Ovocie namiesto umelého mlieka

18. aug 2023

Pred pár dňami som narazila na jedno video, kde žienka rozoberá zloženie umelého mlieka. Mne sa dojčiť nepodarilo, mlieko sa mi jednoducho vôbec nespustilo aj keď som sa o to dlho pokúšala. Bábätko teda bolo odkázané na UM. Ale teda čo som si vypočula, UM obsahuje samé zlé látky - palmový olej, glutaman, kyselinu citrónovú atd… jedna látka je taká, akoby bábo zjedlo baterku…
Neskôr som zas čítala že je dieťatku lepšie dávať ovocie, konkrétne zmixované avokádo, banán a kokosové mlieko. Vraj to obsahuje to, čo materské mlieko. Čo si o tomto myslite?
Akože mňa sa to už priamo netýka, moje dieťa má už dva roky. Skôr ma zaujíma názor iných mamičiek.. 🤔

taga
18. aug 2023

NIC neobsahuje to, co materske mlieko
Vsetko toto su len bludy na oblbnutie mamiciek, ktore nevedia, kde je sever

autor
18. aug 2023

@taga čiže podľa teba nie je ok ani umelé mlieko?

basska_b
18. aug 2023

Mna by zaujimalo, odkial nasi predkovia by v nasich zemepisnych sirkach zobrali banan, avokado a kokosove mlieko 😁 to su ine haluze

taga
18. aug 2023

Pokial naozaj nie je mozne dojcenie, tak samozrejme, ze umele mlieko je to, co by babatko malo dostat. Ale ani umele mlieko sa ani zdaleka nepriblizuje materskemu mlieku. Aj ked reklamy sa snazia vsetkych presvedcit, ze je to asi to iste 😉

babulkomale
18. aug 2023

Co si si vypocula?
Ty si necitala zlozenie UM ked si ho pouzivala? Si odkazana na divne videa o baterkach? 🤦🤦🤦

autor
18. aug 2023

@babulkomale ja poznám zloženie umelého mlieka, ja sa pýtam na názor iných matiek na tento nezmysel.
Ja mám skoro 30 rokov, a podľa tejto ženy som tiež ako bábo jedla baterky 😃

babulkomale
18. aug 2023

To by sme si museli asi to video pozriet, aby sme mohli mat nazor, nie? Prerozpravane cez niekoho cosi o baterkach, to mi vela nehovori...predpokladam aj tak, ze by to bola strata casu.
Deti co boli na UM su v mojom okoli zdravsie ako tie kojene, neviem cim to je, asi tou zlozkou z bateriek.
Ciciaci neustale chori...

siska53
18. aug 2023

Blbost!

beata_k
18. aug 2023

Hej koks tam davaju. Vacsiu somarinu som dlho necitala. 😃

janulik2008
18. aug 2023

podľa mňa blbosť ...

zuzanka.zuzu
19. aug 2023

ešte je tu možnosť nechať bábo umrieť hladom 😉 ale možno k tomu avokádu by si dalo cícerovú nátierku, ktovie

zuzliq
19. aug 2023

Je to hlúposť. Manipulatívne podané informácie.
Človek je cicavec a ako taký potrebuje do istého veku mlieko.

patus_2
19. aug 2023

Ak sa chces veľmi vyhnúť UM, tak väčšiemu dieťaťu (nie dojčaťu) dávaj radšej normálne mlieko, ak ho bude tolerovať. Tak isto mliečne výrobky. Avokádo, kokosové mlieko niesu naše pôvodné potraviny, nehovorím, že vôbec nedávať, ale určite nie každý deň.

janage
19. aug 2023

Môj obľúbený príklad je kuchynská soľ. Používaš? Denne? Je to vlastne chlorid sodný. Pri tvojej logike teda obsahuje chlór. A pozor chlór je vysoko dráždivá, nebezpečná látka.
Tá baba je pediater, lekár, chemik či intuitívny študent?
Dieťa má jesť v prvom rade potraviny, ktoré sa pestujú na území, kde žije.
A tie UM prechádzajú prísnymi kontrolami.
Mimochodom do MM tiež prechádzajú škodliviny podľa toho kde žena žije a ako sa stravuje, či fajčí napr. atď.

