Ako vyhrať nad akné?

juliasynak
31. máj 2016

Ahojte baby,

dva roky bojujem s akné a nie a nie vyhrať. Ako študentka som minula asi 70% peňazí z brigád na kozmetiku, skúšanie a hľadanie a takmer všetko mi to len zhoršilo. Fliačiky, jazvičky a každý deň ďalšia vyrážka/y (brada, čelo)... už fakt neviem čo robiť.
Aktuálne som si sama spôsobila 3 chrasty na čele, ktoré vyzerajú príšerne a budem ich musieť asi prelepiť leukoplastom. Ja už neviem.

nemáte niekto skusenosti s

-kozmetikou medik8, osaine, na akne?
-modrym alebo červeným svetlom (biolampa)?
-doplnkami vyzivy, ktore by zmiernili akne? (zvysene davky zinku, pupalku, rybi olej, vitaminy...)
-procedura( chemicky peeling, IPL, LED svetlo)

alebo čímkoľvek čo vám pomohlo na akné?

Mne celkom pomáhala kozmetika Dado Sens a Zineryt, ale už to asi prestalo účinkovať alebo čo.

Budem Vám veľmi vďačná.

ellca123
31. máj 2016

hormon.antikoncepcia

sissy27
31. máj 2016

@juliasynak treba v prvom rade nájsť príčinu vzniku akné, potom môžeš riešiť... nie u každého je to len kozmetická záležitosť, často je problém v nesprávnom stravovaní, v hormónoch, môže to byť nejaký zápal v tele (aj keď iné príznaky nepociťuješ), stres...
u mňa to boli kedysi hormóny a pomohla mi hormonálna antikoncepcia, efekt trvalý...

juliasynak
autor
31. máj 2016

ja by som to rada vyriešila bez antikoncepcie... o nejaké 3-4 roky plánujeme s priateľom deti, a tiež by som sa bála toho, že po vysadení by to bolo ešte horšie ako teraz.

michaela.g
31. máj 2016

Ahoj,

tiez som s tym bojovala, ale za mna, jednoznacne cistenie u kozmeticky + Domácí ultrazvukový čistič pleti
http://www.vykupto.cz/zbozi/38723-domaci-ultraz...

Ako 30 rocna som mala uplne strasnu tvar toto mi podla mna velmi pomohlo, pouzivam garnier na cistenie porov potom vodu na tvar s vytazkom uhoriek stahuje pory a tym ultrazvukom tu vodu odparim...

Mne pomohlo to...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibistec
31. máj 2016

no urcite kozmetikou nevyriesis najdi pricinu, cize bud hormony alebo crevo, nejaka potravina nepoznam ine riesenie vraz peniaze radsej do diagnostiky, gynekologicka ti zadarmo vie urobit hormonalny profil a zisti ci je nieco v nerovnovahe a pripadne ak bude vsetko ok tak si daj robit testy na alergu a pozor hlavne na intolerancie ( to sukromne poistovna ich nehradi) urcite najdes pricinu a zbavis sa akne. kozmetikou len precapnes dosledok nenajdes pricinu. drzim palce. inac aj gastro vedia poradit s niecim u nich zalezi kde sa akne nachadza ci na brade, licach a pod...niekedy je pricina aj helikobakter ( to som mala ja) ale vzdy hladaj pricinu neries dosledok. drzim palce

bukajka_mata
31. máj 2016

@juliasynak tak ja ti môžem povedať svoju skúsenosť s mojimi akné. Tiež ako mladá to bolo niečo hrozné. Každý mesiac pomaly u kožného, samé mastičky ktoré jasné že nepomáhali. Potom mi dal tiež roaccutan, ten mi síce pomohol ale veľmi mi to vysušilo pleť. Následne som začala chodiť k novej kozmetičke ktorá ma rok presviedčala aby som začala chodiť na pravidelné čistenie, po roku ma nahovorila a ja som teraz spokojná. Tie čistenia mi neuveriteľne pomohli a k tomu si dávam každý večer na tvár koloidné striebro. Viditeľne sa mi zlepšila pokožka a to len tým že každý mesiac chodím na dôkladne ošetrenie a vyčistenie pleti. Vyskúšaj možno by to aj tebe pomohlo

juliasynak
autor
31. máj 2016

@bibistec helikobaktera nemam, obvodna mi robila testy. Gynekologičky som sa pýtala, že by som chcela urobiť hormonálny profil, a povedala mi, že iba ak jej donesiem papier od kožnej ( a veru k tej mojej kožnej už nikdy nechcem ísť...absolútne nepríjemná)...tak neviem...

