Nezamestnaná matka a dieťa celý deň v škôlke

16. apr 2024

Natka ma zverene dieta do starostlivosti, neni na UP, a nema pracu, ale otec dietata má, moze chodit dieta do skolky na cely den?

zuzuliennka1
16. apr 2024

@lonely66 ver tomu, ze vsetky tie matky na platenom 400€ rodicaku by tisickrat radsej mali zdrave dieta v obyc. skolke a oni v normalnom zamestnani, kde by zarabali normalnu mzdu.
nezavidme si tu 400€ predlzene rodicaky, ved to nie je ani minimalka. A velmi casto popri takomto dietati a spec. skolke je matka rada aspon za polovicny uvazok. Nepredstavuj si to ako to mas mozno ty - zdrave dieta cely den v skolke, ty cely den v normalnej zaplatenej praci a este plus 400€ k tomu. To ani zdaleka. Taka matka ide casto do prace doslova si oddychnut od neustaleho kolotoca so ztp dietatom, a aj do tej prace semtam viac nechodi ako chodi - tu a tam terapia, pobyty v nemocnici, kadejake vysetrenia,…ty zaplatis dietatu kruzky, vezmes ho do kina,.. rodic ztp dietata plati terapie, lekarov, lieky,… nemenila by si

lonely66
17. apr 2024

@zuzuliennka1
@tramtada31
@michelle567 takže takto.... mne vážne (ale vážne) ani nenapadlo to, že môže ísť o takto postihnuté deti. takže už rozumiem...
totižto, aby ste pochopili, ja som sa v minulosti stretala s matkami, ktoré si vybavovali niečo také na dieťa trpiace alergiou. nie takou, že dieťa opuchne a nemôže dýchať. ale takou bežnou, kýchačky, sople. a verte či nie, dostali príspevok do 6 rokov dieťaťa, nepracovali, sedeli doma a dieťa dali do zariadenia. to bolo pred cca 10 rokmi. a ja mám teda v pamäti takéto vychcanky a vyciciavačky systému. takže nie, nebolo to o tom, že závidím, ja som narážala na tieto skúsenosti z môjho okolia. lebo aj také sú. takže som sa vás nechcela dotknúť, to v žiadnom prípade. ak ide o takéto prípady, jasné, chápem, náklady navyše, atď...
ale žiaľ, mám inú skúsenosť a jedine táto sa mi akosi zjavila pred očami po prečítaní úvodu.

zuzuliennka1
17. apr 2024

@lonely66 pokial mam spravne info, momentalne (teda urcite menej ako 10r) sa predlzene rodicaky nerozdavaju ako na beziacom pase a viem o matkach, ktore maju dieta napr. s autizmom, plus nejake syndromy k tomu, dieta naozaj vyzaduje 24h dohlad a nevedia sa dovolat toho rodicaku, nechcu to schvalovat na urade. resp. schvalia to ale je to na dlhe lakte. po 6 roku samozrejme ziadne taketo dieta zazracne nevyzdravie, rodicak konci, ale zdravot. stav je casto este komplikovanejsi, tak sa ide vybavovat opatrovatelsky prispevok a to su este len starosti a nervy... v case ked vy 6r detom kupujete skolske tasky a tesite sa z prvacikov.
kazda by dala vsetko, za zdrave dieta bez prispevkov a predlzenych rodicakov

lonely66
17. apr 2024

@zuzuliennka1 ja ti verím. píšem o situácii pred 10-11 rokmi. buď tie ženy (viem o 3 z okolia) klamali alebo mali známosti a vybavili príspevky na hovadiny, lebo deťom očividne nič nebolo alebo sa dal systém dobre obabrať... netuším. ale mám také informácie z toho obdobia.
a ver mi, nie, nechcela by som, aby moje deti boli takýmto spôsobom choré a nie, nezávidím vám tie výdavky (tým pádom príspevky), pretože viem, že pracovať s takými deťmi (vo všeobecnom zmysle, zahŕňajúcom aj liečbu), je náročné.