Vyvrtla som si členok

julca777
13. feb 2024

Ahojte, moja dcéra si v nedeľu vyvrtla členok, zle dopadla v ten deň ju to bolelo a aj deň na to.... Nemala veľký opuch mala len trošku hrubší členok a chvíľu aj mierne červený pásik taký podliaty, ale po octanovej masti jej opuch zmizol a natierame na noc kostihojivu masť a viažeme a spevňujeme. Chvíľu cítila taký tlak na nohe, ale inak bolo všetko celkom vpohode. V nedeľu aj v pondelok kričala, veľmi zle sa jej chodilo.... Teraz veselo chodí a nemá nejaké bolesti, ale neviem, že či to len zmierňuje masť alebo sa to tak rýchlo hojí, myslím, že je to len natiahnuté, ale nemáte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za každú radu 🙂

julca777
autor
13. feb 2024

@julca777 nie kričala, ale krivala 🙂

simca06022011
13. feb 2024

mam s tym skusenost taku, ze treba tu nohu setrit. Hlavne stiahnut elastickym obvazom, ked musi chodit. Ja po mojich skusenostiach s tym vzdy chodim k chirurgovi, nakolko jeden takyto clenok mi sposobil velky probelm, ktory som riesila fakt roky.. sponatahovane slachy su podla mna horsie ako zlomeniny... (ale to nestrasim, ja som uz clenok mala tolkokrat vyvrtnuty ze hroza a prave to, ze malokedy som to doliecila, vzdy som behala a krivala a poskakovala, tak na to upozornujem = treba to doliecit).

julca777
autor
13. feb 2024

@simca06022011 ďakujem za radu.... Áno aj ja som mala informácie, že sa to zvykne aj vracať a tak...

julca777
autor
13. feb 2024

Lebo cíti aj šľachu, čo ide skoro od kolena (od lýtka) k tomu členku takže asi prudkým pohybom sa to natiahlo.

januska12323
13. feb 2024

U lekára ste neboli? Aspoň skontroluje a poučí čo robiť.

8853
13. feb 2024

Prvy tyzden by mala mat nohu najlepsie vylozenu, vobec nezatazovat a elasticku ortezu zo zdravotnickych potrieb. Radsej skontrolovat u lekara, nech nema trvale nasledky. Uz rok a pol mam horsie a lepsie dni, lebo som prechodila vyvrtnutie na dovolenke.

julca777
autor
13. feb 2024

@januska12323 nie neboli, ale plánujeme to ísť dať pozrieť

julca777
autor
14. feb 2024

Babulky, ďakujem za všetky rady, nakoniec je to prasknuté....

januska12323
14. feb 2024

Skoré uzdravenie

julca777
autor
14. feb 2024

@januska12323 ďakujeme 😇

klaraj1897
16. feb 2024

Hmmmm, to znie ako celkom bolestivá záležitosť. Asi by som odporučila zaobstarať si liek Wobenzym, pomáha s hojením všetkých zdravotných problémov. Mne veľmi pomohol urýchliť hojenie zlomenej nohy 🙂