Pečatenie zubov Michalovce

1302
20. jan 2024

Zdravim.Michalovcanky ktore chodite k zubarke Erike Jutkovej.Davali ste detom pecatit zubky?Kolko stoji pecatenie jedneho a ako to prebieha?Sme objednane a mala sa celkom dost boji.Preventivne prehliadky ustala slusne ale bojim sa ze pri pecateni bude vyvadzat

guudy
20. jan 2024

Pecatenie prebieha jednoducho. Povrch zubu sa v principe polepta a nasledne sa natrie priehladnou vrstvou. Ak si dobre pamatam, tak sa to vytvrdzuje lampou. Bezbolestne, otazka par minut.

Nie som z Michaloviec

1302
autor
20. jan 2024

@guudy A ma to fakt taky ucinok ze sa zubky nekazia?

guudy
20. jan 2024

Samozrejme sa v mieste pecatenia zub nekazi. Treba akurat priebezne sledovat a dieta poucit, ze keby sa zosuchalo/vypadlo pecatenie, treba volat zubarovi a ist na doplnenie.

egonsk
20. jan 2024

@1302 z osobnej skusenosti mozem povedat, ze je to hlupost a vyhodene peniaze, proste novy vymysel ako na ludoch zarobit. Moja ex si nedala povedat a dala obom detom pecatit zuby a nic to nepomohlo, ani nezachranilo, akurat to stalo zbytocne peniaze. Jedno dieta po pecateni o 2 tyzdne prvy zub siel von, bo sa zacal uvolnovat, zvysne behom par mesiacov nasledovali, druhe bolo na tom obdobne. Kaz dostali tiez na ne.

slavomira236
20. jan 2024

@1302 v humonnom som platilainy tok 6eura za 1 zub dvere. Teraz synovi robila uz stalo 10 eura jeden

slavomira236
20. jan 2024

@egonsk vypadol zapecateny zub?

egonsk
20. jan 2024

@slavomira236 nie, on si ho vybral sam, lebo ho pobolieval a sa mu zacal hybat.

slavomira236
20. jan 2024

@egonsk to bol mliecny zub? Nasa zubarka pecati trvale zuby stolicky ked vyjdu. Mliecne zuby je zbytocne pecatit

egonsk
20. jan 2024

@slavomira236 ano, mliecne zuby. Tie zubari pecatia najradsej. Trvale zuby pecatit je este vacsia hlupost, lebo ked najprv nalepta sklovinu, aby ju potom zivicou ochranila, je to ako ked zbrusis novy lak na aute, aby so ho strekla novym - tiez ti o par rokov popraska, lebo neni tak kvalitny ako povodny. Zub rokmi meni rozmery, navyse je namahany zuvanim a sklovina je to najsilnejsie co ho moze ochranit a zaroven sa vyvija spolu s nim. Zapecateni zub sa musi znovu po case osetrovat, lebo mikrotrhliny umoznia bakteriam vniknut ku zubu lepsie a tam robit neplechu, ako to je aj u bielych plomb. Zub s neporusenou sklovinou ti vydrzi desiatky rokov, ak nemas paradentozu ;) Moje stolicky s amalganovymi plombami mam uz vyse 30 rokov, tie zuby ktore dostali zivicove biele plomby su uz davno u zubara v kosi.

guudy
20. jan 2024

Ach jaj…mliecne zuby nam zubarka neponukal pecatit. Len trvale. Zjavne @egonsk nechapes uplne zmysel pecatenia. Kaz sa najlahsie tvori v ryhach stoliciek. Niekto ma tie ryhy hlboke (napr v nasej rodine bezne) a je teda nachylnejsi na tvorbu kazu. Tomu pecatenie zabrani, kedze sa ryhy vyplnia. Moje deti maju zapecatene stolicky uz cca 10 rokov a nie su s nimi ziadne problemy. Nemaju ziadny kaz. Tak tu zas netreba sirit nepravdy.

lenkahvh
20. jan 2024

@guudy súhlas, rovnako moji stoličky zapecatene všetky, dlhé roky zatiaľ bez problémov