Neočkované dieťa a škôlka. Bude s tým nejaký problém?

zicherka
13. feb 2011

Ahojte. Máte niekto skúsenosť v spojitosti neočkované dieťa a škôlka? Náš synček nie je očkovaný (len na TBC v pôrodnici) a chceli by sme ho dať do štátnej škôlky. Bude s tým nejaký problém?

cigaretka5
23. nov 2013

vyjadrenie lekára o zdravotnom stave dieťa podľa § 24 ods. 7 zákona NR SR č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a § 3 ods. 3 vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z.z. o materskej škole. a v tej vyhlaske je ze maju narok aj o info o ockovani

jamajka31
14. feb 2014

ahojte...trochu otvorim temu...stala sa mi taka vec, ze lekarka mi do ziadosti napisala ze dieta je neockovane, pritom viem, ze takete vyjadrenia predtym nedavala. sestricka mi len tisko povedala, ze to teraz po novom musia. akoze este netusim ci to bude problem, chceme dat dieta do sukromnej skolky, ale chcem sa spytat, ci o tom nieco neviete...resp. ci nahodou nesliapu na paty aj skolkam, ci ich nejako nenutia neprijimat taketo deti. vdaka vopred za skusenosti a rady..

kofoluska
14. feb 2014

@jamajka31 Pokial viem, informacia o povinnom ockovani je sucastou formulara uz davno. Na druhej strane je to len informacia. Nijaka skolka nema zo zakona pravo neprijat dieta len na zaklade toho, ze nie je ockovane ak splna vsetky podmienky na prijatie do skolky. V pripade, ze by Ti dieta na zaklade neockovania nexceli do skolky prijat, trvaj na pisomnom vyjadreni, v ktorom to napisu a ries to dalej. Ale podla mna v sukromnej skolke s tym az taky problem nebude, tam su asi skor radi, ze im rodicia su ochotni platit. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislavao
14. feb 2014

@jamajka31 ano, niektore skolky neprijimaju neockovane deti. to sa tu preberalo uz minuly rok. kazda skolka ma ine podmienky prijatia. treba sa informovat na to v tej vasej konktretnej skolke. nemozete vinit ani pediatra, ani ucitela, ani riaditela. neockovat bolo vase rozhodnutie a nasledky musite znasat tiez vy.

jamajka31
14. feb 2014

@fidka79 to je jasne, ja doktorku nejako neosocujem, vsak bola super, ze to predtym nepisala. len ze co sa zmenilo ked zrazu musi, ci mali nejaku kontrolu, ale nejaka zmeny zakona? skor to ma zaujima... oni v tej skolke su nakloneny vsetkym detom(len maju kusok natresk), je im jedno ci je alebo nie je zaockovany, to sa nebojim, skor ci sa teda v legislative nieco nestalo...ze by nejako museli, resp. s tym mali problem a prijali by radsej tie "bezproblemove" deti
@kofoluska takze najnovsie sa nic v zakone nezmenilo, mas v tom prehlad? lebo ja mam take iste informacie, ale cosi mi smrdi...tak ze nie je nejaka novinky...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kofoluska
14. feb 2014

@jamajka31 Dost to sledujem, pretoze maleho tiez odmietame dat ockovat a o dva a pol roka to budem tiez riesit. A neviem o tom, ze by sa nieco menilo. Je to skor natlak zo strany skolky. Neviem totiz o nijakej riaditelke, ktora by taketo vyjadrenie dala pisomne. :D

jamajka31
14. feb 2014

@stanislavao ok...prosim nerieste ake bolo moje rozhodnutie...konstruktivne sa pytam ci sa nieco nezmenilo od minuleho roka. viem ako to bolo minuly rok a pytam ci ci sa nieco nezmenilo tento rok...nic viac...

jamajka31
14. feb 2014

@fidka79 🙂 v poho. no ved je to tak...len divne ze to tak nahle zmenila. aj svagrinej sa to stalo. nuz...tak len cakat
@kofoluska no jasne...je to cele ošemetne

briketa
14. feb 2014

@kofoluska @jamajka31 u nas je to tak, ze ockovat ta nikto nenuti, ale skolka ma pravo ta neprijat. a uz je to aj na nasej univerzite, na ostatnych neviem. neprijmu ta ak nie,si,zaockovany, ale nutit ta nenutia.

kofoluska
14. feb 2014

@briketa Cize Ta v podstate nutia. Premyslene to maju potvory. :( Ale zaujimalo by ma, co by robili v pripadoch, kedy dieta nie je objektivne ockovane. Nie kvoli "presvedceniu" rodica (ja som po ockovani dostala ako jeho nasledok mumps - bola zla vakcina, takze mna uz o bezpecnosti ockovania nepresvedci nikto - len tak na okraj), ale povedzme ma alergiu na niektoru zlozku vakciny alebo ma zdravotne problemy, ktore akekolvek ockovanie vylucuju? Pride mi to kus nefer (to ber len ako taky "prd do vetra" a recnicku otazku, nie je to mierene na Teba konkretne. 🙂 )

briketa
14. feb 2014

@kofoluska ale ved ty mozes ist do inej skolky. tu to nie je delene podla obvodov. mne sa to zda ok. na univerzite viem z minuleho roka je povinne ockovanie, lebo bola epidemia meningitidy s katastrofalnymi nasledkami (amputacie koncatin) a pred par rokmi epidemia tuberkulozy a v 2010 si pamatam vo velkom cierny kasel, az nejakych desattisic pripadov v Kalifornii. Tento rok uz tu v meste je smrtelny pripad novorodenca s CK. sem to vzdy pride z juhu, z Mexika.

