Ako sa starať o detskú pokožku, keď je vonku horúco?

bioderma_lucia
6. máj 2013

Letné obdobie je pre pokožku veľmi náročné. Dennodenne je dieťatko vystavované slnečnému žiareniu, potí sa, môžu vznikať zapareniny. Ako sa správne starať o detskú pokožku v lete? Ako ste sa s týmto letným náporom vysporiadali vy a vaši drobci? Ako často kúpete dieťatko v lete? Čím ošetrujete pokožku? Objavili sa u detičiek zapareniny? Čo obliekate svojim detičkám, keď je vonku horúco? Poraďme si navzájom ako sa čo najlepšie postarať o pokožku dieťatka v lete.

zuzkanemethova
6. máj 2013

dobry den lucka
rada by som sa spytala na vyrobky pre deti na opalovanie resp.ochranu pred slnecnym ziarenim kedze moja ratolest je vacsiu cast dna vonku ci je potrebny az 50OF alebo staci aj 30 ci 40 vopred moc dakujem

kim_rossi_stuard
6. máj 2013

ahojte 😉
ja detickam davam dostatok vody. ked je teplo tak specialne dbam na to - lebo aj sptravna hydratacia je dolezita pre zdravu pokozku ako aj zdrava strava 😵 a ked ideme na slniecko, natieram ich opalovacim mliekom, aj tvaricku a chranim ich pokozku - prikryvkou hlavy - a dokonca sa snazime mimo palavy od 11 do 3 nechodime ked sa da von, aby sme neriskovali zbytocne upal 😔

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@zuzkanemethova ahoj Zuzi 🙂, napis mi prosim Ta, kolko rokov ma tvoja ratolest a ci ma nejaky problem s pokozkou (sucha koza, atopia, slnecna alergia, ...) podla toho budeme vediet lepsie najst ten spravny pripravok ;) papa

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kim_rossi_stuard ahoj ;), veru dostatocny hydratacia je velmi dolezita. Pamatam si minule leto, ked maja mala cca 8m ako sme "bojovali" s pitnym rezimom. Okrem kojenia nechcela nic pit. Skusala som vsetko mozne. Nakoniec som jej striekackou davala vodicku do pusinky. Nastastie, dnes uz je to maly "pijan" 🙂
jeej pozeram, ze tvoj Danielko je priblizne tak stary ako moja mala 🙂

veronel24
6. máj 2013

mate aj krem vhodny pre ekzematika

elise
6. máj 2013

@bioderma_lucia my máme biodermu pro atop zin a sm spokojný, od narodenia použivame lebno dcerka sa začala šupať a mala suchu pokožku a na opalovanie máme biodermu na veľmi citlivu pleť 50 faktor pre deti. sme spokojný s výrobkami ako jedine dcérke sadli

zuzkanemethova
6. máj 2013

luci maly ma 15 mesiacov ma ked bol malicky mal suchu pokozku ale teraz ju ma velmi peknu ked sme boli na slniecku dlksie boli sme cerveny troska ale inak ziadna ina reakcia.. po ddni to bolo okej 🙂

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@veronel24 ahoj, ano, bioderma ma cely produktovy rad na atopicku dermatitidu a suchu pokozku. Rad sa vola Atoderm. Na hygienu je Atoderm Moussant alebo Atoderm Creme lavante. Oba su bez mydla a parfumu. Na celorocne premastovanie pokozky je urceny Atoderm PP Baume. Ked nastane "zle" obdobie, pomaha Atoderm PO zinc - bud lokalne alebo na celu pokozku. Na pery je Atoderm balzam. Vsetko je bez parabenov a parfumu, vhodne pre deticky od narodenia az po dospelakov - vsetkych, ktori maju tento problem.

