Hrčka v prsníku

vendulena
7. aug 2015

Mile maminy, nahmatala som si hrcu v lavom prsniku a mam velky strach, prosim vas, ak ma s tym niektora skusenost, napiste, co mam robit, mam doma male dievcatko, chytila ma hrozna panika, pred pol rokom mi diagnostikovali cysty aj v lavom aj v pravom prsniku, ale boli male, na kontrolu idem v septembri.....este stale dojcim, ale len z praveho prsnika, tu hrcu nemozem mat dlho, lebo si casto ohmatavam prsniky.....co si o tom myslite?

ajkava
7. aug 2015

@vendulena bože však keď dojčíš, tak to nie je zrazenina z mlieka? Ak myslíš na to najhoršie.... chod k lekárovi. Aj keď ti niekto niečo napíše, tak sa neuspokojíš. Jedine po vyšetrení.

vendulena
autor
7. aug 2015

@ajkava z toho prsnika uz viac ako mesiac nedojcim, nikdy som ziadnu hrcku nemala, preto mam strach, mozno ma niektora mamina s tym skusenost, ze prestala dojcit a mala hrcku, ja neviem, len sa do pondelka zblaznim, aj to neviem, ci ma osetria, ked sa vsade, tak dlho caka, same poradovniky

ajkava
7. aug 2015

@vendulena možno práve preto máš hrčku, že z toho nedojčíš. Viem, že sa bojíš, ale s tým nič nevyriešiš.

vendulena
autor
7. aug 2015

@ajkava viem, ale ked som ju nahmatala, tak som sa zlakla, teraz sa snazim upokojit, no aj tak mi v hlave viria bludne myslienky ☹

123choco123
7. aug 2015

Mne na cysty v prsníku pomohol Femigard, urcite odporúčam vyskúšať

novana
7. aug 2015

@vendulena pred siedmimi rokmi kamarátka mala, bolo to nezhubné, vyoperovali... nebuď smutná a nemysli hneď na najhoršie, môže to byť tuková hrčka, cysta, lipóm ... babička mala hrčku v prsníku od mladosti, čiže takmer celý život a dožila sa 91 rokov... vyšetrenie však kvôli vlastnej spokojnosti neodkladaj

vendulena
autor
8. aug 2015

@novana dakujem, hned v pondelok pojdem na vysetrenie....potom napisem ..... ☹

marilka001
9. aug 2015

Nemusí to byť nič vážne, ale určite netreba s tým vyčkávať, je potrebné čo najskôr navštíviť lekára , aj počas kojenia sa dá urobiť sono prsníka, nebolo by dobré nechať to bez povšimnutia

vendulena
autor
9. aug 2015

@marilka001 dufam, ze to nic vazne nie je, no mam velky strach kvoli malej, chcem tu byt pre nu, na nicom inom nezalezi, je to strasne, ako sa zivot dokaze zmenit za okamih a ako sa niekedy hnevame pre banality, nic nie je dolezitejsie ako zdravie, ci uz nase alebo nasich blizkych, Boze, nech to bude ok....prosim 😢

tymynqa
9. aug 2015

Aj ja mam hrcku a je to nezhubny nador zatial chodim na kontroly nic stym nerobia .sono urcite neodkladaj a vysetrenie vie spravit aj gynekolog

vendulena
autor
11. aug 2015

No mile baby, bola som na to vysetrenie a vo stvrtok mi odoberu vzorku, na sone sa zdalo, ze je to pravdepodobne cysta, ze vraj to nevyzera zle, ale budu mudrejsi, ked odoberu vzorku..........ale neviem, aky mate nazor vy na to, ako sa zachovala gynekologicka, ked som jej povedala, aky mam problem, povedala mi, ze nevie, co od nej cakam, ze mi aj tak vela nepovie, ze potrebujem sono, dalsia hlaska bola, ze ma objedna, no nevie kedy, ale ved jeden-dva dni hore-dole, nakoniec som si vypytala odporucanie, ze si sama najdem lekara, ktory mi urobi sono a odpoved bola, ci si myslim, ze mi to niekde urobia na pockanie, ze hrcka v prsniku nie je nic urgentne.......som z toho pristupu dost znechutena a zaskocena, cely zivot pracujem, odvadzam peniaze, platim za kazdu sluzbu v zdravotnictve a pristup takyto, ved ide o zdravie, clovek si zasluzi pozornost, aj keby to naozaj nic vazne nebolo a to jednanie, ako keby rozpravala s negramotnou, nechapem to, este ze si mozeme lekarov vyberat, k tejto sa uz nevratim.......lekara som nasla v ten den a hned mi urobil aj sono, su ludia a ludia- lekari a lekari

