Čo pomáha na zlatú žilu?

simonka1161
31. okt 2023

Čo pomáha na zlatú žilu? Je to dosť bolestivé nemôžem si sadnúť nič a čaká ma pôrod hocikedy to môže prísť a takto ro nechcem určite.... niečo účinné co zaberie overené?

nella130
31. okt 2023

@simonka1161 neviem co pocas tehotenstva, ale bezne sa nerie detralex a faktu cipky. No ak je to velke robi sa gumickovanie, je to takmer bezbolestne, len tiez neviem ci je to mozne v tehot.

tanyan
31. okt 2023

https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/pro...
Procto-gyvenol obsahuje aj lidokaín, takže uľaví od bolesti lokálne. Zvykne sa aj počas tehotenstva užívať tiež Detralex / Diomax na posilnenie žilových stien. Mne tá kombinácia procto-glyvenol + Diomax veľmi dobre pomohla. Pri ľahších stavoch a pri akútnom krvácaní som užívala aj Avenoc (homeopatiká).

domka222
31. okt 2023

Môžeš kľudne aj faktu masť. Mne práveže Detralex vôbec počas tehotenstva a dojčenia dr nedoporučila.Nechcem ťa strašiť, ale po pôrode (ak budeš rodiť vaginálne) to bude ešte horšie.

isis234
31. okt 2023

Masť z púpavy. na fb Lieky z prírody

katy084
31. okt 2023

Olej Fine 6...

alickapusinka
31. okt 2023

Mňa po pôrode operovali na hemeroid.

vkatush
31. okt 2023

@simonka1161 ja som mala, síce asi 2 týždne po pôrode, ale kokos, bolesť horšia ako šitie. Prvý deň som sa nevedela ani pohnúť, malého mi len prikladali na prsia, taká to bola bolesť. Dala som si "kúru" a za 2 dni po Kryštofovi ani stopy. Tak sa volal môj hemeroidik 😂

Zabralo mi: sedavý kúpeľ aspoň 15 minút v dubovej kôre (normálne "čaj" urobíš a buď sadneš do toho alebo namočiť gázu a prikladať), ideálne 3-4x denne, a následne namastiť faktu gél. Po každej potrebe, áno aj malej, rýchlo osprchovať a namastiť znova faktu, nech účinkuje. Ak nemôžeš sprchu, tak aspoň vlhčenými umyť a namastiť.

simonka1161
autor
31. okt 2023

@vkatush presne takto to robím 😇😇

vkatush
31. okt 2023

@simonka1161 robila som si strašne silnú dávku dubovej a stále prikladala. Tuším som nejaký seriál vo vani pozerala a len vkuse premývala gázu 😁 a hrubú vrstvu faktu 😁

Klop klop, odvtedy sa Kryštof neozval. 😂

marca12
31. okt 2023

@simonka1161 mne najlepšie zabera gel z dubovej kory,do 2-3 dni stiahne,ked to mam take,ze neviem uz ani sadnut.

simonka1161
autor
31. okt 2023

@vkatush nech zmizneee lebo mne treba rodiť zajtra budem 3tí deň čo prinášam

katarinka89
31. okt 2023

@katy084 na toto pozor! Štípe to sice, zaberá super ale určite nedávať viackrát denne, lebo tu zlatú žilu roztrhne.

vkatush
31. okt 2023

@simonka1161 juuuuj gratulujem, nech všetko dobre (a rýchlo) dopadne 😁 potom napíš, keď budeš mať po 😊

cicuca
31. okt 2023

@simonka1161 na vatový tamopon lubovnikovy olej a opakovane počas dňa potierat. Mna po porodem priam zachranil

katy084
1. nov 2023

@katarinka89 ano ďakujem ja viem o tom☺️

simonka1161
autor
1. nov 2023

Absolútne nič nepomáha hrôza je to ani sadnúť nič a ešte keď mi treba na veľkú strach 😱