Smiech cez slzy

samsung_silvia
19. máj 2012

Alebo ako sa vám obľúbené šaty scvrkli na polovicu, manželova biela košeľa chytila ružový nádych, synovi sa z milovaného trička so spidermanom ten spiderman vypral do neviditeľna). Mohla za to nepozornosť, manželova snaha pomáhať, drobec aktívne poprepínal programy, alebo proste zaúradoval škriatok?

ikke
19. máj 2012

ked sme byvali spolu so sestrou, v nasej whirpoolke byval ponozkozrut. pravidelne sa v nej stracala jedna z paru ponoziek 😅 myslim, ze je to dost casty fenomen, pred par rokmi som videla fotky z poulicenj vystavy v holandskom Enschede, vystava sa volala Kde ostala druha ponozka? nazbieralo sa tam viac ako 1500 bezparovych ponoziek
aha, predsalen par foto
http://sokwall.blogspot.com/
😅

vejula
19. máj 2012

@ikke tak ja som tento tyžden kupovala ponožky, lebo už som nemala čo nosiť. PRitom v šufliku asi 20 ponožiek, každa bez paru. A to bez srandy. Môj manžel to ma vymyslene, ma asi 10 parov rovnakcyh ponožiek, takže aj ked sa jedna strati, môže si ich poparovať ako chce 😀 😀

maca_p
19. máj 2012

@ikke poslem im aj moje. zasadne miznu tie najnovsie 😀
@vejula tiez tak riesim, kupujem min. po 3 pary rovnakych, lenma nebavi potom tu zvysnu skladovat. niektore sa daju dokonca vyborne skombinovat, napr. modra so sivou, akurat som to tak navliekla malemu, nerobim z toho dramu. co mali, to dali 😎 😵

vejula
19. máj 2012

@maca_p ja tiež kombinuje, však pod nohavicami nevidno či je tam modry alebo červeny pružok 😀 😀 😀

ikke
19. máj 2012

@maca_p moj 7-rocny synovec tak nosi ponozky programovo - on tvrdi, ze mat dve rovnake je nuda 😀 ale vacsinou si da aspon dve tematicky rovnake, obe paskovane, alebo obe so spidermanom ale kazda trochu ina 😅

luciauk
19. máj 2012

@ikke moji si bežne obliekajú rôzne ponožky, neunúvajú sa násť pár. a to nemyslím len deti 😀

sissy27
19. máj 2012

@ikke
@vejula
@maca_p
existujú špeciálne štipce na ponožky - pred praním popáruješ a tak operieš aj vytiahneš 😀 ideálne je naučiť osadenstvo domácnosti štipcovať ponožky už pred hádzaním do koša na bielizeň, ušetrí to čas aj manipuláciu s prepotenými ponožkami 😀
http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=sk&sa=N&biw...

juliagregor
19. máj 2012

pracka plna snehobielych plienok a po prani, pracka plna bledozelených plienok... 😲

pričina zelene tatrasvitacke pančuchy staršieho syna...

ani som ich von nevešala, tak som sa hambila 😀

happy8051
19. máj 2012

u nas je vecne v pracke ponozkozrut.... alebo z nej vylieza a uraduje uz predtym, ako sa ponozky ocitnu v pracke... inak si neviem vysvetlit, preco v spinavom pradle na pranie su pary ponoziek a ked ich operiem, minimalne polovica zmizne... 😀 😀 😀

mam kamosku, ktora je doslova zatazena na ponozky. ma ich mnozstvoa nikdy to nie su obycajne, vsetky su bud s obrazkom, s napisom... (zena ma 35 rokov a ked ide k lekarovi, vybera z kuta skrine "slusne" ponozky, ktore inak nenosi). ona mi poradila grif, vdaka ktoremu sa jej ponozky nestracaju. predtym ako ich hadze do spinaveho pradla, vklada jednu do druhej, takze vznikne "ponozkoklbko" kde su zarucene obe ponozky z paru.
odeluje ich od seba testne predtym, ako idu do pracky...
ona hovori, ze to funguje, ale u nas akosi neviem zaviest tento system tak nadalej neustale hladame ponozky "zahadne stratene" 🙂

lili_mia
19. máj 2012

@happy8051 skontroluj si tesnenie okolo bubna, u nás to bolo povolené a po vybratí bol bubon obalený ponožkami 🙂

lili_mia
19. máj 2012

unás do prania farebného prádla bolo vhodené žlté tričko a to krááásne pustilo farbu .. ach jáj .. nič sa už nedalo nosiť na verejnosť a malo to takú grc farbu, že minimálne ja to už nedokážem nosiť ani podomácky

fialkaa
19. máj 2012

tak ja nemam problem s ponozkozrutom, druhu z paru nakoniec vzdy najdem, najcastejsie v nasledujucom prani. ale tiez mi tu uraduje nejaky skriatok. totizto v kazdom, ale naozaj v kazdom bielom pradle sa mi pri vesani vyskytne jedna cierna ponozka. nie seda, cervena, zelena alebo modra, VZDY je tam jedna cierna panska ponozka. a to napriek tomu, ze pradlo pred pranim starostlivo vytriedim .....