blackcrystal
11. aug 2015

@vendulena hlavne nechod iba k jednemu lekarovi (aj ked je TOP vo svojom obore). ja som mala hrcku v prsniku asi 5rokov dozadu a vylakala som sa presne tak ako ty. Hned som sla k doktorovi, sono a vsetko a povedali mi, ze ma musia ihned operovat (s tym, ze do roka pravdepodobne umriem). Zufala, no predsa som sa rozhodla ist radsej aj k inemu doktorovi, do ineho mesta (su to tiez len ludia a mozu robit chyby). Tam mi povedali po dalsom nezavislom sone a vsetkych vysetreniach, ze je to neskodna cysta pricinou, ktorej je zmena hormonov. S tym, ze nepotrebujem ani lieky, ze do 3 mesiacov sa rozplynie. Vdakabohu sa tak aj stalo a nikdy viac som zatial nemala problem tohto druhu.

mamazem
12. aug 2015

Mne pomohol pri zdureninkách krém Cytovital + vnútorne kvapky Gynex (3 x 5 kvapiek). V mojom prípade stačila jedna trojtýždňová kúra. Zaberie pri cystách a iných zdureninkách. Ale pravdaže netvrdím, že nahradí návštevu lekára...

vendulena
autor
14. aug 2015

Vcera mi z hrcky tahali tu tekutinu, no bola husta, tak jej bolo velmi malo, v pondelok mam vysledky, ak im bude stacit take mnozstvo....drzte prsty ☹

elenita
14. aug 2015

@vendulena Držím palce....Daj potom vedieť, aké si mala výsledky....

ajkava
14. aug 2015

@vendulena neboj sa, dobre to dopadne.

alexanotbad
14. aug 2015

@vendulena drzim palce. kludne to moze byt cysta so zahustenym obsahom. ta vzorka im bude stacit.

mysli pozitivne 🙂

vendulena
autor
19. aug 2015

Dnes uz viem vysledok.....je to cysta a teraz neviem ci to spravne napisem, v ktorej je zapal.....stretli ste sa s tym? Doktorka ma objednala o sest tyzdnov na kontrolu, dovtedy s tym nemam nic robit.

elenita
20. aug 2015

A nemáš nejaké lieky?

janula18
20. aug 2015

@vendulena chcem sa opýtať ako ti odobrali tu vzorku? dalo sa to vydržať? to ťa poslal na odber ten lekár na sone? dik
tiež mam dlhšie hrčku hovoria že je to len cysta, ale robili mi len sono ale teraz sa mi spravila aj v druhom, tak neviem. Len mna nikto na odber vzorky nikdy neposielal. Len sa bojím či to moc nebolí.

alexanotbad
20. aug 2015

@vendulena Gratulujem! to su dobre spravy. ano, cysta sa niekedy moze infikovat.

alexanotbad
20. aug 2015

@janula18 sono je na diagnostiku cyst najlepsou metodou. pokial je to obycajna cysta, nie je dovod, aby ti z toho brali vzorku.
Ked su cysty vacsie a robia problemy, tak sa moze tenkou ihlou odsat jej obsah a steny cysty sa niekedy potom zvyknu same "zlepit".
Co sa tyka odoberania vzoriek: zavisi od toho, ci sa robi len biopsia tenkou ihlou - to boli ako vpich pri odbere krvi, plus citis tlak v prsniku, ked odsavaju vzorku.
Biopsia hrubou ihlou je bolestiva, samotny vpich neboli, lebo Ti miesto vpichu umrtvia, ale odoberanie vzoriek je bolestive ( u kazdeho je intenzita ina v zavislosti od prahu bolestivosti ). Funguje to ako vystrelovacia pistol, ckavne to, vyleti ihla a odoberie kusok tkaniva z loziska. Vacsinou sa berie 3-5 vzoriek.

