Bolesť zuba pred koreňovou výplňou

ddomcca
15. jan 2022

Zdravím, predposledný zub ( ten pred zubom múdrosti ) v hornej časti úst ma dlhodobo bolí. Mala som v ňom niekoľko rokov blombu, z ktorej mi ale časť asi pred pol rokom vypadla a šla som ku zubárke. Dala mi novú blombu no to absolútne nepomohlo a bolesť pretrvávala ďalej. Zub reagoval na teplo aj chlad nevydržateľnou bolesťou a posledné dva týždne som sa každú noc budila na extrémnu bolesť a tak pila flector 50mg. Pila som ho dvakrát denne ( raz cez den a druhýkrát vždy keď som sa vnoci zobudila ). Tá bolesť bola už v takej forme, že zakaždým keď zub začal bolesť, bolesť sa preniesla aj na lícnu kosť a pritok som realne už ani nevedela, ktorý zub ma vlastne bolí. Konečne sa mi podarilo ísť ku zubárke asi pred 4 dňami, kde mi dala lokálnu anestéziu a po vyvrtaní blomby vložila nejakú vložku, ktorú mám mať 6 týždňou a má mi z nej pomaly odumierať zub. Následne potom mám ísť na koreňovú výplň. Bola som upozornená, že ma jeden až dva dni môže pobolievať zub a okrem toho, že ho môžem všeobecne sem tam zacítiť. Je to už 4 deň a ja neviem dokusnúť. Zub síce už nereaguje na chlad a teplo ale neviem jesť už ani na druhej strane. Ten zub bolí ešte aj keď sa ho dotknem jazykom. Jedlo musím prehĺtať nie úplne rozkúsane lebo sa to nedá. Nie je to bolesť, na ktorú by pomohla tabletka, ja doslova cítim každý jeden dotyk a neviem ani zahryznúť na prázdno. Neviete prosím čo s tým je alebo čo by to mohlo byť ? Či to prejde ? Ďakujem

janka1011
15. jan 2022

@ddomcca no ja si myslím, že ti okrem umŕtvovacej vložky mala predpísať aj ATB, pretože podľa toho čo píšeš, to vyzerá na zápal v kosti. Choď späť k zubárke.