malinovka333
19. máj 2012

jednej znamej som prala pulover vel 46 a zbehol sa na velkost 4rocneho dievcatka, nevadi esteze mala dceru 😀 ale som to prala normalne na 30´C

ani3012
19. máj 2012

som vyhrala tu na MK osušku Bioderma (bielučká s bledomodrým lemom) a keď som vytiahla biele veci z pračky,vyzeralo to,akoby sa mi tam prali aj Šmoulové 😅 všetko biele prádlo bolo modrasté ..prala som na 40°C

miracle
19. máj 2012

Moj brat si opral biele pradlo, lenze jeho spolubyvajuci tam zabudol priserne farbiacu ponozku. Vysledok: bracho ma seriu ruzovkasteho pradla 😀
Ale aj mne sa podarilo, na zemi som mala hodeny tmavomodry, priserne, ale naozaj priserne farbiaci sveter, ktory mi dieta ogrcalo. O par minut neskor som si nachystala prat svetle a ten sveter sa mi tam zamotal. Vsetko pradlo sa zafarbilo nerovnomerne na modro, moja oblubena zlta postelna plachta sa zmenila na kaki maskacovu...brrrr

gemini2
19. máj 2012

ja som si po porode nakupila komplet nove (asi desat sad) pekneho snehobieleho spodneho pradla....a samozrejme som ho pred pouzitim oprala.....a ze neuhadnete aku farbu mal po prani???? 😉

zamotali sa k nim cierne ponozky 😕 😕

macka23
19. máj 2012

Nikdy som nechapala pojem ponozkozrut, kym som sa nevydala...on sa stahuje asi zasadne do rodin s detmi!!!

Za to za cias ked sme s mm len spolu chodili a u nich som videla kos plny sivych a ciernych ponoziek, mala som dost. Svokor, svagor a mm. Kokso nechcelo by sa mi triedit a delit ze co je koho 🙄

A najviac som bola udivena, ked som dala prat mm nove krasne nebickove modre tricko a vytia
hla som batikovane. Som naliala wanish a nevsimla som si ze tam je v tom bleach 🙄

mamavera
19. máj 2012

a ja som dnes zvozila syna, lebo mal jednu ponožku čiernu a druhú sivú...a vidím, že je to normálne...

gubcikova
19. máj 2012

no mne svokra tak poprala veci.dala prať biele oblečenie s červenými kobercami.takže dakujem svokre že som potom mohla veci povyhadzovať.a ked som ju prosila aby to už nerobila čo si myslíte,že čo spravila?oprala mi zase veci.takže takto som prišla o polku šatníka

maca_p
19. máj 2012

@sissy27 to je dobre, tie stipce 😀

maca_p
19. máj 2012

@happy8051 mm ma tuto uchylku, vzdy ked ma spinave ponozky najlepsie z roboty z pracovnych topanok, fajnovo vlhke a smradlave tak ich do seba zachubli. odmietam manipulovat s toxickym materialom a preto si ponozky perie sam. ja akurat prckom a sebe periem, ale tie mnozstva co mame 😨 . no poviem uprimne nemam rada zbytocnu robotu a muchlovat spinave do seba a pred pranim ich odmuchlovat, to nie je nic pre mna 😀

samsung_silvia
autor
21. máj 2012

moja svokra mi par rokov dozadu urobila ponco a predtym ako mi ho planovala dat ho oprala, ale teplotu nastavovala bez okuliarov, dala tam 90... a mala ponco pre vnucku 😝

tosomja
27. máj 2012

A videli ste už niekedy vypraný paplón? Nie...ani ja, pretože som ho vyťahovala po kúskoch, taký bol kvalitný a vraj môžete prať na 40tke 😀 Ale asi ručne 😅 😀

Klasika, savo priamo do prania na biele plienky, vytiahnem aj fľakato ružový uterák, alebo manželove slipy ružové...vtedy ma veľmi "pochválil"...

samsung_silvia
autor
27. máj 2012

@tosomja fiiiiiiha ruzove slipy... predpokladam ze ich uz neobliekol 😝

jajuuus
27. máj 2012

naša práčka - kostico-žrút 😀 😀

bambi2
27. máj 2012

no najlepsia bola moja kamoska ked robila aupairku vo svajci. raz isla prat a nezbadala kasmirovy pulover jej pani. ked ho vytiahla, bol o polovicu mensi. tak ho natiahla, vysusila a hodila naspät do pradla. ked isla prat jej pani, hodila do pradla aj pulover a ked ho vytiahla moja kamoska len pocula vykrik z pracovne: ja truba, preco som ten pulover neoprala v rukach?!!!!!!!!! si myslela, ze sa posti od smiechu a ako dobre z toho vyliezla 😀 😀 😀 😎 ktovie co by povedala jej keby vedela, ze to urobila ona... 😕 😕 😕

bambi2
27. máj 2012

@samsung_silvia poncho som si oprala aj ja taka sikovna.. mam vela veci co sa v podstate prat nemozu ale na rucnom prani a slabom zmychani sa nic nestane. pri tom ponche som zabudla na zmychanie... tak sme sa rozlucili ☹

samsung_silvia
autor
27. máj 2012

@bambi2 to sa jej teda podarilo...

tosomja
27. máj 2012

@samsung_silvia aaale, čo by nie... 😀 Vraj do roboty pod monterky dobréééé 😅

samsung_silvia
autor
27. máj 2012

@tosomja 😀 😀 😀