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@zuzkanemethova ahoj, pozdravujem drobca 🙂 my mame doma 18m 🙂
Urcite doporucujem SPF 50+. Natri ho, ked idete von. Nie je dobre, aby bola pokozka cervena. Je to znak toho, ze pokozka prijala viac ziarenia ako mala a mohla. Pokozka si pamata a spocita nam to aj o 30 rokov neskor :/ deticky maju inu kozu ako my dospeli. Je citlivejsia a reaguje inak. nema taku prirodzenu ochranu ako dospelacka koza. Podla pravidiel vyznamnych institucii by sa dieta do roka nemalo vobec vystavovat slnecnemu ziareniu, do 3 rokov vystavovat len minimalne a do dospelosti by pokozka dieteta nemala byt ani raz spalena. Vhodny je Photoderm Kid alebo Photoderm Mineral. Kid je praktickejsi, sprejove balenie.

sofiadurovic
6. máj 2013

super téma mám doma 11 mesačnú dcérku ktorá je kojená cez deň asi tri- štyri krát ináč dokrmovaná(jogurt, chlebík, polievočky, mäsko atd ) a v noci sa kojíme ale to tiež pár krát potiahne a hajá ďalej a tu je problém myslím že je to hrozne málo ale nijako ju neviem donútiť piť vodu ani čajík nič neznáša flašu a z pohárika tiež nechce ☹ ako ju naučiť piť aspoň niečo ďakujem za radu 🙂

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@sofiadurovic no, snad poradia ine mamicky ... ja som skusala vsetko mozne co mi napadlo. Mame doma zbierku roznych flias. strkala som jej ju stale do rucicky, hrali sme sa a davali sme pit babikam, zvieratkam a mne a potom malej - to bolo vzdy rozhodne NIE!!! ufff .., ale postupne to prislo. Dnes uz pije pekne ...
Ja som sa snazila jej davat co najviac "vodnatej" stravy aby aspon z toho mala co-to. A samozrejme som kojila ostosest 🙂

sofiadurovic
7. máj 2013

ďakujem aj ja sa snažím len ona si trošku cucne a potom nie a nie ☹ a čo sa týka stravy tak polievočky, jablčko a podobne jej dávam aj ja len či to stačí keď je veľmi teplo hlavne keď je červená v tváričke nie spálená ale spotená hlavne v aute keď niekam cestujeme máme aj clony aj ju ovlažujem ale ona vždy sčervenie a celá je chúďa spotená ale napiť sa nie ☹

baklik
7. máj 2013

@sofiadurovic nas drobec nechcel pit cistu vodu, to radsej cely den o smade a sucha plienka. potom som objavila RIO cerstvu jablkovu stavu lisovanu za studena a tu som mu riedila. to mu chutilo velmi a doteraz chuti. musis riedit vodou min. 1:1. ja teraz robim teraz tak, ze mu dam stavy len trochu, cca 60 ml a 120 ml vody. predavaju v Kauflande, aj v Tescu, ale hladaj v chladiacich boxoch, nie pri klasickych dzusoch. vyskusaj, uvidis. 🙂

sofiadurovic
7. máj 2013

ďakujem určite to skúsim možno to zaberie 🙂

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@sofiadurovic ano, aj my sme potom skusali a nam zabral zase hruskovy, tiez ta ista znacka. Riedila som ho. Teraz jej ho obcas tiez kupim ...

11anjelik11
7. máj 2013

Dobrý deň, mohli by ste mi odporučiť produkty pre môjho drobca? Od narodenia má suchú pleť, pred mesiacom nám vyšiel kojenecký ekzém a už 3 týždne liečime šupinky na hlave, kt. nám vyšli po tom ekzéme, tváričku má stále suchú, líčka draplavé. Nepoužívam žiadnu kozmetiku keďže je taký citlivy, akurát včera som kúpila krém od biodermy na tie šupinky, tak liečime, dúfam, že pomôže, lebo sa už dosť dlho trápime :-/ koľkokrát denne mu môžem dať ten krém na hlavičku? Poraďte mi produkty na celkovú starostlivosť, pediater nám odporučil aj homeopatiká, ale myslím si,že treba liečiť aj zvonka. Ďakujem

sachmetttt
7. máj 2013

@bioderma_lucia Dobrý den nepatrí to tu ale opýtam sa malá ma od narodenia problém s tváričkou ma tam vyrážky škvrnky ,fliačky..ked je teplo dost sa to zhorší ked je chladno zima je to omnoho lepšie..neviem vypadá to na nejaký druh exzemu poradíte niečo?? Dakujem