luliu
19. aug 2023

Absolútna kravina, prosím neriad sa internetom a hlupostami tam. Hlava mi neberie, ako môžeš takej kravine uveriť......

nelca0510
19. aug 2023

Mňa by zaujímalo,ktoré UM má zloženie ako baterka :D a nevidím nič zle na kyseline citrónovej popravde.

h2
19. aug 2023

Načo pozeráš také videá a čítaš také články? Hlavne, keď píšeš, že teba sa to už netýka, lebo tvoje dieťa má 2 roky. Pritom sama vieš, že sú to blbosti. Nechceš radšej čítať niečo, čo ti aj niečo dá do života?

simca06022011
19. aug 2023

Tak bolo by dobre vedieť ktorá zložka je ta "baterkova" :D um obsahuje koooopec veci. Fakt je ze bábätko.tazko bude jesť ovocie a kokosove mlieko (conje inak u nás dosť umelina) ;) a nedosiahne všetky nutričné zložky z toho. A celý dne napr banány? Myslím ze problém s draslíkom by bol... čiže v tom um je všetko vyvazene ako treba. To už by som radšej riešila nejaké iné mlieko, keby UM neboli...

zorkahorka
19. aug 2023

Preboha🙈 necitaj a nepozeraj ziadne videa, ver svpjej dr..vsetky deti su bud kojene, alebo na UM - to by tu polovica z nas boli ufonci 😁
Dat mesacnemu decku avokado, no to je uz len rozum 😯

mogaa
19. aug 2023

no neviem ktorá mamička by na svojom dieťati skúšala experimenty.....banán a avokádo sú určite pre dieťa super zdravé potraviny, keďže nie sú z nášho zemepisného pásma a po odtrhnutí a cestou v x skladoch sú niekoľkokrát striekané aby vydržali dlhé skladovanie... rovnako si neviem prestaviť iného cicavca ako jeho mláďa začína inou stravou ako mliekom....ešte by som pochopila ak by mamička miesto UM uvažovala nad kozím alebo prevareným kravským mliekom, ale experimentovať kokosové mlieko banán a avokádo mi príde totálny nezmysel...

janage
19. aug 2023

@mogaa klasické kozie absolútne nie je vhodné pre batola pre vysoký obsah bielkovín, ktoré neúmerne zaťažujú obličky malého dieťaťa. Aspoň teda co ja viem.
Tu je k tomu niečo
https://mamaaja.sk/clanky/batola/kozie-mlieko-p...

janage
19. aug 2023
janage
19. aug 2023

Preto máš v prikrmoch používať predovšetkým sezónne ovocie a zeleninu.

rivini
19. aug 2023

Ved si precitaj zlozenie UM. Obsahuje presne nadavkovane vitaminy a mineraly, ktore dieta potrebuje, ak nemoze byt krmene materskym mliekom (co je samozrejme nenahradilne). Vyroba UM je prisne kontrolovana a regulovana…cize ziaden jed z bateriek🙈. Zaujimalo by ma, ako dana “prestudovana” mamicka chce ovocim suplovat kalcium, vitamin B12 a hlavne mliecny TUK a cukor, ktore novorodenec potrebuje.

jaskolka
19. aug 2023

Zakázala by som také prihluple videa. Novorodencovi dávať avokádo a kokos a neviem co ešte? Lebo UM je fuj a jed a podobne taraniny?🙈🙈
Ja som zase čítala pred par dnami článok, kde dojča zomrelo od hladu, a jeho starší súrodenec bol ťažko podvyziveny, lebo šibnutá raw bio eko veganska matka krmils celú rodinu len surovou zeleninou a ovocnými stavami a trubiroh otec s tým súhlasil, hoci vraj "nebol nadšený". Tak namiesto toho, aby jej dal jednu "pres hubu"aby sa spamätala, tak kľudne pozeral, ako deti umierajú od hladu.

janulik2008
22. aug 2023

Nemáš to od tejto slečny?
https://vm.tiktok.com/ZGJsCv8pV/

taktotedanie
2. nov 2023

Hlupost
Ak sa niekomu od narodenia nepodari dojcit ma novorodencovi urobit tento mix?
Uz co tie zeny nevymyslia