Ahojte ,,nekojičky"... - aké kravské mlieko začať dávať?

nikyta001
15. sep 2019

Tiež nekojim a chcem sa opýtať.. Dávam BEBU HA.. Lenže rada by som to zmenila.. Dcérka má 5 mesiacov, ide jej šiesty.. Chcela by som prejsť na kravské.. Lenže počúvam také, že je lepšie krabickove 3,5%..a stále dávať rovnakú značku.. Vôbec neviem co robiť.. Ma tu niekto takúto dilemu? Ďakujem 😉

nancy666
15. sep 2019

Aj Beba je kravské. Myslíš normálne mlieko z obchodu? To by som tak skoro nedávala. Nám predpisuje pediater nutrilon do ukončeneho 10 mesiaca veku. Dokonca nám to potom poisťovňa vracia takze tak.

janinah
15. sep 2019

je to skoro.....a ak potom krabičkové,tak nie trvanlivé,toto nechcela ani naša mačka...

nikiki29
15. sep 2019

Ešte by som tiež neprechádzala na kravské z obchodu. Pediater o tom vie? Prečo máte HA Bebu? Nejaké alergie v rodine? Ja som tiež davala Bebu HA, teraz Nutrilon, do roka minimálne (ak doktorka predpise aj do dvoch)... kravské mlieko nie je v ničom lepšie ako UM

candii
15. sep 2019

Veď z obchodu to je len zafarbená voda .. v UM má aspoň potrebné živiny, čo v obyčajnom kravskom z obchodu určite nemá.

kucikuc
15. sep 2019

Ja by som dieťaťu určite nekupovala z obchodu ja mam veľké deti ale kupujem len z automatu

deny261
15. sep 2019

@nikyta001 Ahoj. Môj malý mi v ôsmich mesiacoch začal odmietať UM a keď som s tým bola za lekárkou,tak mi povedala,že deti môžu obyčajné prevarené kravské až od deviatich mesiacov, s podmienkou,že majú vitamíny v iných jedlách. Ešte je skoro na kravské..ak by bol problém v peniažkoch,tak by som prešla na france lait alebo z DM..pokiaľ máte HA len preventívne..

nancy666
15. sep 2019

@nikiki29 ahoj. Vám predpisovali do 2 rokov? Lebo pokial viem len do 10 mesiaca prepláca poisťovňa. Bolo to len do 8 kedysi

nikyta001
autor
15. sep 2019

Ďakujem žienky.. Nam už v pôrodnici začali dávať túto BEBU HA a ze mam v nej pokračovať.. Nie sme alergici ale ja som mala vážne zdravotné problémy, možno preto ju nasadili už v pôrodnicei😏 mne ho lekárka nechce predpisovať. A ďalšia vec ze chcem prejsť z tohto mlieka že potom si dieťa nevie vytvoriť imunitu😏 fakt neviem co by bolo lepšie..

candii
15. sep 2019

@nikyta001 nevie vytvoriť imunitu?? Prosím ťa a to ti kto povedal?

nikyta001
autor
15. sep 2019

@candii jedna známa to povedala svagrine.. Keď ho vysadila že malo babo samé alergie..

nikyta001
autor
15. sep 2019

nancy666 a keď prejdem z BEBY HA na klasickú?alebo na nutrilon? Mam prvé bábätko, tak sa musím radiť 😉

nikiki29
15. sep 2019

@nancy666 záleží od zdravotného stavu dieťaťa, ak má pozitívne alergo testy alebo gastro na intolerancie mala by to poisťovňa schváliť. Naša pediatrička do 1 roka predpisuje aj bez vyšetrenia odborníkom.

ninka30
15. sep 2019

@nikyta001 čím dlhšie má dieťa všetky potrebné vitamíny v UM, tým máš jednoduchšiu skladbu jeho jedálnička, pretože všetko je obsiahnuté v UM! A práve naopak, čím dlhšie bude prijímať UM, tým bude jeho imunita lepšia 😉🙂

nikiki29
15. sep 2019

@nikyta001 to s tou imunitou je hlúposť. Nech mi niekto ukáže jeden jediný odborný článok...

