Test na Covid z lekárne

veronka523
7. okt 2020

prosím vás,robil si niekto test na covid z lekárne? Mám určité príznaky a keďže normálne testy budú možno o týždeň radšej chcem mať istotu hneď,alebo je ten test z lekárne somarina?

mell27
7. okt 2020

@veronka523 ahoj, ten test nie je certifikovaný, nemusí ti správne ukázať, v lekárni by ho ani nemali predávať.... Najlepšie bude počkať si na testovanie ...

mogaa
7. okt 2020

@veronka523 v lekárni kúpiš nanajvýš rýchlotest - ten je menej presný ako PCR test ktorým robia výtery....PCR test máš výter z nosa a krku a rýchlotest z kvapky krvi....tie rýchlotesty záleží v akej kvalite kúpiš ale môžu ti ukázať falošnú negativitu.....tie sa používajú skôr na zistenie protilátok či už si ochorenie prekonala....tam sú presnejšie

janeninka
7. okt 2020

@veronka523 su rozne, napr ja poznam jeden co ma presnost 90 percent, treba ho robit tiez az po nejakom case - aspon 5 dni po vypuknuti priznakov. Takze ak len cakas na pcr test sa to velmi neoplati..

monlu
7. okt 2020

@veronka523 unizdrav.sk predava rychlotesty certifikovane. Dodavaju rychlo

narayan
8. okt 2020

Ano, unizdrav ma certifikovane, jeden 20e...tiez sme uz brali niekolko....

frederika2011
14. okt 2020

@janeninka možem sa opytat o aky test ide

hildicapupu
14. okt 2020

ahaaa to som ani nevedela, ze sa daju certifikovane kupit takto lacno, ja som si myslela, ze volno predajne su len tie necertifikovane

macko1007
31. dec 2020

@veronka523 znama si robila ten rychlotest z krve rano vysiel negat...o 2h isla este aj na sntigenovy a vydiel pozitivne..priznaky mala 4ty den..