Čo vám pomohlo na akné?

luck13
5. jan 2015

Ahojte,
ani v puberte, počas dospievania som nemala problémy s pleťou...ale teraz, posledný rok a pol..A stále sa to zhoršuje..Každý deň niekoľko nových hnisavých vyrážok. Už neviem čo robiť. Vyrážky sa tvoria hlavne na brade a v okolí úst.
Už polroka sa vyhýbam mliečnym výrobkom, bielej múke..a takmer úplne aj sladkostiam.
Vyskúšala som klasické dmkovské produkty i Biodermu...Zinkovú masť. Začala som užívať zinok, probiotiká.. A nepomáha..Pijem čaje (zelený, mätový..týždeň v mesiaci žihľavový na prečistenie).

Teraz užívam tretí deň Doxyhexal (antibiotikum od kožnej) a kúpila som si radu biokozmetiky Dado Sens Purderm (čítala som ako to mnohým pomohlo)..ale pleť sa mi zhoršuje..Vraj to pri prírodnej kozmetike býva na začiatku, ale fakt neviem, či to neprestanem požívať. Ako dlho také čistenie prebieha? Máte niekto skúsenosti?

Rozmýšľam aj nad IPL-mám na brade od vyrážok červené fľaky, ktoré mi ani po polroku nemiznú. Pomohlo vám niečo?

Veľmi by ste mi pomohli, ak by ste napísali nejaké svoje rady, čo vám pomohlo.

Viem, že okolo brady, je oblasť hormónov...a že to s nimi môže súvisieť.. Ale antikoncepciu určite nechcem (obávam sa, že potom to bude ešte horšie).. A máte skúsenosti s nejakými inými tabletkami? Čajmi?

Ďakujem veľmi...Viem, že o akné sa už veľa písalo...Tak sa vopred ospravedlňujem..

tinusqua2015
15. apr 2020

Ahojte chcela by som sa spytat mam dost problemovu plet stale sa mi robia vyrazky a tiez aj poriky mam na pleti. Moja plet je velmi zmiesany typ rada by som si nechala poradit od niekoho kto by mi vedel pomoct.Obcas sa mi plet aj zcervenie. Ďakujem za kazdu odpoved.

zuzuliennka1
17. apr 2020

@tinusqua2015 no, najlepsie ti poradi jedine dermatolog, robia sa aj krvne testy, aby sa vylucila ci potvrdila napr. alergia. Co zaberie jednej, nezaberie druhej. Skus si odsledovat, ci sa to nezhorsuje po nejakom konkretnom jedle, ci to nesusvisi napr. s menst. cyklom,.. plet treba precistit najma zvnutra - obmedzit sladke, slane, polotovary, spracovane potraviny,.. zaradit viac cerstvej zeleniny, ovocia, lahka syta, vyzivna strava, dostatok tekutin

tinusqua2015
17. apr 2020

@zuzuliennka1 dakujem ti za radu moze byt aj tym ze jem aj mastne aj ine potraviny co skodia pleti a sa to odzrkadluje na nej.

zuzuliennka1
17. apr 2020

@tinusqua2015 ano, moze. Mne sa napr. plet vyhadze, ked si semtam dam mekac, alebo proste nieco nie prave najzdravsie, a vacsinou to najviac schyta u mna brada, na bokoch.. takze to obmedzujem, ale viem ze ak to u mna je, je to z toho, plus aj s bliziacim sa cyklom sa vyhodi jedna dve vacsie,.. a ak sa pozabudnem a menej pijem vodu

19mylittlepony83
2. dec 2020

@luck13 🤣 ved na kozne mozes ist aj inde

mata1278
22. dec 2021

@rebeka11 dobrý deň aký krém na pomohol na akné ?

mata1278
28. aug 2022

@emamaj
@katrin3130 dobrý deň napíšete mi čo pomohlo na to akné od tej kocky čo vám poradila ?

sofuliatko1
4. sep 2022

Syn mal problém s pleťou ale neskutocne vyrážky,začali sme používať vnútorne vitaminy,prečistili sme telo a zvonka produkty ktoré obsahujú plno byliniek a pleť má o 90% lepšiu ako mal škoda že som neurobila foto pred a po

travescot
5. sep 2022

@luck13 mne pomahaju jednoduche veci. Dobry pitny rezim, ziadne sladke vody, stiplave a silno korenene jedla, a nejest fastfoody casto