To co Ty pises sa myslim riesi tak, ze Ta prijmu, ale akonahle sa choroba vyskytne budes izolovana a nesmies rano nastupit.

kofoluska
14. feb 2014

@briketa No len ked dvere zavrie kazda skolka, tak som v peeeerdeli pane hraabe 🙂)))) Ale spolieham sa na to, ze sukromna nebude robit caviky. Ostatne, nechapem, preco sa tak boja vsetci neockovanych deti, ked tie ostatne su zaockovane. :D Ale to by bolo na inu debatu. :D

jamajka31
14. feb 2014

no druha svagrina neockovala kvoli tomu ze jej malá mala zlu reakciu na prve ockovanie proti TBC a tak to odlozili a dlho trvalo kym sa chrasta vyliecila. a to uz posuvaju a posuvaju..a jej nenapisala do prhlasky ze neockovana 🙂 a druhej svagrinej, co ma tu istu doktorku to napisala. lebo ona toto nemala, od zaciatku boli neockovany...tak divnéé🙂 no a uvincerzita...to ma nenapadlo, ze aj to by mohol byt problem...ale to nas caka o par rokov, ked pojdu prve neockovane deti do vysokych skol...

studentka777
15. feb 2014

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc pri výskume, ktorý sa síce týka primárne mamičiek autistov, ale kontrolná, porovnávacia skupina sú mamičky zdravých detí do 18 rokov. Vyplnenie trvá cca 15 minút. Potrebujem zozbierať ešte 20 dotazníkov za týždeň preto Vám budem veľmi vďačná za preposlanie či vyplnenie 🙂 . Dotazník je na tomto linku
https://docs.google.com/forms/d/1P1T3YBy5NZLOAc...

Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem 🙂

jasminka
7. mar 2014

Zákon 355/2007 v §24 (6) hovorí:
V predškolskom zariadení môže byť umiestnené len dieťa, ktoré
a) je zdravotne spôsobilé na pobyt v kolektíve,
b) neprejavuje príznaky prenosného ochorenia,
c) nemá nariadené karanténne opatrenie.

„Odstavec 7 hovorí, že potvrdenie o spôsobilosti vydáva lekár a že má do neho vyznačiť aj údaj o povinnom očkovaní. Zákon nikde nehovorí, že by očkovanie bolo podmienkou prijatia, vyžaduje len, aby zariadenie malo k dispozícii ÚDAJ o povinnom očkovaní. Prax je taká, že niektoré škôlky pod nátlakom hygienikov robili obštrukcie pri prijatí dieťaťa, ktoré nebolo očkované. Odmietli ho potom „z kapacitných dôvodov“ (diskriminácia ako vyšitá) apod. Neviem zatiaľ o prípade, kedy by dali na papier, že odmietli dieťa kvôli chýbajúcemu očkovaniu.“

alyca
17. apr 2015

@zicherka ahoj, ako ste dopadli s tou skolkou? Zobrali Vase babo do skolky nakoniec? Ja tiez nechcem dat ockovat dcerku a strasia ma, ze mi ju nevezmu ani do skolky ani do skoly.

alyca
17. apr 2015

@jasminka ahoj Jasminka. no bola by si prekvapena. Ja poznam par prikladov kedy nezobrali dieta kvoli nezaockovaniu. Je to svinstvo, ale je to realita. V zapadnych krajinach vobec nie je povinne ockovanie, ale tu na Slvoensku ma zrejme z toho "LOVE".

mbori
11. jún 2015

@jolinka pise sa tam aj o ockovani

alyca
11. jún 2015

@kofoluska ahoj..........sukromne pokial je dieta zdrave vezmu aj neockovane, zial ine to je u statnych skolok. Mojej znamej odmietli uz 3 statne skolky chlapca, kvoli neockovaniu. nakoniec ide do sukromnej skolky...........len neviem ako je to potom so skolami, ci aj tam robia problemy 😒

kofoluska
11. jún 2015

@alyca Skolska dochadzka je povinna, tam dieta vylucit nemozu. Ako, spolieham sa na to, ze sukromna mi ho vezme. A aj keby nie, radsej s nim ostanem dalsie tri roky doma, z domu robit mozem....ale je to chore...