Je potrebné preliečiť aj partnera po zistení Candidy albicans?

Zodpovedané
19. aug 2022

Dobrý deň,

po dobratí atb mi bolo z vag. výteru zistené masívne Candida albicans komplex, doktorka mi nasadila Fluco sandoz 2x (v rozmedzí 7 dní) a Candibene 100 mg večer na vkladanie 6 ks. Po 4 tbl Candibene som mala nechránený pohlavný styk.

Chcela by som sa poradiť, mám si vyžiadať ešte jeden recept na Candibene a vybrať zvyšné 2 tbl + dalších 6 pre istotu (ešte mám 1 tbl Fluco sandoz)?

Je potrebné preliečiť aj partnera?

Ďakujem.

Dobrý deň,

partner sa pri nechránenom styku sám preliečil. Dostalo sa mu kúsok z Vašej liečby. Liečba pre ňho nie je potrebná.

Tiež nepotrebujete ďalšie tablety. Postačujú tie, ktoré ste mali doporučené doteraz.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník