Pôrod Žilina - cisársky kvôli polohe koncom panvovým

ketrinp
7. jún 2022

Ahojte, prosím máte skúsenosť s porodom v Žiline cisárskym kvôli polohe dieťaťa KP? Prikláňajú sa k cisarskemu či nie? Čakám chlapca 35 tt, otočený stále KP, podľa sona je väčší...
tak neviem a bojím sa ako sa k tomu pôrodník postaví.

nika_mihoo
7. jún 2022

@ketrinp čo ti poradil tvoj gynekológ? Väčšinou keď je dieťa otočené kp a ja väčšie tak je cisársky rez je to bezpečnejšie ako pre dieťa tak aj pre matku... A určite ti to navrhnú aj v nemocnici keďže je väčší

fial22
8. jún 2022

@ketrinp ja mám informáciu a skúsenosti od kamosiek, že chlapci idú vždy cisárskych keď sú kp 🤷🏻‍♀️ ale či fakt, neviem

sapetka
8. jún 2022

No ked je KP tak by mal ist cisarskym. Ale este sa moze otocit

gabika128
8. jún 2022

@ketrinp v Žiline Sa skôr prikláňaju k SC a ešte keď je to chlapec a väčší. V Trenčíne chcú zase skôr prirodzene.

smajliica
8. jún 2022

@ketrinp nemam skusenosti s porodnicou v Ziline, ale rodila som prirodzene KP a bolo to fajn. Kludne mi napis ak mas nejake otazky o samotnom porode.

leuska1991
8. jún 2022

@ketrinp este sa moze otocit. Ja som tak bola tiez. A uz v 37tyzdni bola otocena

ketrinp
autor
8. jún 2022

@gabika128 Máte prosím vás osobnú skúsenosť v Žiline?

ketrinp
autor
8. jún 2022

@smajliica budem vďačná za akékoľvek informácie s ktorými sa podelis, moc ďakujem 😉

gabika128
8. jún 2022

@ketrinp ja som mala KP a išla som kvôli tomu do MT, tam majú viac skúseností a netlačia tak rodičku do sekcie. Ako som však zistila tak záleží od lekára v službe.

ketrinp
autor
8. jún 2022

@gabika128 a riešili ste to aj tu v Žiline a chceli ti robiť sekciu? Ja by som v mojom prípade práveže asi bola viac za sekciu, ale podľa doterajších informácií sa bojím, že budú skôr tlačiť na spontánny pôrod 😏

gabika128
8. jún 2022

@ketrinp nie, neriešila som to ani tu, ja som chcela prirodzene a tak som riešila nemocnicu, kde bola väčšia pravdepodobnosť a ochota v tomto smere. Ale môžem ti napísať, že napriek všetkým veciam, čo som spĺňala, malé dieťa, dievčatko, druhorodicka, prvý pôrod bez problémov a dieťa v dobrej polohe, sa ma vždy každý lekár pýtal ako chcem rodiť. Pri tejto polohe dieťatka lekári vo veľkej miere radšej volia SC. Samozrejme môžeš hocikde natrafiť aj na lekára ktorý ťa bude nútiť inak, je to vždy na tebe. Tak ako mňa na poslednú chvíľu lekár donútil na SC aj keď úplne všetko prebiehalo v poriadku, ja som to odsúhlasila, lebo som dopredu vedela, že takýto pôrod je rizikovejši a matka, dieťa aj lekár musí spolupracovať. Ak chceš sekciu tak si za tým stoj, dôvod na to máš, v Žiline podľa mojich info problém nerobia, podľa skúseností ani v MT (kamoška tam mala plánovanú sekciu tiež z tohto dôvodu). Veľa šťastia želám. ❤️

smajliica
9. jún 2022

Prva cast porodu je klasicka, ako pri normalnom porode, cakas kym sa otvoris.
Potom mi robili sono, aby sa uistili ze hlava a nohy su v spravnej polohe, inak by ma poslali na cisarsky. Nasledne som cakala 4 hodiny kym sa mala dostala do idealnej polohy, kym vsetci doktori boli dostupni, ..
Potom ku mne na izbu prisiel cely tim (2 porodnici, pediater, 2 asistentky a 2 sestricky) a mohla som tlacit. Pri tlaceni monitorovali polohu babatka. Mali nejake ‘stanice’, teda tak to oni nazyvali, a vzdy som mala niekolko minut aby som malu dotlacila z jednej do dalsej. Teda jeden doktor vzdy hovoril ze je v ‘xy stanici, 7 minut do yz stanice’. Keby to nestiham robia nejake zasahy, nastrihy, vysavac atp.
Pre mna to islo uplne hladko, tlacila som dokopy 9 minut.
Bolo to sice dost stresujuce, ale som velmi rada ze som mala normalny porod, lebo do 4 hodin po porode som sa citila uplne normalne.
Ale je to rizikovy porod. U nas v nemocnici je tim ktory sa vyslovene specializuje na porody kp. Maju dost prisne postupy okolo toho, musis splnat niekolko podmienok na vahu a polohu babatka, ist na ct aby sa uistili ze panva je dostatocne velka atp. Hovorili ze tento tim nema horsie vysledky (ani pre rodicku ani pre dieta) v porovnani s normalnym porodom, akurat sa castejsie stane ze porod nepostupuje podla planu tak ta poslu na cisarsky. No nesla by som do toho keby si nie som ista, ze porodnik presne vie co robi.

veronika141
9. feb 2024

Baby ahojte , ja mam termín 26.3 a mala sa ešte neotocila a tak mam celkom strach že či sa otočí...rodit prirodzene určite nechcem ..pred tým som mala dva pôrody bezproblemove ..babatka už boli davno o takomto čase otočené....mate skúsenosť ako to je teraz v ziline keď je babo kp ?

jajana_2
18. apr 2024

@veronika141 ahoj, ako si dopadla? Ja to akurát riešim vraj môžem prirodzene aj keď mám chlapca KP 🤦🏻‍♀️ čo si neviem predstaviť

veronika141
20. apr 2024

@jajana_2 ahoj ,mala sa otočila nakoniec