Boľavý členok

jajuska13
8. nov 2021

Ahojte zhruba pred dvoma mesiacmi som bola na rýchlej chôdzi, a na druhy deň mi opuchol členok a bolel ma pri pohybe ,taka ťahava bolesť, keď som nohu natiahla na špičku. Nebola som však ani u Dr, lebo som si vôbec nohu nevyvrtla ani som zle neskocila, proste neviem o nijakom úraze. Ale každý mi hovoril ze musela som si to natiahnuť, ze to stačí trochu zle dostupit. Za dva dni mi opuch prešiel, samozrejme pri chôdzi ma to bolelo ale nie veľmi potom som nosila asi 10 dní ortezu a už to bolo lepšie. No prešli dva mesiace a ja stále cítim, najmä večer po celodennom behani bolesť tahavu v členku a aj mi to stále pod tým trošku napuchne ale ráno keď sa zobudím to už nemám opuchnuté, vždy až poobede. Také dva hrbolceky pod tou clenkovou kosťou. Bude to ešte dlho trvať alebo to už budem mať stále

janetinka27
9. nov 2021

@jajuska13 minuly rok mi opuchol clenok,bolest,rtg, diagnoza vyvrtnuty clenok.po 2 tyzdnoch kontrola,bolest stale,znova rtg a uz aj sono a na sone bol zapal slachy zospodu na nohe,ma to aj nejaky svoj nazov.doma dalsie 3 tyzdne,potom rehabky.az do leta som nosila rozne ortezy,stahovacie "ponozky",ortopedicke vlozky.. pomohlo,ale uz to mam stale haklive.

jajuska13
autor
9. nov 2021

@janetinka27 a stále cítiš bolesť? Nie stále len niekedy, a opuch?po celodennom behani?

janetinka27
9. nov 2021

@jajuska13 uz si davam pozor, je to uz take podvedome, ze nerobim ten urcity pohyb, pri ktorom ma to bolelo. mne tam ako keby pri tom pohybe roztrhlo kozeny opasok, proste taky pocit. a rana do nohy ako keby mi tam ktosi zospodu vrazil mec abo co.
takze davam si pozor, nosim len pevne topanky, kupila som si asi milion topanok, aby ta noha drzala. odvtedy mi to uz neopuchlo, len pri dlhsej namahe ma to zvykne boliet, ale fakt si uz davam pozor. ja nie som velmi sportovy typ :D denne chodim peso do prace a naspat, dokopy cca 10,000 krokov, takze celodennym behanim sa to nazvat neda :D