Zapis do škôlky

19ninka27
4. feb 2012

Babi potrebujem poradiť,mám prve dietatko a neviem ako mám postupovať pri zapise do školy 😉 nakolko nemám skusenosti kedy sa robí zapis nič podobne .
Počula som že v marci moj syn budete mať v auguste 3 roky,čize od septembra by mohol nastupiť,lenže som v takejto situacii .Byvame zatial u svokrovcov v Dudinciach a mienime tu asi ostať dokým neskončím študium to je v juni tento rok,a v počas leta by sme sa chceli vrátiť do Zvolena. Co ale nieje iste .Len neviem ako postupovať,mám maleho v marci zahlasiť do školky tu v Dudinciach??( a kedy sa vlastne robí zapis) ,.A v pripade že by sme sa predsa odstahovali do Zvolena tak by my maleho bez zápisu tam neprijali?..Mám v tom zmetok ,nakolko neviem ako mám postupovať dalej.A nemám tu nikoho kto by my bol poradil..ZA odpovede vopred Dakujem.

roxyah1981
29. feb 2012

presne tak ..zahlas ju aj aj

stanka02
29. feb 2012

@vierkasteffi sanca, ze ti drobca zoberu je no mala by si dat prihlasku cim skor a urcite do viacerych skolok. Cena statnej skolky je v BA od 30-50 eur, co je simbolicka suma oproti sukromnej skolke. Tusim, ze prihlasky sa daju podat do konca marca.

renatka737
29. feb 2012

Ahojte baby🙂 ja som dnes volala s riaditelkou co ma skolku s dalsimi 2 elok. triedami, tie mam najblizsie k domu. Moja mala bude mat 3roky 1.1.2013 no chcela som ju dat uz od septembra, pani riaditelka mi povedala ze mi ju nevezme ani do jednej ze uprednostnuju deti narodene do 31.8.2009 a tych maju strasne vela. Ze od januara ju nevezmu az od septembra a to bude mat pred 4tymi narodeninani. Nieje to hlupost ze tam rozhoduju 4mesiace? co mam robit? mate niektora podobny problem?

spalka
29. feb 2012

@renatka737 takto je to bohuzial vsade, ja som sa minuly rok nadejala, ze mi malu zoberu ako 2.5 rocnu... no ani sanca, tak dufam, ze teraz ako 3.5 rocna prejde sitom 😒

renatka737
29. feb 2012

@spalka to fakt a co si si dala predlzit matersku?

spalka
1. mar 2012

@renatka737 chodi do sukromnej, ale ja este nepracujem, cakam, kedy prejdu tie skolkove choroby, posilni sa jej imunita, lebo doteraz sme boli kazdy mesiac 2 tyzdne doma chore ☹ (ja od nej, ona odo mna...) - 3 roky ma v aprili

renatka737
1. mar 2012

@spalka no riesenie by to bolo len na sukromnu skolku nemam pretoze som na nu sama☹ Ty si si podala ziadost ked nemala este 3

babulina
1. mar 2012

@renatka737 my sme rovnako dopadli - dcera je aprilova a zobrali ju do skolky az ako 3.5rocnu skorej nie, je to na hlavu 😒

aspinka
1. mar 2012

@renatka737 presne tento problem riesi suseda ja by som sa nedala. Ja si to vysvetlujem tak ze zapis na SKOLSKY ROK 2012-2013 je v marci 2012 tym padom dieta ktore dovrsi 3 roky kedykolvek v roku 2013 ma narok byt riadne prihlasene do skolky a prijate od 3roku cize u teba v januari pretoze to ze nema 3 roky k septembru ale k januaru nie je tvoj problem! A ty dovrsenim jeho 3 rokov stracas narok na rodicovsky prispevok takze musis ist do prace. Mojej susede povedali ze nemusi ani podavat prihlasku hned ju zalozia ale ona ma narok na tu skolku pre ten skolsky rok. Lebo oni prijmaju deti pre skolsky rok ale ako argument pre neprijatie zrazu vyuzivaju vek dietata??? Niektore skolky svojim sposobom "donutili" mamicky platit skolne za mesiace ktore dieta nemoze nastupit v tvojom pripade ze by si platila od septembra do januara kym ti nastupi aby ti podrzali miesto lebo ze keby ho drzali pre teba neprijmu ine dieta ktore by riadne platilo a malo 3roky !!! Inokedy ked sa v skolke stane ze deti nenastupia a oni musia mat triedy naplnene rychlo obhanaju aj take deti co odmietli. Takze si vyber vzdy su na koni oni svojim sposobom!

