Domáce testy na Covid-19

ann222
28. máj 2021

Chcem sa spýtať, veríte niekto na domace testy na Covid? Môže to zachytiť niečo?
A je možné že vám v čase príznakov(ktoré môžu ukazovať na chrípku aj) ukáže AG ze ste negatívny? Mate niekto skúsenosť s jednou ci druhou alternatívou?

gabika8855
28. máj 2021

Jasne ze mozu zachytit ak je ta infekcnost taka vysoka...a ano moze sa stat ze antigen neukaze kedze to zachyti len ked ma clovek urcitu davku ci ako to nazvat infekcnosti a ked sa ten test nerobi zrovna v tom case tak to nezachyti a ukaze ze je negativny napriek pozitivite...preto je potom dobre robit pcr ...ja som sa testovala 3 dni po sebe nemala som priznaky iba unava a bolest hlava ale to som mala stres a testovanie bolo z dovodu toho, ze som to potrebovala na urcite veci a na stvrty den sa pridali bolesti klbov a na piaty prisli priznaky ako kasel a upchaty nos a bola som pozitivna slabo zacinalo na domacom teste a antigenovy to potvrdil

ann222
autor
28. máj 2021

@gabika8855 a keď ma niekto príznaky už týždeň a bol na testoch na začiatku a v polovici toho a stále ukázal AG negativitu tak je to normálne?

gabika8855
28. máj 2021

@ann222 no uz v polovici neukaze pozitivitu ak infekcnost nieje taka vysoka a na zaciatku tiez nemusela byt este taka vysoka ...preto by som si bola vyziadala pcr od obvodneho pokial ma take priznaky a stale je negativny tak by mal poslat obvodny na pcr ...pokial nema priznaky len chripkove alebo teda pcr bude negativny tak to je nieco ine

hettinka
28. máj 2021

@ann222 preco chodí ten človek opakovane na Ag testy? Ak ma príznaky, treba sa registrovať, zostať v karantene a ist na PCR test. “Domáce” testy z lekárne sú vyhodené peniaze, ani jeden nie je certifikovaný na použitie doma. Navyse, taký výsledok nikde neuznajú, či už pozitívny, alebo negatívny.

ann222
autor
29. máj 2021

@hettinka no ved práve preto ze to neuznáju.. Musí mať AG test a ten je negatívny.. Takže môže byt len v rámci dovolenky doma a ísť na PCR test..

sense
29. máj 2021

@ann222 nežijem na svk, u nás máš možnosť si spraviť test doma, máš nárok na 5 testov mesačne , ale v pribalovych papieroch k testom je napísané, ak ti vyjde výsledok pozitívny máš sa registrovať na PCR test, a ak ms výsledok negatívny a napriek tomu máš jeden al vaic príznakov covid máš sa hlásiť u lekára, keďže antig. Testy nie sú také spoľahlivé

matkahelka
29. máj 2021

@ann222 ano je, nema covid 😉 este stale existuju aj ine ochorenia ako covid 😉

hettinka
29. máj 2021

@ann222 ak je v karantene, treba zavolať lekárovi a dostane PN. Nemusi si míňať dovolenku.

ann222
autor
30. máj 2021

@matkahelka hej už sme zistili ze to je nieco iné.. Ten test musel byť chybný lebo si robil aj test zo slín a ten bol tiež negatívny ale teraz bude doma aj tak kvôli chrípke

matkahelka
30. máj 2021

@ann222 dnes kazdy za vsetkym vidi zial len covid.uz ine respiracne ochorenia neexistuju.

paulinka17
30. máj 2021

My mame doma antigenove testy od svokry (je zdravotná sestra) a keď testovala muža keď mal priznaky 2 testy mu vysli negativne, ale keďže mal priznaky na druhý deň bol na PCR a pozitívny. Ja som sa potom testovala PCR na šiesty deň karanteny, mala som priznaky kasel a nadchu a vyšla som negativna. O dva dni na to mi svokra urobila antigen, lebo som už aj stratila čuch a už vysiel pozitivny