nikiki29
15. sep 2019

@nikyta001 môžeš dávať klasickú Bebu, klasický Nutrilon, niektorým deťom sedí aj DM umelé mlieko ak ide o peniaze... ja by som zostal na overenej značke minimálne do roka

handika
15. sep 2019

@nikyta001 ajoj no ja chcem od pol roku ked bude mat malinka skusit kozie mlieko uvidim ako zareaguje lebo to hocikto nevipije aked nie jej dam normalne kravske mlieko nie krabickove a ked to bidem chciet zriedit tak s ciernym cajom ale urob ako myslis 😊 my pouzivame bebu AR

nikyta001
autor
15. sep 2019

@ninka30 to vážne? Ono fakt každý povie inak a ja som potom z toho úplne domatana😆

candii
15. sep 2019

@nikyta001 aha takže, jedna baba povedala . . Je to hlúposť.

nikyta001
autor
15. sep 2019

@nikiki29 ona je zdravá zatiaľ..

nikyta001
autor
15. sep 2019

@candii ďakujem 😉

nikyta001
autor
15. sep 2019

@handika tak isto ako na kravské, tak počúvam aj na kozie.. A ze kozie sa tiež nemôžem dlho dávať.. Tak už neviem čo im mame dávať 😏

zabka1987
15. sep 2019

@nikyta001 vieš inak aké si pila ty 😂 máš alergie? Môj malý prvý pil od pol roka lebo sme mali problémy z umelého, nosili sme si domáce malý ma 8 v živote nebral atb, v živote mu nic nebolo a v škole ešte ani nechýbal 😊

nikiki29
15. sep 2019

@zabka1987 ja som pila kravské a mám alergie... toto neviem či je najlepší ukazovateľ, že niekomu predsa nevadilo 🤷🏻‍♀️

ukulela
15. sep 2019

@nikyta001 babatko sa narodi s este nezrelymi oblickami, tie dozrievaju cca do roka - az vtedy zacinaju fungovat naplno, kravske mlieko (obycajne) - teda jeho bielkoviny myslim - detske oblicky velmi zatazuju. preto sa tvaroh/mlieko odporuca davat detom az od roka. to neplati o jogurtoch, tam mlieko presko inym procesom a je pre oblicky OK.
imunita - ci ju bude mat kojene, ci nekojene dieta, to od mlieka zavisi najmenej. moji obaja kojeni, zhodnotila by som to to tak, ze popri kojeni ovela lahsie zvladol/zvlada tie obycajne virozy, co nam prejdu v rodine.
napise ti X mamiciek, ze davalo kravke a detom nic nie je atd. ale aj moj chlap dostaval kravske a v puberte mu prisli na iagnozu na oblickach - bolo/nebolo to z toho mlieka, ked bol mimino? otakze ja sa v tomto pri oboch detoch drzim toho, co som nacitala - a ze teda kvoli oblickam do roka ciste kravske nie. ani pribinacik, ani termix atd. len jogurty.

nikyta001
autor
15. sep 2019

@zabka1987 aké pil? Kravské? Áno ja som vyrástla na kravskom.. Alergie nie, len som bola často chorá, stále som v skole chýbala, ale nikdy som to nepripisovala kravskému mlieku.. Myslim že v tej dobe väčšína z nás píla kravské...

beatrix85
15. sep 2019

@janinah mačky mlieko nepijú, sú to dravce od prirody. Ani než neje jablká ale červíky😂

liv1
15. sep 2019

@nikiki29 ja som pila a tiez mam alergie. Nie je to dobry ukazovatel.

Kravske mlieko je ta najposlednejsia potravina, ktoru by som svojmu malemu dietatu ponukla. Nedavam ho ani mojim detom 5 a 9rocnym doma...

lenka2710
15. sep 2019

@nikyta001 Ja som davala Bebu HA do 10 mesiacov, potom prevarene kravske! Keď som jej skúsila dávať skor,tak ju bolelo bruško a kakala možno aj 10krát za den! Nevidím dôvod,prečo by si prechádzala na inú značku,pokiaľ jej táto vyhovuje 😉 a s imunitou je to isto blbosť, to som ešte nepočula 😊

liv1
15. sep 2019

@zabka1987 taketo zhodnotenie mozes povedat na konci jeho zivota. Aj fajciari fajcia 10,20 rokov a nic im byt nemusi...

nikyta001
autor
15. sep 2019

@nikiki29 ok, ďakujem