Ako som učila prať manžela, alebo návod na pranie pre nováčikov

samsung_silvia
9. máj 2012

Pridajte svoju skúsenosť ako ste učili prať svojho manžela, ako ste mu to vysvetľovali, čo bolo pochopené správne a ako to dopadlo. 😉
V téme skúsme vytvoriť návod ako prať na práčke pre úplných začiatočníkov.

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

@irriss zaujimava vecicka, nevies, je niecopodobne aj na SK?

anjelicek26
11. máj 2012

@samsung_silvia - tie utierky, handricky proti zafarbeniu maju v kazdej drogiske. Daju sa pouzit aj ked si uz nieco zafarbila, hned to dam vrazit a oprat nanovo, nieco to este stiahne... ja prihadzujem, ked si nie som ista, ci nova vec farbi ci nie 😀 Ked je farebne, viem ze farbilo..

Ale k teme, moj manzel je normalny gramotny clovek a nieco tak primitivne ako pracka zvladne hadam kazdy, nie? Ze ako som naucila? Ja? Citat vie, "zahviezdil" a prisiel na to sam. On si svoje veci perie a zehli tak ci tak osobitne a sam....

irriss
11. máj 2012

@samsung_silvia
Mohla bych zkontaktovat vyrobce, kam vsude dodava a pripadne kam by chtel a nedodava😉

mohly byste i vytvorit spolupraci, tady je to normalni jev..ze pracka se spoji ve spolupraci s cisticim-pracim prostredkem... 😉 a propaguji se navzajem.. 😉

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

@irriss dakujem za tip 😉

irriss
11. máj 2012

@samsung_silvia
za tip pro manzela nebo za tip pro vyrobce? 😀 😀 😀 😀

p.s. mam zkontaktovat zdejsiho vyrobce? aspon se zeptat na destinace? Kam dodava?

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

@irriss voboji 😀

nie, netreba, dakujem za link

mariakr
11. máj 2012

môj manžel si perie svoje veci sám 😀 😀 😀 ...teda okrem robotných vecí...a ked mu poviem, že idem prať, tak mi odpovie...ved ty neperieš...práčka sama perie 😀 😀 😀 ty to tam iba hodíš a zapneš do zásuvky...a vraj ked si dokončíme domček, tak mám začať chodiť na potok právať...vraj kedysi tak chodili a ako im bolo dobre.... 😀 😀 😀 ...samozrejme všetko berieme v rámci srandy, aby si tu niekto nemyslel, že to tak bude naozaj...inak veru naša susedka staršia pani chodí ešte aj v dnešnej dobe právať na potok futbalistom dresy ...obdivujem tú ženu 🙂 🙂 🙂

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

@mariakr tak ta susedka vyuziva program: tecuci potok 😀

lili_mia
11. máj 2012

ja poznám takých exotov, čo si radšej zájdu kúpiť nové oblečenie, ak partnerka bojkotuje pranie jeho oblečenia a maminka je ďalekooooo, no jednoznačne musí sám chcieť si to prečítať, inak aj ked ho bude navigovať holá baba, tak na to bude kašľať, ponuku, že sa s ním vyspí, ak zvládne manuál práčky, tiež radšej odmietne 😉

samsung_silvia
autor
12. máj 2012

a ako ste sa ucili prat vy? kto je samouk a kto sa ucil podla vzoru (mamy)?

fomarik
12. máj 2012

Moj mm učil prať na práčke mna......... Prečo by muž nevedel zapnuť gombík na práčke???? Až tak by som ho nepodcenovala.

bambi2
12. máj 2012

ja nenechavam manza prat odvtedy co raz pral a zavrel prazdnu pracku. taaaaaaaaaaak v nej smrdelo, ze som ju musela asi 3x pustit na prazdno s pracim praskom a avivazou.. som radsej ked sa toho vobec nechyta... 😀 😀 😀 to su moje hracky 😀

nadhera
12. máj 2012

nedavno som lezala v nemocnici a moj drahy sa naucil cez mobil prat - svetle,tmave, na 40,na 30-rucne pranie, 60tka , prasok na biele,farebne.... 😀

zuzanocka
12. máj 2012

@elise aj ja dufam, ze to bol len for 😅

mita9
12. máj 2012

mne pripada tato tema od veci 🙄 ..preboha ved nie su negramotni chlapi 😖 .......ked uz tak vedia si precitat navod..alebo to len ja mam dokonaleho chlapa doma??, co vie aj prat aj povesat aj poskladat aj navarit aj spolu riadime? 😀

elise
12. máj 2012

@zuzanocka ja naozaj prádlo netriedim a mám všetko výborne vyprane na 40stupnov. nebudem prášku robiť reklamu ale je to skutočnosť🙂

ivanka85
12. máj 2012

u nas perie len ocko, je to jeho oblubena cinnost🙂

mita9
12. máj 2012

@elise tak napis prosim ta do IP nazov prasku

zuzanocka
12. máj 2012

@elise jasom reagovala na teba, ked si pisala tej dotycnej, co sa pripaja na elektriku nacierno k susedom.. ze tiez dufam, ze to bola len sranda..

elise
12. máj 2012

@zuzanocka 🙂

tosomja
12. máj 2012

Mňa učil manžel, pretože keď nám práčku priniesli, tak som nebola doma a mal výhodu - preštudoval si manuál skôr. Kým som prišla domov, všetko nastavil, mne stačilo zapnúť štart a pralo to 😅

tosomja
12. máj 2012

@fuska 🙂

tosomja
12. máj 2012

A inač, pokiaľ človek nie je farboslepý a má trošku logické zmýšľanie a nemá žiadne špeciálne "požierače" farieb, tak vie, že farebné s farebným, červené s červeným, biele s bielym, čierne s čiernym. Pokiaľ pridávam do prania Savo, tak jedine k bielemu prádlu.

🙂

rakywanda
12. máj 2012

Aby si clovek spravil dalsiu vysoku...periem 10 rokov,vsetko dokopy,biela je furt biela,nic zafarbene.jedine si davam bacha aby sa spodne pradlo nepralo s monterkami.na kratky program 40,ved v tom stromy nekalame,uteraky a periny na 90.mm ma jediny jedno cervene tricko,to mam prat jedno triko? To by mi riadne hrabalo.a ten ucet za vodu...

roo
14. máj 2012

navod na pranie (nielen) uterakov 😉
http://www.evenit.sk/news.php?article=70

samsung_silvia
autor
14. máj 2012

@roo dobry clanok

luy
15. máj 2012

K tej inteligencii.Je to schopnosť vyťažiť dôležité informácie z daného množstva pozorovaní. A preto veľa mužov to má nasledovne: manželku pri praní nepozorujú,a preto nie je pre nich nutné ťažiť túto info. 😉

Môjho zaujímala len spotreba pokiaľ nemusel prať,lebo som bola hospitalizovaná.Zobral mobil,zavolal,informovala som ho o troch naj programoch..........a pral.

A ešte - žiadnej z Vás sa fakt nepodarilo niečo zafarbiť?Lebo mne áno. 😉

oktobermimi
11. okt 2013

no moj Ex... a práčka :D odveký rivali 😀 ... 🙂 ešte aj na stene nad práčkou som mu písala čo a ako...ále jediné čo sa aspon naučil že ak zatvorí práčku sama od seba sa nepustí že na t oje gombík :D takže toto bol môj najväčší úspech 😀
a súčasný partner keď som videla že sám dáva prať prádlo sám vešia skoro som z nôh padla keď sa ma spítal či som si vedomá toho že práčka je jeho a len on bude prať ? :O 😨 😅