Hormonálna liečba endometriózy

petra_28
19. júl 2021

Ahojte, chcem sa opýtať či má niektorá podobný problém pri hormonálnej liečbe tohto ochorenia. Užívam Endovelle, nemala by som mať menzes, no napriek pravidelnému užívaniu liekov aj tak krvácam, keď sa rozkrvácam neviem prestať, musím potom užívať lieky proti krvácaniu, tie zaberú, no po čase sa to opakuje. Krvné testy mám v poriadku, aj hormony. Už s pani doktorkou rozmýšľame či nie je problém so vstrebávaním liekov cez črevá, keďže každá pacientka ktorú liečila týmito liekmi v horšom štádiu tejto choroby reagovali pozitívne. Má niekto podobné problémy? Ak áno ako ste to riešili? Už som zúfala.

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
easybiz
20. júl 2021

Aj ja som brala 6 mesiacov tie hormony, teda pichal mi ich doktor. Menstruacia rovnako, zisdne zlepsenie. Ale ja som mala uz velmi vysoky stupen endometriozy. Uz by som to viac nepodstupila.

kiki68
20. júl 2021

@petra_28 kamoska mala a museli vysadit, tiez krvacanie a nepomohlo. Ako zase zazrak to nebude. Niekedy je to nevyspytatelne

petra_28
autor
20. júl 2021

@kiki68 a kamoške potom dali niečo ine? Či nebrala už potom nič? Nebolo jej bez liekov potom horšie?

roztlieskavacka
20. júl 2021

@easybiz a ako si to ty riešila ked uz nie hormonálnymi injekciami ?

easybiz
20. júl 2021

@roztlieskavacka uprava stravy, cinska medicina. Zial neskoro som zistila ze su aj ine cesty , u mna uz to bolo velmi rozsirene, aj v hrubom creve. Aktualne ( 10 rokov od poslednej operacie) som ako 37 v predcasnej menopauze a mam dve osvojene deti.

petra_28
autor
20. júl 2021

@easybiz a z čínskej medicíny čo zabralo? Akupunktura?

easybiz
21. júl 2021

@petra_28 kombinacia akupunktury a bylin. Terapeut urobi zmes na mieru

tarrra
21. júl 2021

@easybiz ahoj,si presne na Tom ako ja,taktiež v predčasnej menopauze ,mám 34 r a dve osvojené deti. A som po ôsmich operáciách,opakovane má liečili hormonálne Zoladex,Anargil ,Dekapeptyl injekcie..teraz riesim následky po vedľajších účinkoch,už tretí raz idem na operáciu kŕčových žíl ,nehovoriac o kg navyše ktoré som nabrala pri každej liečbe...
Mne nepomohlo vlastne nič až to že som postupne prišla do predčasnej menopauzy kde sa to samo ukludnilo...
Teraz toto isté riesi aj moja sestra,už má 5 operácii za sebou a už jej nenasadili hormóny...

easybiz
21. júl 2021

@petra_28 po precitani odpovedi asi možno budeš ešte visc zúfalá ale to nebolo cielom. Chcela som tebe aj inym zenam iba odkazat ze existuju aj ine moznosti. 🙂 kazda sme ina, kazda inak reagujeme. V kazdom pripade drzim palce 😊