Duševný stav

jaro1234444
14. sep 2022

Ahojte. Mam dlhšiu dobu už také vtierave myšlienky a hlasy v hlave. Strašne nepríjemné. Ale neviem ich odohnat. Agresívne voči sebe alebo okoliu. Hovoria mi občas aj čo mám spraviť niečo zlé. Ale nechcem to spraviť. Viem ze to není reálne a nie som taký, nemám dôvod ani nič. Len ma to obťažuje, takisto mi hra v hlave pesnička nejaká alebo ako vediem ja dialóg s niekym. Je to hrôza. Neviem, nemám aspoň pocit ze by to boli nejaké halucinácie a veril tomu. Len chcem to dostať preč z hlavy a nedarí sa. Pociťujem často aj veľkú úzkosť, nespavosť. Trasu sa mi nohy, ruky., problém s chôdzou. A cca 2 mesiace ma to obmedzuje už výrazne v bežnom živote. Nedokážem robit bežné činnosti. Beriem frontin, seroxat a dnes mi vymenila psychiatrička rispen za olanzapin 5 mg. Bojím sa veľmi ako dopadnem, čo bude so mnou. Nebral som lieky poctivo ešte 3 týždne dozadu ale to som mal seroxat a nemal som pocit ze ma to až tak obmedzuje v živote tak som to tak neriešil. Mam strach ze niekomu niečo Urobím, ale nechcem vôbec. Nechápem ako ma to môže napádať. Ľúbim rodinu nadovšetko aj keď nemám momentálne u nej pochopenie ale nevymenil by som ich za nikoho. Musím takisto niekoľko rokov už pozerať nejaké videa dookola, resp časť z nich. Alebo počítať furt nejaké veci nezmiselne pre mňa a klikať ne vkuse, napr filmy kontrolovať kedy majú Premiéru a či boli pridané ale nepozriem si ich. Alebo aj iné veci, profily stále na ne klikať. Prosím vás neviete či to je schizofrénia alebo niečo vážnejšie ešte? Lebo mam strach hrozný psychiatrička nedala ešte diagnózu. Ďakujem vám vopred napr. V kuse na ne musím klikať. Som zúfalý velmo neviete čo to je? Dúfam že nie schizofrenia😪

mata1962
28. dec 2023

@insomnia12 chodili sme k psychologičke tá nám určila že má ADHD ale až teraz nám na psychiatrii určili diagnózu a ADHD vylúčili čakajú nás dalšie vyšetrenia.Ja osobne si myslím že dušu nevylieči žiadny liek a ani doktor.Ideme bojovať ďalej.Chcem späť svojho veselého syna plného elanu a nie múmiu ktorého nič nebaví odkedy je na tabletkách.

insomnia12
28. dec 2023

@mata1962 nebojte sa, kombinacia psychoterapie a liekov Vasmu synovi isto pomoze...nevzdavajte sa...drzim Vam palce...a aku diagnozu Vam urcili?

mata1962
29. dec 2023

@insomnia12 Slabšiu formu autizmu .Móžme sa aj súkromne spojiť?

berika
29. dec 2023

@mata1962 ak máte záujem, môžete napísať aj mne. Mám dieťa s podobnými problémami