juliasynak
autor
31. máj 2016

@bukajka_mata Ďakujem, premýšľala som nad tým už dlhšie, že začnem chodiť ku kozmetičke 🙂

bibistec
31. máj 2016

@juliasynak tak zmen koznu a asi aj gynekologicku s tym pristupom...lebo ak nenajdes pricinu zbytocne budes hladat donekonecna. drzim palce. inac moja kozna nas hned posielala na gastro ked ms emali problemy takze vela zalezi od toho ci sa aj dalej vzdelava a riesi nez len slepo tvrdi stare prekonane dogmy. drzim palce

ejlin123
31. máj 2016

@juliasynak Ja ako 30-rocna som mala akne ako pubertiak, poradili mi toto http://www.barnys.sk/home/293-activaloe-forte-2..., vyskusala som, uplne som sa zbavila akne, a aj inych zdravotnych problemov, s ktorymi som bojovala roky. Z času na čas to este pouzivam na detox. organizmu. Da sa to kupit v kazdej dobrej lekarni, ak to nemaju, rano objednaju, poobede to mas. Vrelo odporucam, najcastejsia pricina v akne je bordel v zaludku alebo v crevach, toto ta dokonale vycisti. Prajem vela zdravia.

juliasynak
autor
1. jún 2016

@ejlin123 Ďakujem pekne za odporučenie 🙂

zornicka409
1. jún 2016

@juliasynak ahooj,no ja som sa s akne tiez pekne vytrapila,ale mne pomohlo pravidelne raz mesacne cistenie u kozmeticky + kozmetika s kys. salicylovou....ozaj som neverila,ale postupne ked to zacalo miznut som bola nadsena..teraz sa mi z casu na cas spravi jedna max 2 vyrazky ale to je uplne zanedbatelne ...pricin tam moze byt mnoho - na brade zvacsa vyrazka oznacuje problem po gynekolog.stranke alebo problemy s crevami...avsak mozne su aj problemy so zubami,o ktorych ani nevies...treba najst pricinu a liecit to,lebo zbytocne minas plno penazi na kadeco ked sa mozes sustredit len na to hlavne...drzim palce 🙂

stanulienkat
1. jún 2016

Mne ani biolampa, ani vit. doplnky, ani chem pilig, ani laser, ani Vichy, ani Bioderma, eucerin, Avene, Avon, oriflame....lacne ani drahe..
Vyskusaj kozmetiku Cutis help akne. Mne to po 20 rokoch zabralo. Zacala som nocnym kremom, ten som pouzivala aj na den a po par dnoch som si kupila aj denny. Mydlo pouzivam SANO, alebo Valosun A, je s ichtamolom. Zlepsilo sa o cca 75-80%. Kazdy je iny, kazdemu nieco ine zaberie. Ale rozhodne odporucam.

juliasynak
autor
2. jún 2016

@zornicka409 dakujem 🙂 a ako sa vols ta kozmetika?

juliasynak
autor
2. jún 2016

@stanulienkat dakujem. Pouzivas cutis help uz dlhsie? Citala som, ze po polroku prestalo niektorym ucinkovat.

katkaagabko
2. jún 2016

Mne najviac pomohlo vysadit muku a cukor a pit vela vody, voted mam super plet. Antikoncepcia pomohla ale po vysadeni mi to pekne zratala.

dablik82
2. jún 2016

@juliasynak akné vraj vzniká keď je prekyslený organizmus. Vtedy treba konzumovať veľa citrónov. On síce má kyslú chuť, ale je to zásaditá potravina. Najlepšie je konzumovať ich aj s kôrou(ktorú samozrejme treba dôkladne umyť), alebo aspoň tú bielu "šupku" pod kôrou. Samozrejme že to nie je otázka týždňa. Ale vraj je to veľmi účinné. Osobne som našťastie tento problém nemala, takže to vyskúšané nemám, ale veľmi to chvália.

zornicka409
2. jún 2016

@juliasynak ja si objednavam z Avonu taky gel aj masku na tvar je to zltej farby 2% kyselina salicylova...🙂

bukajka_mata
31. júl 2016

@juliasynak vyskúšaj podľa mňa to stojí za to 🙂 držím prstíky!!!