Liečba endometriózy

19. mar 2023

Ako ste riešili liečbu endometriózy? Po 5 mesiacoch užívania endovelle mám stále bolesti. Telo nereagovalo na liečbu. Už fakt neviem čo mám robiť. Už rezignujem....

vahcaac
19. mar 2023

Mne pomohla veľmi operácia a tehotenstvo. Hormonálna moc nemala efekt. Naopak som sa cítila horšie

autor
19. mar 2023

@vahcaac bola som aj na operácii v júni. Do dvoch týždňov sa mi bolesti vrátili naspäť.

autor
19. mar 2023

@vahcaac v pondelok som bola u lekára, ultrazvuk vsetko ok. Ale na stlačenie má už ľavá strana podbruška boli...

vahcaac
19. mar 2023

Menštruáciu máš od operácie zastavenú?

autor
19. mar 2023

@vahcaac nie... Liečbu som podstupovala až od októbra. Ale tá sa nezastavila, akurát v decembri som ju nemala ani vo februári. Medzi tým mi chodila .niekedy sa stalo že som zabudla vziať lieky a do 2 dní mi došla MS...teraz som vysadila od pondelka a MS stále neprišla...

uhnakova
19. mar 2023

mne hned po laparoskopii nasadili antikoncepciu, ktoru som uzivala nepretrzite, tj. bez pauzy na krvacanie. Takze sa nevytvarali nove zrasty, lebo tie vznikaju pri krvacani. Antiku som vysadila az ked som chcela deti. Po dvoch detoch som ju zase zacala brat a zase nepretrzite. Obcas bolesti mam, ale chvalabohu zriedka.

vahcaac
19. mar 2023

Ja som bola liečenia v Nórsku. Tu mi doktor povedal, že liečba má zmysel vtedy, keď nebudem menstruovat a nebudú sa tvoriť nové a nové zrasty. Mne robila ale liečba zle, tak som na dva roky všetko vyasadila a potom som otehotnela, po pôrode nič necítim. Iba občas kŕče v panve kvôli zrastom na hrubom creve

vahcaac
19. mar 2023

@vahcaac ale tento postup neodporúčam, ktorý som si zvolila ja. Mám asi iba miernu formu endometriozy

uhnakova
19. mar 2023

@vahcaac presne tak, treba uplne zabranit krvacaniu, lebo vtedy sa to zhorsuje, tvoria sa dalsie zrasty a potom to boli.

autor
19. mar 2023

@vahcaac mne povedal že sú ešte varianty, že má dá do prechodu a polroka. Alebo mi nasadí antiku...alebo že má pošle do centra. Zostali sme zatiaľ pri variante, že vysadim lieky a uvidíme či otehotniem ...

vahcaac
19. mar 2023

Ja som bola prekvapená, že som otehotnela na prvý krát. Aj keď som teda do snaženia šla dosť pesimisticky. Neverila som že otehotniem.

autor
19. mar 2023

@vahcaac mňa štve že som MS ešte od vysadenia nedostala...čo stačilo že som 2 dávky vynechala a už MS bola.hned na svete....a teraz už 7 dní nič..

kaja01
19. mar 2023

Ja som bola operovaná začiatkom septembra, od konca októbra beriem Visanne a bolesti žiadne, MS už žiadny, prvé dva mesiace od nasadenia liekov bolo špinenie a krvácanie nonstop a potom prestalo.

autor
19. mar 2023

@kaja01 toto som mala.ja pri hraní endovelle.

evulienkaeko
19. mar 2023

Ja mam antiku nasadenu tak teraz absolutne bez bolesti, som uz 2x operovana, zobrate vajcovody aj vajecnik. Takze teraz je to fajn. Ja som mala tiez endovelle ale strasne vela neziaducich ucinkov tak som vysadila.

autor
19. mar 2023

@evulienkaeko ja som.nemala nežiaduce účinky chvalabohu. Akurát že som mala bolesti aj napriek braniu ...

martinkatinka
19. mar 2023

Ja mam teliesko Mirenu, zastavena ms a vsetko ok. Predtym dva krat laparka, liecba 2 krat na 6 mesiacov injekciami do brucha

kaja01
19. mar 2023

@martinkatinka Ako dlho máš už teliesko? Ja by som chcela tiež po 6 mesiacoch prejsť s Visanne na teliesko.

martinkatinka
19. mar 2023

@kaja01 ja uz mam tretie. Ono u mna to bolo take komplikovane, najskor laparky, tie injekcie, tehotenstvo, komplikovany porod, potom prve teliesko, to som mala dva roky a potom som si dala dalsie, to som mala 5 rokov a potom dalsie, uz mam stvrty rok.
Ja som mala okrem cyst aj loziska na vazoch maternice, takze bud toto alebo vybrat relativne skoro vsetko....

marci987
19. mar 2023

.

autor
19. mar 2023

@martinkatinka pre boha...tá vy ste si prešli všeličím

bolarazjedna
19. mar 2023

Mne na bolesť veľmi-veľmi pomohla bezlepková dieta. Od začatia som mala ešte 2 cykly bolesti, potom už minimálne, hodnotím ze o 90% sa mi zlepšilo. A keď som znova začala jesť lepok, tak aj bolesti sa vrátili. Ja som našla aj medicínske štúdiu od talianov, kde tiež preukázali pozitívny vplyv bezlepkovej diéty na bolesť pri endometrióza.

autor
19. mar 2023

@bolarazjedna čomu sa vyvarovať pri bezlepkovej strave ?

bolarazjedna
19. mar 2023

Lepku. T. J. pšenica, raž, jačmeň, pripadne aj ovos. Co som čítala, tak by bolo treba obmedziť aj červené mäso a vynechať mliečne výrobky, no to by som nezvládla..... Mne veľmi pomohlo vyradiť iba lepok.

evka1247
20. mar 2023

Ja som hneď po zákroku otehotnela.Zobralu mi polku vaječníka.Odvtedy nič.Bude to 9 rokov v lete

kiki68
20. mar 2023

Mne odporucili po operacii tehu a naozaj pomohlo. Mne to vyradilo ma 2,5 roka menzes a tak ten system dostal pauzu.

autor
20. mar 2023

ako dlho po vysadení napr endovelle alebo iných liekov vám meškala MS??

betch123
20. mar 2023

Mne prišla po mesiaci aj 2 týždňoch

autor
20. mar 2023

@betch123 mne vždy prišla do 2 dní... od vysadenia napr dvoch dávok, teraz sa mi akosi stopli.. týždeň od vysadenia nič.

monka206
Odpoveď bola odstránená
Zobraz