Vie MUDr. Grochal zrasty na maternici?

3. apr 2022

Ahojte na gynekologickom ultrazvuku u doktora Grochala sa daju zistiť aj zrasty na maternici? Alebo co všetko on zisťuje? Moja gyn ma totiž také odpovede ze sa potrebujem dat vyšetriť inde.. Ďakujem

zuzanka.zuzu
3. apr 2022

skús im napísať mail

dietatko2020
3. apr 2022

Spravny obraz o stave ˇaternice da jednoznacne len hysteroskopia, niekolko minutovy zakrok a kamerou sa skontroluje stav maternice.

ysseba
3. apr 2022

Ja som síce nebola u Grochala, ale u iného porovnateľného odborníka a nie, zrasty nevidel. Bola som 2x na 3D u toho odborníka a aj moja gynekologička má kvalitný ultrazvuk a nevidela. Po prvej sekcii som mala riadne zrasty a prišli na ne až pri druhej sekcii. Na JISku za mnou došiel doktor a povedal mi, že za svoju prax videl kadečo, ale ja som ho potrápila. Moja gynekologička mi potom hovorila, že ak sa tretíkrát pôjde do maternice (sekcia alebo iná operácia), tak to bude ešte horšie.

autor
3. apr 2022

@ysseba a mala si aj nejaké príznaky?
Ja som totižto 7 mesiacov po sekcii a stále mam bolesti v podbrušku... Aj keď si ho coilen trocha zatlacim... A naposledy som mala 3 dni menštruáciu a 2 týždne som ďalšie spinila.... A jedine co mi doktorka povedala ze "asi mate zraasty" 🤷‍♀️

ysseba
4. apr 2022

Nie, vôbec žiadne príznaky som nemala. Po prvej sekcii všetko v poriadku, žiadne bolesti a ani počas druhého tehotenstva žiadne problémy, preto by mi ani nenapadlo, že také strašné zrasty budem mať