aspinka
1. mar 2012

@babulina v tvojom pripade si ty dobre dopadla sa cudujem ze ti ju aj vobec prijali kedze si na materskej bez ohladu na jej vek a ty si chcela aby ti ju prijali este skor no to je odvazne v dnesnej dobe este ked si doma. Lebo u nas by sa ti kludne mohlo stat ze kedze si doma neprijmu ti ju ani ako 3,5rocnu lebo si doma na materskej. Kludne ti ju prijmu az ako 5rocnu kedy je povinna predskolska vychova. Takze ty si mozes blahozelat! 😉

renatka737
1. mar 2012

@aspinka Ahoj mna z toho asi porazi, ja neviem co to maju za zakony. Na skolkach co som bola pozriet na napisane . PODMIENKY PRIJATIA:
1)Deti od troch rokov....tie ktore sa narodili do 31.8.2009 a to uz je co.
Pani riaditelka mi povedala ze maju plny stav. Moja mala ked nastupi do skolky bude mat 32mesiacov co je chore aby takyto zmatok nastal koli 4mes. Ako to riesi tvoja suseda?

aspinka
1. mar 2012

@renatka737 ona pojde sa stazovat na mesto pretoze minuly rok sa u nas nemalo penazi investovalo do rozsirenia dvoch skolok a co to riesi nic a ja by som si este na tvojom mieste pozistovala ci nejaka mamicka na materskej tam uz malu prijatu nema lebo to by bol moj dalsi argument tak mne co skolku potrebujem lebo idem do prace dieta nevezmete kvoli datumu narodenia a inemu vezmete i ked mamicka je doma a nie je vlastne ani nutena v tomto obdobi dat dieta do skolky? Ako je mi luto ale kde je potom spravodlivost co je potom lepsie pripadne horsie nema 3roky k septembru alebo mamicka je doma ale dieta ma v skolke lebo ma 3roky v mesiac ktory sa im pac!
Ono jedno je co hovori oficialne zakon ministerstva skolstva tam su stanovene podmienky myslim dovresenie veku 3rokov dietata, prihlasuje sa v mieste trvaleho bydliska...a druhe je ake vnutroskolske poriadky a stanovy ma samotna skolka tam si uz riaditelky davaju bud ze mamicka nemoze byt z druhym dietatom na MD alebo ze prijmaju iba k septembru a nie iny mesiac je to sice diskriminacia ale im je to jedno lebo stav sa im naplni a hotovo! Lenze mesto by sa malo postarat aby mamicky mali kde deti dat ked potrebuju ist do prace vzhladom aj na to ze nedostanes ziadne peniaze od dovrsenia 3 rokov tak by som asi apelovala na nich nech ti laskavo pomozu 🙂

spalka
1. mar 2012

@renatka737 obvolala som skolky v okoli takto pred rokom, ale vsetci mi hned jasne vysvetlili, ze ked v septembri este nema 3 roky tak nie je sanca, tento rok sme uz prihlasku podali... k tej sukromnej skolke - ak pracujes a dieta este nema 3 roky tak ti stat preplati 230 eur zo skolkoveho... ale zavisi odkial ste, priamo v BA myslim sukromne skolky vychadzaju aj na 500 eur ☹... chcela som si zacat hladat pracu v januari, ale pokial budeme stale chore to nema vyznam, verim, ze s jarou sa to zlepsi a ked v septembri nastupi do novej skolky (ak ju vezmu, vyrozumenie este nemam) tak to nezacne s chorobami znova

tin007
1. mar 2012

@renatka737 ak chces, pozri si zakon, ktory jasne hovori; ze MS je povinna prijat dieta, ktore dovrsilo 5 rokov, resp. ide absolvovat rocnik predskolskej pripravy. dalsie deti prijimaju MS podla moznosti a kriterii, ktore si stanovi obec/mesto. tie kriteria su zvycajne; trvaly pobyt rodicov v obci/meste, kam MS spada, vek dietata min. 3 roky (pretoze dieta do 3. rokov sa pocita za 2 deti a na triedu je normativ), pripadne ine kriteria.

tilly
1. mar 2012

@vierkasteffi treba si urobit prechodny pobyt a dat k prihlaske potvrdenie o prechodnom pobyte, to by malo stacit, teda ak moja rada neprisla uz neskoro...

tin007
1. mar 2012

@tilly prechodny pobyt nemusi stacit, lebo z neho (prech. pobytu) nejdu mestu/obci podielove dane :(

katmi
1. mar 2012

@tin007 mne prechodny pobyt stacil.. a vysvtetlila som tiez riaditelke, ze je nemyslitelne, aby som dceru vozila z Petrzalky do Devinskej kazde rano do skolky len zato, ze mame v Devinskej stale TP a roky byvame v Petrzalke... ale vsetko zalezi len a len od riaditelky...

tilly
1. mar 2012

@tin007 nam stacil, aj kamoske v inom okrese stacil... asi treba vysvetlit situaciu, ved je kopec deti, ktore byvaju v prenajmoch v inych okresoch... treba to aspon vyskusat... ale je pravda, ze v skole nam to nestaci, tam treba trvaly pobyt...

