuje na školskú dochádzku, alebo ich nechať niekde bližšie k domu, aby nemuseli ráno tak skoro vstávať do škôl v BA, keďže sa budú vyskytovať zápchy.... Ďakujem za každú odpoveď 😉

tykat
17. feb 2016

@vejavanikova v AD mame dost velky sportovy areal, tam sa tiez schadzaju mamicky, je tam pieskovisko aj detske preliezky, smyklavka, bufet s posedenim. V malom parku s fontanou pri kostole su tiez lavicky, a mamicky s detmi chodia aj do cukrarne Cukr-Caffe kde je tiez ihrisko pre deti. Prechadzat sa da po dedine, su tu aj take tiche casti. Ak chces este nejake info tak sa kludne pytaj. Byvam tu 10 rokov a pristahovali sme sa ked mala dcera 6 a syn bol mimino. Takze skolku, skolu a mamickovsky zivot tu mam absolvovany 😀 takisto dochadzanie do BA a pod.

vejavanikova
17. feb 2016

@tykat dakujem velmi pekne. A vies mi poradit lekarov? Pediatra a aj pre dospelych? A kde je ta cukraren Caffe? Da sa tam niekde aj behat v prirode? A co kupanie v tom wellnese?

tykat
17. feb 2016

@vejavanikova nemas za co 🙂 lekári - ja chodím k detskej do D.Luznej, niektorí chodia do Rovinky alebo do BA. Pre dospelých - chodím v dedine, bola lekárka, išla myslím do dôchodku a teraz od januára je lekár, este som u neho nebola ale chystám sa. Cukr-Kafe je v takej uličke na jej konci, ulička je hned oproti zastávke co je pri škole. Behať tam chodia po dedine, ja nebeham ale sem tam niekoho stretnem. Wellness-chodili sme častejšie teraz len sporadicky, v lete mame bazén doma. Syn tam chodil do plaveckého oddielu.

katjatko
17. feb 2016

@vejavanikova Behat sa da do Stvrtka na Ostrova, po takej polnacke, aj z MIloslavy do AD zadom okolo cintorina... alebo po ulickach, alebo sa treba podviezt na hradzu do Dunajskej Luznej... Inak ak si na FC, tak sa pridaj do verejnej skupiny Miloslavov- Alzbetin Dvor, ci tak nejako a hned budes vediet co tu je a co tu nie 😉 My mame pediatra v Rovinke, v dedine nie je, len pre dospelych.

peter45
18. feb 2016

@vejavanikova toho nového lekára pre dospelých možem len odporučiť, ordináciu má vedľa obecného úradu

h2
18. feb 2016

@tykat Ahoj, zaujala ma posledná veta z Tvojho príspevku, že Tvoj syn chodil do plaveckého oddielu do Kačína. Chcela by som Ťa veľmi pekne poprosiť o nejaké informácie. Keď to tam otvorili a boli sme tam prvý raz, všimla som si tam informáciu o tom plaveckom oddiele, že je to pre deti od 5 rokov. Môj syn bol vtedy ešte maličký, ale v auguste bude mať 5 a uvažujem, že ho od septembra na to plávanie prihlásim. Viem, že najviac by mi o tom povedali priamo tam, ale keď Tvoj syn tam chodil, bola by som rada, keby si mi o tom niečo bližšie napísala z vlastnej skúsenosti, či ste boli spokojní a tak. A ešte napríklad neviem, či je to naozaj plavecký oddiel, čiže pravidelné tréningy, alebo je to len kurz plávania, ktorý má isté trvanie, dieťa v ňom naučia plávať a tým to končí.

A ešte by som bola vďačná za akékoľvek informácie o futbalovom oddiele, syn už viackrát videl chlapcov trénovať a vždy mi hovoril, že aj on by chcel chodiť na futbal.

Ďakujem všetkým.

tykat
19. feb 2016

@h2 čo sa týka plaveckého oddielu tak syn chodil 2x do týždňa (dá sa aj 4x) ale dá sa aj 1x do týždňa prípadne individuálne ak si zaplatíš trénera (myslím že je aj skupinka detí čo chodí 1x do týždňa). Do IP ti pošlem odkaz na stránku - cenník. Je to normálny plavecký oddiel tj. nielen kurz. A myslím že sa dá ísť pozrieť aj na ukážkovú hodinu.
Boli sme spokojní, syn vodu miluje, prestal chodiť po vleklých problémoch s nosnou mandľou, teraz chodíme po vyšetreniach, ak nám to doporučia tak ho prihlásim znovu.