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@11anjelik11 ahoj, zacnem hygienou. Vhodne je rychle kupanie, co najkratsie byt vo vodicke, aby sa pokozka este viac nevysusovala. Na umyvanie ale len ritku a max podpazie je vhodny ABCderm ATO+Lavante - kremovy cistiaci gel. Nemydli ho celeho, naozaj staci kriticke miesta a v malom mnozstve. Neviem ako casto kupas, su rozne nazory ... v lete by som doporucila kazdy den, v zimnom obdobi to nemusi byt kazdy den. Nasledne pokozku poriadne premasti - ABCderm ATo+Baume. Nim maleho celeho ponatieraj, aj tvaricku. Ak ma vyslovene suche mapy, tak mu ich lokalne natieraj Atoderm PO zinc. Tento krem je vyborny na suche az extremne vysusene miesta. Ja ho mam vzdy doma a ked vidim, ze malej sa urobia suche flaky, natieram ich tymto kremom. PO zinc mozes aj na tvaricku.
Na supinky vo vlaskoch je dobry ABCDerm Babysquam. Asi si kupila tento. Pouziva sa 1x denne a to cca 20 min pred kupanim. Lokalne na supinky vo vlaskoch nanesies kremik a nechas posobit tych cca 20 min. Mozes precesavat, ta chrusta sa zacne odlupovat a pojde dole. Nasledne je potrebne hlavicku umyt, zmyt krem. Mozes pouzit uz spominany ATO+Lavante. Moja skusenost je, ze do 3 dni sme boli bez chrusty. Potom sa nam o par mesiacov este zopakovala a to sme dali dole na jedno natretie.
Ak by cokolvek, napis, rada poradim, papa 🙂

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@sachmetttt ahoj, myslim si, ze by bolo najlepsie zajst k detskej dermatologicke, nech sa na to pozrie a podchyti to. Neviem, co by to mohlo byt a tipovat nechcem. Naozaj bude dobre, nech to doktorka diagnostikuje. Nechaj si vysvetlit presne co to je, co to obnasa a ako by to liecila. Nasledne sa rozhodnes, co urobis. Len aspon budes vediet, co to je. papa 🙂

sachmetttt
7. máj 2013

@bioderma_lucia dakujem si zlatá no moja doktorka to necgce nejak riešit vraj to určite zmizne 🙂

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@sachmetttt a co povedala, co to je?

sachmetttt
7. máj 2013

@bioderma_lucia o vravela že to nevie isto že to možu byt len suché miesta ale vraj to može prejst až k ekzemu...

11anjelik11
8. máj 2013

@bioderma_lucia ďakujem krásne 🙂 a aký produkt na ochranu pred slniečkom? Radšej sprej alebo mlieko? Ďakujem

bioderma_lucia
autor
8. máj 2013

@11anjelik11 ahoj, urcite Photoderm Mineral. Ten je pre deticky od narodenia a aj pre atopikov. Takze urcite tento. Hlavne ma mineralne clony a nie chemicke. papa

bioderma_lucia
autor
8. máj 2013

@sachmetttt vies co, je to velmi zvlastne, pretoze ekzem, atopia maju horsie obdobie v zime a v lete su skor v pohode. Netrufnem si povedat co to je. Ale ak je to suche, isla by som do premastovania. Kup Atoderm PO zinc a tym jej tie miesta lokalne natieraj. Tento krem odporucam do kazdej domacnosti - akonahle sa prejavi nejaka suchost, treba hned natierat tymto kremom. No neviem, ci som pomohla .... drzim palce, papa

