Candida v tráviacom trakte. Ako dlho trvalo, kým ste sa jej zbavili?

evka2404
6. okt 2019

Baby, mate skusenosti s candidou v traviacom trakte? Bola mi diagnostikovana, dostala somlieky fluco sandoz a drzim tu drasticku dietu. Co vam pomohlo? Aky ste mali priebeh? Uz sa vam to nevratilo? Ako dlho trvalo kym ste sa vyliecili? Je to tazke, ked skoro nic nemozem jest, neviem ako to vydrzim. Dakujem za rady

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka2404
autor
7. okt 2019

@zuzpap ja praveze ziadne, zistili mi na preventivke

susin
7. okt 2019

@evka2404 prosím ta z akých testov, lebo ja idem tiež, lenže to berú len krvi a výter...

evka2404
autor
7. okt 2019

@susin mne brali aj vzorku zo stolice

tucniacka11
7. okt 2019

@evka2404 ono treba tu dietu dodržiavať stále, lebo sladkým, mukou tu candidu znova nakrmiš, živíš, a ona tam je, síce ti nemusí robiť zo začiatku problemy., ale časom bude, nechápem, že ti tento test robili na preventívke, to nie je také bežné. ani brucho ta nebolieva? nemáš biely jazyk, nemáš po sladkom nejakú pachuť v ustach?

evka2404
autor
7. okt 2019

@tucniacka11 nie vobec nic, este som sa doktora aj spytala ci su tie testy spolahlive lebo ja teda ziadne tazkosti nemam. Robili mi tie testy kvoli tomu, ze som bola vyhadzana a mali podozrenie na helicobaktera ale teda ten sa nepotvrdil ale nasli toto

tucniacka11
7. okt 2019

@evka2404 no,ved áno, aj to je jeden z príznakov

tinka_21
7. okt 2019

Vyskúšaj oreganove kvapky.

mimibb
7. okt 2019

Naše telo je plne rôznych parazitov, húb, plesní atď nie sme sterilni....a problém vzniká, keď sa niečo z toho premnozi.... A taktiež odporúčam oreganovy olej, ale kvalitný, ktorý má čo najväčšie množstvo carvacolu.... 3x denne 7kvapiek rozriedit vo vode.... No ja si ho dávam na lyžičku do rybieho tuku.... Vtedy ho ani necítim, musí sa jesť po jedle, nie na lačno, inak bude z neho ťažko, je palivy....

susin
7. okt 2019

@evka2404 ja si to chcem dat tiež spraviť, lebo som vyhadzana, kožná povedala ze je to pleseň tak ci mi spraví testy na prehliadke aj no toto, inak viem ze to neberú len tak. Ja som si vnútorné nasadila oreganovy olej od biopurus, alejeto na dlhé lakte😐

akinom0077
7. okt 2019

Som prekvapena že ti robili testy na Candidu pri bežnej preventívke.
Ja som mala opaované Candidy v posve, následne biele flaky na kozi s pociatku som myslela ze som slnka, nakoniec som bola u koznej, ktora potvrdila zaroven koznu Candidu.
Doslala som liecbu po dobu mesiaca každý pondelok 1 tabletu Fluco sandoz, detto priatel aj ked nemal na kozi an pohl. prejavy. Avsak tieto lieky su velmi silne na pecen co sa prejavilo vysypom na pokozke uz som tristvtrte roka po liecbe a stale sa toho neviem zbavit.
Odkedy som brala Fluco sandoz beriem denne 1tbl. probiotika+ 1tbl. oreganoveho oleja. Snazim sa vyhybat cukrom v strave, uz som na sebe odsledovala ze moj limit ktory si mozem dovolit aby sa to nevratilo je 1 sladkost kazde 3 dni. Akonahle toto porusim je zle. Ono mne po tej liecbe presli aj neprijemne pocity v hrdle a caste bolesti hrdla ktore som pripisovala inemu problemu, avsak kazdopadne suviseli s kvasinkami.

evka2404
autor
7. okt 2019

@akinom0077 no keby nie som vyhadzana, tak by mi to nespravili. Vynechavas len sladkosti alebo aj ovocie, pecivo a sacharidy vseobecne? Vyradit sladkosti by pre mna bolo to najmenej, ale ze si nemozem dat ani ryzu, ani zemiak, ani chleba, to je uz dost obmedzenie pre mna. A hlavne ovocie mi chyba. Ja som nikdy ani len vaginalnu mykozu nemala. Vraj to mam uz dlhodobejsie. Aky oreganovy olej mas prosim ta?

evka2404
autor
7. okt 2019

@tucniacka11 ale ja nebyvam vyhadzana stale, to som mala mozno tyzden, inak mam plet cistu ako babatko. Tak neviem teda, ci to s tym suvisi. To akoze mas na mysli, ze mam tuto drasticku doetu drzat do konca zivota? 😅 to snad nie, ved to je normalne trapenie pre mna

eliska13
7. okt 2019

@evka2404 Buď rada, že vieš, že ju máš.Ona sa zvykne vrátiť dodrziavaj poriadne diétu.vie robiť bolesti brucha, gynekologické ťažkosti...