Futbal - robia nábor cca 2x do roka, myslím že stačí prísť na ihrisko a povedať že chce chodiť. Je to normálny futbalový klub, tj. dieťa je po nejakom čase registrované (to píšem len preto že ak by potom chcel ísť niekde inde tak sa musí robiť prestup)

h2
19. feb 2016

@tykat Ďakujem Ti veľmi pekne, veľmi si mi pomohla. A Tvoj syn už vedel plávať? Alebo až tam sa naučil? Môj má 4 a pol roka a plávať ešte nevie, dúfam, že toto leto sa naučí.
O futbale už mi niekto hovoril, že tam stačí prísť, len som si potom našla na stránke, že je to pre deti od 6 do 12 rokov, tak neviem, či je na to už dosť veľký, keď ešte nemá ani 5 (ten futbal by sme chceli skúsiť už teraz od jari.) Tak tam asi prídeme a uvidíme.
Ďakujem ešte raz. 😉

tykat
19. feb 2016

@h2 Môj syn sa naučil plávať doma v bazéne ale nejaký štýl nemal, plával hlavne pod vodou. Ale myslím, že tam deti aj učia plávať lebo boli rozdelení do skupín, on bol medzi plavcami. Na prvej hodine si ich vyskúšajú a potom rozdelia.
Futbal myslím že zoberú aj menšie deti. Naozaj treba skúsiť a uvidíš. Pripravte sa na to že ho hneď pošlú k deckám trénovať, takže sportový odev a obuv. Tu su ich stránky tak sa môžeš aj cez nich opýtať čo a ako
https://www.facebook.com/ŠKO-Miloslavov-Juniori...

ininina
18. apr 2016

Dobry den, pocula som, ze ma byt v Miloslavove/Alzbet.dvore 2. stupen ZS. Neviete, ci to bude uz od septembra 2016?

tykat
18. apr 2016

@ininina ano bude, syn stvrtak od septembra pokracuje do 5.roc (budu dve triedy) a mozno bude aj 6.roc. podla toho kolko deti sa prihlasi (zatial maju cca 10 siestakov, minimum na otvorenie je 15).

ininina
18. apr 2016

@tykat Dakujem za info. Dcera ide do piatej triedy, zatial v Ba, stahujeme sa do Alzbetinho Dvora, tak zvazujeme ju tam prihlasit. A bude to v casti Alzbetin Dvor alebo Miloslavov, zatial to tam velmi nepozname.

tykat
18. apr 2016

@ininina ...v casti Alzbetin Dvor.

ininina
18. apr 2016

@tykat 🙂

micha444
27. jan 2017

Veľmi zaujmavé umelecké činnosti v Alžbetinom dvore ponúka dellarte na Čerešňovej ulici pri potravinach, oproti kostolu.
www.dellarte.sk
Ponúkajú pre deti krúžky-divadeľný, výtvarku, klavír, gitaru ale aj letné tábory priamo v Alžbetinom dvore.

michi200
30. máj 2017

Baby nemate niekto skusenost so sukromnou skolkou v Bambulkove v AD ? Mala mala 3 r v aprili, nezobrali ju do statnej doma sa uz nudi. Nikde som nic nenasla o ten skolke, potesi ma kazde info 🙂

asocial
30. máj 2017

@michi200 osobnu skúsenosť nemám..ale reakcie rodičov sú rozporuplné..aspon tých, čo tam mali dieťa..niektorí veľmi spokojní, iní zas nie..
V apríli mala 3 a nevzali ju? A máte trvalý pobyt? Lebo ak áno, tak som prekvapená, koľko deciek starších sa hlási..ale vlastne nie som..pri tej výstavbe, ktora tu je..so štátnou sme zatiaľ veľmi spokojní...

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janci27
3. sep 2017

Ahojte, je tu nejaka skupina (aj sukromna) pre maminky z Miloslavova/Alzbetin dvor? Hladala som, ale nic som tu nenasla. Vdaka

janci27
3. sep 2017

@micha444
nevies, ako tie kruzky funguju, keby som chcela v buducnosti prihlasit dceru? da sa prihlasit aj individualne, ci je to len pre materske a zakladne skoly? vdaka

vejavanikova
4. sep 2017

@janci27 ahoj skupina neviem , ale som z alzbetinho 😀

janci27
4. sep 2017

@vejavanikova vdaka 🙂 skusala som zistit, ci tu je nejaka taka skupina pre maminky z Alzbetinho dvoria, kde si navzajom radia a tak 🙂 niekedy zaciatkom roka by sme sa tam mali stahovat, tak som chcela tak predbezne vyzistit nejake info ohladom skolky, zakladnej skoly (mam dve deti 5 a 2), nejakych aktivit pre deti, kam chodia maminky s detmi, pripadne nejake moznosti cvicenia aj pre dospelych a tak podobne, proste, co taka obec ponuka a ako to tam chodi 🙂 🙂

janci27
4. sep 2017

@vejavanikova na FB viem, ze taka skupina je, ale hladala som aj taku cisto maminkovsku 🙂

vejavanikova
4. sep 2017

@janci27 ahoj mame maminkovsku cisto na mesengeri na fb. Ak chces pridaj sa. Inak s detmi chodia mamicky na ihrisko a je tu aj materske centrum.

h2
15. sep 2017

Ahojte, nájde sa tu nejaká mamička, ktorej dieťa chodilo v škole na turistický krúžok? Mám syna prváka, včera som sa dozvedela, že sa otvára tento krúžok pre prvákov (dovtedy nebol, takže som sa nemohla spýtať na to na rodičovskom združení). Veľmi ma to zaujalo, chcela by som syna prihlásiť, aj on by na turistiku chodil rád. Bola by som vďačná za nejaké osobné skúsenosti s týmto krúžkom. Ďakujem. 😉