11anjelik11
9. máj 2013

@bioderma_lucia ďakujem 🙂 ide sa kupovať 🙂

faldik
13. máj 2013

ahoj prosim o radu...moj syn bude mat styri rocky a ma atopicky exem od narodenia a uz sme vyskusali rozne masticky aj od lekarov a nic nam nezabera...najhorsie to je ked je teplo je cely cerveny rozskrabany....je to aj tym ze jeho pokozka nema potne zlazy,,,a ako nahle je vlhkejsie pocasie tak nema ziadne zacervenanie ale ma supinky na rvaricke a krku a v zahyboch. Bolo by nieco vhodne pre neho?

margaretka23
13. máj 2013

Dobry den aj ja by som poprosila o radu mam 3rocnu dcerku a ma atopicky exem od cca v druhom mesiaci jej zistila osetrujuca lekarka.Aj my sme uz vyskusali rozne masti, mlieka davam pozor na stravu, dlhodobo berie zodac.Pomozte mi co by bolo pre nu najlepsie z kozmetiky a comu sa mame vyvarovat ci uz v strave alebo kozmetike.Vopred Vas Dakujem.

bioderma_lucia
autor
13. máj 2013

@faldik
@margaretka23
Ahojte kocky, vas problem ma jedno spolocne a tym je atopia u vasich deti. Rozhodla som sa odpovedat vam naraz, dufam, ze vam to nevadi ...
Predpokladam, ze o atopii mate nastudovane kvantum informacii ... tak len v skratke, atopia je chronicke ochorenie, cize ma lepsie a horsie stavy. Ide o poruchu metabolizmu lipidov a znizenie hladiny ceramidov, mastnych kyselim, cholesterolu, esterov cholesterolu, ... Spustacom su klimaticke faktory ako suchy vzduch = zima (zhorsene stavy) ale aj teplo, pot, ... tiez infekcne choroby, napr ORL, .. potravinove alergeny ako vajcia, orechy, mlieko, soja, psenicna muka, ... a tiez alergeny zo vzduchu ako zvieracie chlpy, pel, roztoce, prach.
Pri atpiii plati ze sa musime vsetkym tymto spustacom co najviac vyvarovat, miernit svrbenie, zbavit sa zapalu a kozu zvlacnovat, hydratovat, premastnovat, vyhybat sa dlhym kupelom, resp vode celkovo. Pouzivat kozmetiku setrnu, bez parabenov, bez parfumu, bez mydla.
Bioderma ma produkty na atopiu v rade Atoderm. Tieto produkty su vhodne aj pre deti, pre vsetkych, ktori maju toto ochorenie- Na umyvanie je vhodny Atoderm PP moussant - je bez mydla, setrny, pokozku vycisti a zbytocne nezatazi. Na kazdodenne premastovanie je Atoderm PP baume, balzam, ktory restrukturalizuje kozu, pomaha jej regenerovat, hojit ... nim treba pokozku natierat kazdy den aj viac krat. Na zhorsene stavy atopie je Atoderm PO ZINC - nim natierajte bud lokalne krizove miesta alebo aj cele telo. Obsahuje glukonat zinku a pirocton olamin, ktore posobia protizapalovo, protisvrbivo, kozu hoja, ... Toto je trojica produktov, ktore su pre atopikov najvhodnejsie. Su samozrejme bez parabenov, bez parfumu, hypoalergenne. Kocky, ak by cokolvek, piste. Drzim palce 😉

faldik
14. máj 2013

@bioderma_lucia chcem sa opytat ci sa moze Atoderm PO ZINC nanasat aj na rozskrabane miesta take mokvave ...strasne sa skrabe hlavne teraz ed ma horucky... dakujem 🙂