inak tiez mam skor problem s vekom, som velmi zvedava, ci mi maleho zoberu alebo nie... je to o nervy, budem teraz dva mesiace na ihlach, ci mi zoberu jedneho do skolky a druheho do skoly... to je uplne v prdeli, ze nemozu decka nikam zobrat, lebo je naval... uz s tym mohli davno nieco urobit... v roku 2008 sme mali rovnaky problem dostat decka do skolok, tak uz za ten cas sa snad mohlo nieco urobit 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 uz vtedy som slubovala sponzorske a neviem ake hovadiny, aby mi maleho zobrali do skolky a teraz mam taky isty problem so skolou a znova so skolkou s mladsim synom... 😠

katmi
1. mar 2012

@vierkasteffi my konkretne teraz platime 11,60€ skolke a strava je 1,02€ na den... cize ak chodi cely mesiac, vychadza strava okolo 21,20€

lenkaks
1. mar 2012

Caves,my ideme na zapis v pondelok a tiez,ked sme sa boli v skolke pytat na podmienky prijatia,hned nam povedali,ze prechodny pobyt nestaci....ale kamoske v inom meste stacil prechodny...zalezi vsetko od podmienok...

tilly
1. mar 2012

@katmi ja by som si dala velmi rada tp tam, kde hlasim decka do skoly, ale nemozem si prehodit tp z terajsieho domu, lebo by som platila nehorazne dane pri predaji, zas som nepadla na hlavu, aby som tomuto statu platila za to, ze sa o nas nevie postarat 😠 resp. ze sa nevie postarat o zakladne veci 😠

tilly
1. mar 2012

@lenkaks asi fakt zalezi od konkretnej skolky

katmi
1. mar 2012

@tilly a preco je v skole problem??? ved prihlasenie do skol nieje podmienene trvalym pobytom .. do skoly moze dieta predsa chodit kam chce, ci? 😕 nebudem predsa dieta nutit chodit do skoly podla "obvodu" len preto, ze tam mame trvaly pobyt, ked v dotycnej skole napr. nie su kruzky, ktore by nam vyhovovali....

lenkaks
1. mar 2012

@tilly to hej...kazde mesto a kazda skolka ma ine podmienky....treba si vyzistit priamo v skolke....

Mamicky,drzim palce,nech nam deticky vezmu do skolok 🙂

katmi
1. mar 2012

@tilly ved to je jasne.. clovek tiez nebude dzgat zbytocne niekomu do gagora len preto, ze su neni schopni, alebo skor ochotni zabezpecit prijatie dietata z ineho obvodu... mas pravdu.. je to padle na hlavu.. cely system tohto statu je padly na hlavu... 🙄 😠

tilly
1. mar 2012

@katmi ano, uz teraz je to bohuzial tak, aspon v BA v ruzinove, ze si nemozes vybrat skolu 😠 hlavne preto, lebo dobre skoly su preplnene a zle skoly prazdne... a vacsinou im odchadza tak jedna trieda deviatakov, ale prvakov sa hlasia aj 3-4 triedy a nemaju ako tu skolu nafuknut... na niektorych skolach prerabaju druziny na triedy, aby mali kam novych prvacikov davat a na taku borodacku nikto nechce ist, tak to urobili tak, ze do skol mozu zobrat len rajonne deti...

katmi
1. mar 2012

@tilly ano, velmi zalezi.. my sme sa prestahovali nakoniec aj tak mimo BA a hned po prichode nas riaditelka v prvej skolke,co sme sa do nej hlasili aj zobrala.. a to bol prostriedok prazdnin.. v BA by mali nehorazny problem a urcite by mi odporucil podat si prihlasku na dalsi rok v marci ci kedy to maju zapisne dni... takze este raz sa opakujem - vsetko zalezi len a len od riaditelky prislusnej skolky... bohuzial je to tak.. 😔

tilly
1. mar 2012

@katmi mne tento stat strasne lezie na nervy... nech si kradnu a beru uplatky, vobec by mi to nevadilo, to sa deje vsade na svete, ale keby to tu aspon vsetko fungovalo ako ma... keby prisla sanitka ked si ju zavolas, keby policajti aj chranili a nie len vyberali pokuty, keby sme nemuseli mat stres pri kazdom zapise do skoly a skolky, keby mali dialnicne nalepky este 26.12., len tomuto statu musis len platit a platit a platit, odvody, dane, pokuty a prd z toho clovek ma 😠
som sa zas vytocila 😀 😀 😀 😀 😀

katmi
1. mar 2012

@tilly tak to je uchvatne teda 😠 tento stat dospel tam, ze nuti v podstate rodicov davat deti mozno do horsej skoly len preto, ze dieta patri pod rajon, alebo potom zaplat a daj si dieta do sukromnej skoly,nie? 😠 😠 😠 ja som tak nas*ata na tento debilny system, ze to neni ani mozne... clovek aby sa furt len dozral, ked ide cokolvek vybavovat co sa dietata tyka... 😖 😠 🙄

tilly
1. mar 2012

@katmi my ideme prave naopak, sme teraz mimo BA a vraciame sa spat kvoli desnemu cestovaniu... tu by som nemala problem ani so skolou ani skolkou, aj ked teda dost sa mi nepaci, ze je deciek v triede v skolke 25... to je potom bordel a smrad v tej triede a chuda ucka nevladze... a v skole je ich 5 tried po 30 ziakov a odchadzaju tam 2 triedy deviatakov a riaditelka zoberie 5 tried prvakov a dve triedy nultakov... kam to chce tam narvat neviem... a stat ani mesto nepomozu...