tomiholula
20. aug 2015

@vendulena
cysty sa môžu zapáliť.. nebýva to nič vážne.. budú ti ich pravidelne kontrolovať..ak sa nezväčšia netreba nič riešiť.. mne rapídne rástli, tak museli ísť von.. ale ani oeprácia nebola strašná. Ja všetko berem s kľudom angličana :D
. Netreba sa dopredu strachovať ale ani samozrejme nič zanedbať. Ty si spravila, čo si mala.

ajkava
20. aug 2015

@vendulena kúp si švédske kvapky v lekárni. Natri si miesto dobre bravč. masťou, vatu si trochu pokvapkaj kvapkami, aby vata bola vlhká /nesmie byť mokrá/. Prilož si na to miesto, kde máš cystu, prelep si priložení igelit a nechaj si to cez noc, prípadne si daj ráno a poobede daj dole. Kvapky ale špinia, tak si daj na to niečo, čo môžeš zničiť. Dávaj si to aspoň týždeň pravidelne.
Uvar si nechtíkovo - žihľavový čaj a do neho si dávaj lyžičku šv. kvapiek. Pi to 3 x denne nalačno. Malo by to pomôcť.
Obklady zo šv. kvapiek sťahujú zápal, opuch. Pitie s čajom čistí krv.
Len upresňujem, že kvapky mám stále doma. Liečia skoro všetko. Akurát dnes mi napr. hovorila pani z banky a ďakovala za syna, že mu stiahli opuch po poštípaní čiernou muškou. Je v Nemecku a nič mu nezaberalo. Také mastičky, čo mu kázala kúpiť u nich nemali. Ja som jej poradila kvapky, lebo sú v Európe rozšírené - je to receptúra na švédske horké. Tie v lekárni mali. Dal si ich 2 x a mal pokoj. Mám ich odskúšané aj na hnisavé vredy, bolesti vaječníkov, po operácii rany..... proste na všetko skoro. Je to zmes bylín v liehu.

vendulena
autor
20. aug 2015

@janula18 vobec to neboli, ako pichnutie pri odbere krvi, neboj sa, mna poslala gynekologicka na sono a potom ta pani doktorka rozhodla, ze radsej zoberie vzorku, lebo sa jej to javilo ako cysta no nebola si ista

vendulena
autor
20. aug 2015

@alexanotbad dakujem, to su, za tych par dni som si uvedomila, ze mam vsetko a nic nie je uz dolezite, len zdravie mojej rodiny....kolko toho clovek prehodnoti a zisti, ze vlastne nic nie je problem, ked mame zdravie

vendulena
autor
20. aug 2015

@tomiholula a co teraz, sama sa zmensi,nlebo mi nedali ziadne lieky, ani masticku....tak neviem prejde to samo

vendulena
autor
20. aug 2015

@ajkava ok, dakujem, vyskusam 🙂

tomiholula
21. aug 2015

@vendulena.. juj tak to ti neviem povedat .. je viacero druhov cyst a ja som tiez nedostala ziadne lieky.. a ja so mala kedysi 4 v prsiach a na tie mi lieky nepomohli az neskor sa sami vstrebali.. a potom vznikli dalsie tie tiez caosm zmizli len jedna jedina ostala a rastla..tak ju sledovali par rokov a potom vybrali.
To ti uz musi lekar povedat ci to treba liecit alebo len sledovat. Najlepsie je sa vela pytat. ja som sa lekarov vzdy na vsetko ihned pytala, sice sa smiali aka som zvedava ale aspon som mala na vsetko hned odpovede.
drzim palce

vendulena
autor
21. aug 2015

@tomiholula ano, aj ja sa zvyknem vela pytat, len teraz ma lekarka vybavila na chodbe a nebol cas na otazky, tak preto som z toho taka zmatena :(