tinka_21
7. okt 2019

@evka2404 je to o zvyku ;) nahradíš jedno druhým a nebude ti to chýbať. Namiesto bielej ryžu celozrnnú, vyskúšať nové prílohy ako quinoa alebo pšeno. Ja už som si tým raz prešla, a bolo by fajn keby som na tú cestu znova nastúpila, ale to si musím najprv v hlave upratať. Pretože vtedy ked som sa tým riadila, mi zmizlo x zdravotných problémov, dokonca aj bolesti hlavy, chrbta, a nič iné ako zmena stravy sa neudialo. Áno, biely rožok som nevidela 9 mesiacov, jedla som len celozrnné pečivo. Takisto, dovtedy keksík bola moja bežná desiata, zrazu skrátka nie. Na jednej stránke som čítala, že môžeš aj zhrešiť ;) ale nasledujúce dni to zas akoby musíš vyrovnať, aby si nevytvárala živnú pôdu pre kvasinky.

tinka_21
7. okt 2019

@evka2404 čo sa týka ovocia, tak uprednostniť kyslejšie druhy, treba si nájsť ktoré sú zasádotvorné. Napr. bobuľové ovocie je OK, grepy sú úplne perfektne, kyslejšie jablká. Naopak, treba si dať pozor na hrozno a banány, ktoré sú doslova nabité cukrom. A keď banán, tak zelenší, lebo má menej cukru. Dá sa to ;) ale chce to veľa sebazaprenia a pevnej vôle hlavne na začiatku

evka2404
autor
7. okt 2019

@tinka_21 no ja som praveze citala, ze ani celozrnne sa nemoze a ani sacharidy typu ryzu, cestoviny, pseno a quinoa tiez.Inak biele pecivo a rozky som nejedla tiez uz niekolko rokov, peciem si doma kvaskove spaldove pecivo. Ovocie ziadne, mliecne vyrobky ani syry ziadne.

evka2404
autor
7. okt 2019

@tinka_21 ja sa snazim vcelku zdravo stravovat uz niekolko rokov takze celozrnne pecivo aj cestoviny nie je pre mna ziadna novinka. A sladkosti domov nekupujeme, nedavam to ani nasej malej, peciem doma zdrave sladkosti sladene bud ovocim alebo kokosovym cukrom, pripadne medom. Z ovocia v tejto sezone jedavam jablka, banany, mandarinky, obcas hrusky ale teda v lete vsetky druhy co mame v zahrade a to si neviem predstavit ze by som nejedla.
Mam teda drzat striktnu dietu tie 3 tyzdne a potom postupne mozem zaradovat zdrave sacharidy?

tinka_21
7. okt 2019

@evka2404 Tak potom máš ukážkovú stravu 🙂 Tak áno, treba tie sacharidy obmedziť, ale rozhodne to neznamená že prestaneš jesť všetko. Aspoň teda ja som to riešila tak. Potom už jedine siahnuť po výživových doplnkoch, t.j. oreganový olej.

tinka_21
7. okt 2019

@evka2404 ide zima, tak ovocie zo záhrady ťa teraz pokúšať nebude ;) a ak nejaké zješ, sústreď sa traz striktne na jablká, grepy, ostatné vynechaj. Mandarinky, hrušky, banány majú dosť cukru. Potrebuješ tie potvory zlikvidovať, tak na chvíľu to vydržíš ;) Neviem presne, aký je postup, koľko má byť prísne a potom menej prísne. Uvidíš ako zvládneš. Ale všetko je lepšie ako neurobiť nič 🙂

evka2404
autor
7. okt 2019

@tinka_21 tak vacsinou ano, ale samozrejme boli aj dni ked som zjedla aj nezdrave ked sme boli u nasich alebo niekde vonku. No teraz drzim tento hladomor druhy tyzden a len co zbadam vajcia a kuracie prsia uz sa mi zaludok dviha 😅 na nete o tom som moc informacii ani nenasla. Tak drzme si palce, aby sa ta pliaga nas uz nedrzala 😅

tucniacka11
7. okt 2019

@tinka_21 darmo by si niekto dával oreg. Olej, keď to potom zaje horalkou,,, alebo teda napr. Hroznom

tinka_21
8. okt 2019

@tucniacka11 tak to je samozrejme 😀

akinom0077
9. okt 2019

@evka2404 / vynechavam aj pecivo, nejem absoloutne ziadne ani tmave, ale to mi nejak nechyba. Z ovocia vynechavam banan. Mandarinku, jablko, pomaranc, grep cucoriedky to si v pohode dam. Oreganovy olej pouzivam v kapsuliach to mi vyhovuje viac, kupovala som stale tento: https://www.oreganovyolej.eu/kategoria/oreganov...
ale teraz som prvy x zamenila za iny tak uvidim konkretne tento:

akinom0077
9. okt 2019

@evka2404 / ako ale celkovo, ja som uz davnejsie po liecbe tym Fluco sandoz a teda uz neddodrzujem na 100% tu dietu, avsak uz som sama na sebe spozorovala co si mozem dovolit v ramci normy aby mi to neprepuklo...drzim ti palce je to boj na dlho

lailaveve
1. mar 2024

@evka2404 odporucam candivac...prirodny doplnok....nerobim reklamu..mam s tym doma super dkusenosti👍