Ako sa stravovať po operácii žlčníka cestou na dovolenku?

lucia0211
19. aug 2023

Ahojte,som skoro dva mesiace po operácii žlčnika a chystáme sa k moru a tu je moja dilema …na koľko ideme autom a cesta je dlhá ,treba mi niečo po ceste jesť …inokedy by som to riešila rezňom v chlebe 🙂 no keďže som po operácii, vysmažne je pre mňa tabu ….ma niekto s tým skúsenosť ?

macekovam
20. aug 2023

@lucia0211 VZOROVÝ JEDÁLNY LÍSTOK VHODNÝ PRE ŽLČNÍK
Raňajky

Ovsené vločky s nízkotučným mliekom a banánom
Pohánková kaša s vareným jablkom
Natural mliečna ryža so škoricou
Banánové smoothie s nízkotučným mliekom
Ovsená kaša s nízkotučným jogurtom a s hrozienkami
Nízkotučný tvaroh so škoricou a s hrozienkami
Cornflakes s nízkotučným jogurtom
Obed

Morčacie prsia na prírodno, zemiakové pyré a zeleninový šalát
Pečená treska s varenými zemiakmi a šalátom
Naparené kuracie prsia s opekanými zemiakmi a naparenou zeleninou
Nízkosacharidové celozrnné cestoviny so zeleninou a kuracím mäsom
Zapekané morčacie prsia v alobale, s nízkotučným syrom
Vločková polievka so zemiakmi
Polievka z vývaru od ryže s naparenou zeleninou
Večera

Zapekaná brokolica so syrom
Zapekaná cuketa plnená kuracím mäsom
Steak z kuracích pŕs s čerstvou zeleninou
Celozrnné sucháre s morčacou šunkou a so zeleninou
Tofu so zeleninou
Nízkotučný cottage syr
Celozrnné pečivo s rastlinným maslom a s diétnou salámou alebo salámou „light“

macekovam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macekovam
20. aug 2023

RÝCHLE PLNENÉ KURACIE PRSIA
plnené kuracie prsia

Ingrediencie:

4 ks kuracie alebo morčacie prsia
20 g sušenej šunky
30 g nízkotučného syru
Cherry paradajky
Sušené bylinky, korenie a soľ na dochutenie
Olivový olej
Postup prípravy:

Neprekrojené kuracie prsia narežeme tak, ako špekačy, možno trochu hlbšie, no pozor dávame, aby sme mäso neprekrojili, pretože do zárezov budeme ukladať ďalšie ingrediencie.
Do rezov vložíme šunku, plátok syra, cherry paradajky, potom mäso okoreníme a poukladáme na pekáč vystlaný papierom na pečenie.
Mäso pokvapkáme olivovým olejom a v predhriatej rúre pečieme na 190°C, cca 15 až 20 minút, závisí od trúby a hrúbky mäsa.
Hotové mäso podávame so zeleninou.

janinah
20. aug 2023

Po ceste predsa budú restiky aj benzínky a určite sa tam niečo vhodné nájde...lepšie čerstvá bageta so šunkou ako nejaka dusená kuracina čo ku budeš ťahať z domu.Cestujem celkom dosť a nikde dnes už nie je problém sa najesť.

ivetz
20. aug 2023

@lucia0211 Ja som 2 mesiace po vybrati zlcnika uz ten rezen mala, ale urcite by som si ho na cestu nebrala - 10 hodin sa budes hybat iba minimalne, tak naco take kaloricke jedlo? Kedze na dlhsie cesty v lete berieme aj autochladnicku, vzala by som si jogurty, ochuteny tvaroh a ovocie, ocistenu mrkvu, kalerab. A ak by som naozaj uz bola velmi hladna, kupila by som si nieco na benzinke.

mia_von_prag
20. aug 2023

Po operácii žlčníka som nemala od lekára žiadnu diétu.
Na cestu, hlavne ak sa cestuje v noci neberiem žiadne ťažké jedlá nikdy.
Môžeš si kúpiť bagetu na benzinke alebo si ju vyrobíš sama doma a vezmeš do malej cestovnej chladničky.
Inak mame radi na cestu nakrajane ovocie, mrkvu, uhorky atd, oriešky, müsli sušienky. Môžeš vziať tiež jogurt alebo pečivo a nátierku v skle.

lucia0211
autor
20. aug 2023

@janinah po vybratí zlcnika nemôžem jesť čerstvé bagety a ani chleba,rožky ,,,keby hej,tak sa asi nepýtam 🙂

lucia0211
autor
20. aug 2023

@mia_von_prag oriešky ?po vybratí žlčnika ?Čerstve pečivo ?Tieto dve veci sú tabu po vybratí zlcnika

mk1111111111
20. aug 2023

Vezmi do chladnicky co jes bezne doma, nemusi byt varene, tych par hodin vydrzis, nie si male dieta, ani Ti tak velmi nevytravi, ked sa nehybes

3009
20. aug 2023

@lucia0211 veď si z domu zober rohlíky a nejaký syr. Ja som napr. jedla len suché rohlíky a vydržala som.

janinah
20. aug 2023

@lucia0211 skus si o tej diéte pogooglit napr.revive.sk chirurg radi....lebo mam pocit,že zbytočne stresujes kvôli jedlu,dva mesiace po operácii si v podstate zdravý clovek
Bageta v benzínke nie je čerstvá ešte tepla,že pred hodinou vyšla z rúry ...

mia_von_prag
20. aug 2023

@lucia0211
Tak si vyber z rád, čo sa ti hodí. Mne absolútne nič nebolo, rano po operácii nám naservirovali čerstvý rozok s maslom. Orechy su zdravé tuky, nie je to slanina alebo klobása.

vulka
20. aug 2023

@lucia0211 Tak si pečivo zober z domu(staršie).

lulu2014
20. aug 2023

@lucia0211 preco by si nemohla jest? Jedz uplne vsetko co ti nesposobuje problemy. Ved uz zlcnik nemas. Najhorsie su asi vajicka /skor tie namako/ ci mak prip.naduvacie jedla.