Kto lieči úzkosť?

15. jan 2023

Ahojte, prosim ako sa lieci uzkost? Viem ze to nie je dusevna chorobna, mavam take stavy ze neviem co zo sebou ked som v miestach odkial nie je unik, pochyti ma silna uzkost, strach
vyhybam sa tym miestam a to mi brani zit plnohodnotny zivot.
Napriklad ako tehotna som si vyslapala na 12te poschodie nemocnice lebo som mala pocit ze v tom vytahu ma trafi kym vyjdem hore ;))
Ze to nie je na psychiatra? Depresie nemam, v podstate vediem stastny zivot len tie vtierave myslienky plne strachu a vyhybanie sa vytahom,divadlu,mhd,lietaniu, dlhym radom.

Su na to nejake lieky? Ked sa zverim vseobecnemu lekarovi bude mi vediet nejako pomoct? Mate skusenost?
Dakujem

viestta
15. jan 2023

Zacni u psychologa, potom sa uvidi.

deti95060810
15. jan 2023

psychiater...
predpisuje lieky ako napr. cipralex - ad

luccija
15. jan 2023

Úzkosť lieči psychiater.Obvodny Ti dá lieky na ukludnenie, ale to nerieši problém.Psycholog, psychiater...v skratke povedané musíš pochopiť, že to zvládneš a nevyhybat sa tým miestam

dori2
15. jan 2023

uzkost sa lieci psychoterapiou u klinockeho psychologa- psychoterapeuta. odporucam vyh´adat niekoho s kbt pristupom- skus mi napisat odkial si mozno budem vediet niekoho odporucit

ninka297
15. jan 2023

To vyzera na agorafobiu. Da sa to zvladnut terapiami u psychoterapeuta tzv. kognitovne behavioralnou terapiou, ze sa budes musiet tym miestam vystavovat a tym zmensovat uzkost. Da sa to aj bez liekov.

autor
15. jan 2023

@dori2 dobry den, dakujem ;) z okolia NR alebo NZ by ste vedeli? Ak hej rada mozem vas kontaktovat sukromne spravou? vy pracujete ako psychoterapeutka? Nikdy som nepocula o KBT teraz som si nieco narychlo precitala a dost sa mi to pozdava nejako sa v tom nachadzam

autor
15. jan 2023

@ninka297 dakujem, to je pravda mam nutkanie sa vracat na iste miesta aj napriek strachu, raz to ide a raz niee ;)) velmi rada by som to zvladla bez liekov

dori2
15. jan 2023

kludne napiste spravu, pracujem ako klinicky psycholog a koncim psychoterapiu v kbt ;)