Chudokrvnosť po pôrode. Neznášanlivosť na železo v tablekách

danielaviki
18. máj 2010

Ahojte. Potrebovala by som poradit, cim nahradit zelezo v tabletkach Aktiferrin compositum. Stravou by to trvalo asi dlho, takze nejaky iny preparat, ktory menej zatazuje traviaci system. Dakujem.

frisbee
18. máj 2010

ahoj,danielaviki,ja som mala strašné zdravotné problémy po ferronate,jedna kočka z koníka mi doporučila železo od firmy Jamieson a znášam ich úplne perfektne 🙂

danielaviki
autor
18. máj 2010

Dakujem, vyskusam. A nevies ako dlho treba brat nejake zelezo, aby sa chudokrvnost stratila?

latvia
18. máj 2010

ja len podotykam, ze ferronat je obycajne zelezo a aktiferin compositum je kombinacia zeleza, kyseliny listovej a vitaminu B12, ktore su tiez potrebne pre krvotvorbu. tak ak budes menit znacku, tak si okrem cisteho zeleza kup aj kyselinu listovu a vhodny je aj B12.

latvia
18. máj 2010

zabudla som, je dolezite aky druh anemie sa lieci....sideropenicka sa lieci zelezom, megaloblasticka aj vit. B12 a kys. listovou

skolara
18. máj 2010

a co tak biochemicke tkaninove soli ferum fhos neviem aka je to farba myslim obalu.To je zelezo alebo lyzicu trstinovej melasy 😉

pink_lady
18. máj 2010

daniela, mne nerobil zle maltofer ...a je to individualne kedy sa to upravi, ja mam slabsi krvny obraz doteraz ale uz je to lepsie 😉

danielaviki
autor
18. máj 2010

skolara, to vobec nepoznam, to sa da kde kupit a co to vlastne je?dakujem ostatnym...uvidim, nieco vyskam..

skolara
18. máj 2010

najdi si na internete vicky wall lekaren a tam to maju. pockaj hodim ti to do ipcka.

skolara
18. máj 2010

najdes to aj na svk strankach

danielaviki
autor
18. máj 2010

dakujem, popozeram si to.

daducha
18. máj 2010

ahoj,

môj maly bral ferroforte B a do dvoch mesiacov mal ukazkovy krvny obraz.Nasa detska lekarka nepozna nic lepsie na upravuu chudokrvnosti.Samozrejme zabera aj dospelakom 😉

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jar89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz