Z Nutrilonu na kravské alebo krabičkové mliečko

lenka.vl
4. máj 2013

Ahojte dievcence,
ktora ma skusenost a vie mi poradit?
Nasa mala bude mat 7 mesiacov a chceli by sme pomaly prejst z Nutrilonu na ine mliecko, konretne kravske alebo krabickove.
A tu je ta dilema! Ktore a preco? Ako a kolko?
Vraj kravske treba este riedit (no neviem ani ako ani kolko) a krabickove vraj nie je dost vyzivne.
Dakujem vopred za kazdu radu 🙂

soldi
4. máj 2013

@lenka.vl 7 mesiacov je velmi nizky vek na kravske mlieko.
radsej skus rastlinne mlieka, su ovela prospesnejsie, je ich siroky vyber a mozes si ich urobit aj sama doma

dudduli
4. máj 2013

aj moj syn je od 8 mesiacoch na kravskom,lebo nutrilon mu nechutil,zacala som davat len 40 a pockala do druheho dna ci sa neobjavi nejaka alergicka reakcia a ked sa neobjavila tak som dala vacsiu davku,a tak krasne zacal pit mlieko 🙂 ,davala som plnotucne krabicove,znacku som neriesila 😉

lenkab1984
4. máj 2013

My sme presli z nutrilonu HA na kravske az v 12mesiacoch, ale kamoska dala svojej malej uz v 10mesiacoch. Ja som sa skor bala. A papame este stale plnotucne krabicove a luuubi ho strasne od sameho zaciatku. Keby mohla pije ho aj 5krat za den a to ma uz cez 2roky ;)

lenka.vl
autor
4. máj 2013

@soldi
@dudduli
@lenkab1984
baby dakujem 🙂
takze krabickove v pohode
a to kravske som myslela nie ako z obchodu ale normalne od nejakeho sukromnika od kravicky (my sme dievky z dediny :D ) a s tym mam dilemu ako riedit, z obchodu to jasne neriedit, to uz riedene je samo o sebe :D

svetlusa12
4. máj 2013

my sme malej davali asi rok a nejake 2 mesiace / kym sa nam neminulo balenie/ Nutrilon, potom sme normalne presli na tetrapakove mlieko 3,5% a mlieko z automatu min 3,6% .... len to z automatu ci priamo od kravy treba prevarit ! 🙂

janka9898
4. máj 2013

@lenka.vl 7mesiacov je este nizkyvek nataketo mliecko skuste pockat aspon 3 mesiace ak jevam nutrilon drahsi skuste inu znacku babylove hamia pod
fakt 7 mesiacovje dost malo na take mliecko viem o com hovorim vlastna skusenost☹

anaviky
4. máj 2013

ja som tiez zacala az po roku a vyskusala som kym som mala este nejake UM doma,ale vsetko ok... davam krabicove 3,5 a tiez znacku neriesim... len teda kazde dieta je ine... ja som sa skor bala toho ci je to take syte ako UM,ale v pohode.. pocula som uz o viacerych pripadoch kedy zacali baby davat uz pred jednym rokom kravske,ale myslim, ze je lepsie pockat aspon do toho jedneho roka... tot moj nazor 🙂))

acverenkarova
4. máj 2013

ja som dávala od 7 mesiacov kravské riedené-malá začala vela priberat aj ked som ho riedila....a druhej som dávala od 6 mesiaca plnotučné z teska a v pohode.....najstaršia mala 2 mesiace a odskúšané asi všettky druhy mliek ani jedno jej nerobilo dobre.dr poradila kravské a bolo dobre.a chvala bohu sú zdravé a žiadne alergie a podobne 🙂

lucia006
5. máj 2013

Podla mna neries vek ak si odhodlana jednoznacne lepsie od sukromnika,mi mame kravicku viem o com hovorim no muis dobre prevarat a riedit ,skus n ochutnavku si zohnat liter mliecka popytaj sa ako riedit avakom pomere a zacni 😉 kazdy si mysli ze nutrilony a tie umeliny su bohvie co ,moj maly ma 6mes,a tiez sa chystam neskor na kravske prave 😝 stych um ho boli brusko a ma zapchy a pomenili sme uz hodne znacky 😢

ktore
5. máj 2013

@lenka.vl moja kamoska a mnoho inych davaju detom prevaarene cerstve kravske mlieko uz od 4 mesiaca.ja som zacala postupne jogurtom a po dvoch malych lxyzickach davast do UM.potom som uvarila zlaty klas v normalno krabicovom a nic jej nebolo.povedala som dokine-teda priznala som sa ze som jej varila v normalnom mlieku.povedala ze ak nevidim priznaky mozem davat dalej.mala mi lepsie spinka a ma dobru stolicu nic jej nieje.este pridam ze prva dcerka mala alergiu na kravske mlieko.pravdepodobne po svojom otcovi to neviem.tato je v pohode ...
@lucia006

lenka.vl
autor
5. máj 2013

@acverenkarova
@lucia006
@ktore
a neviete v akom tom pomere by som to mala riedit? niekto vravi ze 3/4mlieka a 1/4 vody a iny zas ze pol na pol, tak neviem :( aj kvoli tomu spaniu by som presla radsej uz na kravske (prave a nie z obchodu) lebo mala sa mi budi v noci kazde 2 hodiny a vzdy vypije flasu mliecka :D tak by mozno aj lepsie spinkala, a krabickove ak by som davala to uz asi neriedit, ci aj to?

acverenkarova
5. máj 2013

@lenka.vl baby mi prespali celú noc od 2 mesiacov ked som dala 130 mlieka tak 30 vody....tak približne.ale ho aj prevar.krabičkové som dávala tiež plnotučné,ale neprevárané-dr mi povedala že to je upravované-pasterizované 🙂

lubike
5. máj 2013

ja som musela dokrmovať od narodenia obe deti a bolo to v pohode. nemali žiadne reakcie. najprv som dávala nutrilon, asi do roka až roka a pol a potom kravské. preváralo sa, ale riedenie si celkom nepamätám, asi 5/2.

ktore
6. máj 2013

@lenka.vl ja so citala riedenie ako si pisala tristvrte a stvrt vody.krabicove netreba riedit.to je uz upravene.homogenizovane pre lepsie stravenie tukov.ja davam krabicove.v stredu k nam chodi auto tak pojdem nacapovat a skusim take zriedit.

lenka.vl
autor
6. máj 2013

dakujem vsetkym 🙂 pomohli ste mi 🙂 a moc 🙂

jaja018
6. máj 2013

@lenka.vl ahoj ja malej dávam od 4. mesiacov mliecko priamo od kravicky. Asi mesiac som riedila trištvrte mlieka štvrť vody a mliecko som prevarala. Potom som už asi po mesiaci ani neriedila ani neprevarala. A malej najviac chutí take este teplucke z vemienka 😀

lubike
6. máj 2013

teda máš odvahu, takému malému dieťatku neprevárať mlieko. aj ja mám priamo od kravy, viem, že k nej chodí veterinár, že je v poriadku a ani raz som si nedovolila dať deťom neprevarené mlieko. riediť som prestala, ale preváram stále.myslím, že riskuješ, keď nepreváraš.