Prestup do druhej materskej škôlky

7. feb 2024

Nestretli ste sa niekto s podobnou situáciou? Dieťa vzali do štátnej škôlky len mimo trvalého bydliska, kde ho vozime každý deň na opačny koniec mesta. Keď podám v septembri novú prihlášku k nám do školky podľa obvodu mam šancu, že mi ho sem zoberú aj keď už vlastne chodí inde? V septembri bude mať 4 roky.

zuzkaa1991
7. feb 2024

Nie v septembri ale v maji kedy budu mat vypísané zapis do danej MŠ aj ja som tak.menila minulý rok

autor
7. feb 2024

@zuzkaa1991 zle som sa vyjadrila 🫣 ako píšeš, prihláška v máji, nástup v septembri. Takže je to možné, že mi ho zoberú aj k nám. Ok, ďakujem.

zuzkaa1991
7. feb 2024

Tak ak budu mat volne miesto by mali najprv predskolakov musia co budu mat. Tento rok 5r ;) potom zvysne deti

Ak by náhodou nezobrali skuste potom napísať odvolanie nemusia vsetky deti nastúpiť ktore boli prijate ;) ja som.o tom nevedela a potom dodatocne zobrali.deti do MŠ

autor
7. feb 2024

@zuzkaa1991 poznám tú postupnosť podľa veku a ze prednosť majú predskolaci len ma zaujímalo, ze či ho automaticky neodmietnu aj keby mali pre neho miesto, len kvôli tomu, že už chodí do inej škôlky.

sisska
7. feb 2024

ak majú v MŠ, ktorá je k Vám bližšie, voľné miesto, je možný aj prestup z "pôvodnej škôlky" počas školského roka

nixie144
10. feb 2024

@sisska a vtedy je to aj istejšie, miesto sa uvoľní napr. keď sa niekto odsťahuje. V septembri už ho zobrať nemusia.