Natierať dieťa 1x denne s ochranným faktorom nestačí. Čo si o tom myslíte?

bioderma_lucia
17. apr 2012

Leto, dovolenka, slniečko naberá na intenzite a my si vychutnávame jeho teplé lúče. Ako často sa treba natierať, aby ochrana bola dostačujúca? Aká je vaša skúsenosť s natieraním dieťaťa? Ako často počas dňa ho natierate? Myslíte, že 1x denne stačí? Prečo?

vinifred
17. apr 2012

..raz určite nestačí,ja ho pretieram viac krát za deň,keď vidím,že má suchú pokožku,ale taktiež neviem odhadnúť,koľko krát je akurát.. 😒

bioderma_lucia
autor
17. apr 2012

@vinifred ahoj 🙂 myslis natieranie niecim premastujucim, hydratacnym alebo ochrannym faktorom?

anaxamon
17. apr 2012

ja dcerku natieram ochrannym faktorom(zatial len tvaricku a rucicky) len raz do dna ked ideme na prechadzku, inak si ale myslim, ze ak by sme chodili castejsie von, co s pribudajucimi lucmi isto budeme, budem ju natierat aj viac ako iba raz, tak dva az tri krat by mi prislo akurat. Ak by mala napr. stravit cely den von, napr. na chalupe tak aj viac ako tri krat. Mame ochranny faktor 30.

moniciak
17. apr 2012

Ja si zas myslím že raz denne stačí veď telo sa musí naučiť chrániť trošku aj sam a nie len vkúse mastiť umývať antibakteriálnymi mydlami a neviem čo a potom dieťa raz v kolektíve a následne týždeň doma 🙂 Ale bioderma je fajn 🙂

vinifred
17. apr 2012

....v zime a na noc mám buď Lipobase,alebo mi kožná dala krém vyrobený v lekárni na premastenie a cez deň používam OF 30,len naozaj neviem,či mu napríklad stačí natrieť ráno kým prídeme do škôlky a keď za cca 2 hodiny idú von,či ho treba natrieť znova,alebo nie..a potom keď idem pre neho do škôlky a ideme von,tak ho zase natriem s OF..

bioderma_lucia
autor
17. apr 2012

@vinifred ahoj, ked maleho natries rano a o 2 hodiny ide ma slniecko, malo by to stacit. zalezi od intenzity slnecneho ziarenia, jeho citlivosti pokozky a tiez ci bude mat klobucik ... kde sa vraciate zo skolky domov, vtedy by som ho uz natrela.

bioderma_lucia
autor
29. apr 2012

Mesiac s BIODERMA sa pomaly blizi ku svojmu koncu. Pondelok je posledny den. Rada by som vsetkym podakovala za mnozstvo otazok, prispevkov, rad a odpovedi do sutazi. Tesi ma, ze som s vami mohla stravit par tyzdnov. Verim, ze informacie, ktore tu odzneli vam pomozu pri rozhodovani. Prajem krasne leto 🙂