Hyperventilačná tetánia/epilepsia

nathaliexob
23. apr 2024

Ahojte,potrebovala by som poradiť,mam diagnostikovanu hyperventilačnu tetaniu nejak od mojich 21 rokov plus minus čiže už ju mam skoro 7 rokov,mavala som občas hyperventilačne zachvaty ale nič uplne hrozne akurat som max na par minut strpla ale ked som si lahla a ukludnila tak mi to prešlo. Lenže problem je v tom že som začala v poslednej dobe odpadavat,sice len na par sekund ale uplne stratim vedomie a ked sa prebudim nič si nepamätam a trva par minut kym sa zorientujem. Priatel vravel že ked ma našiel tak som mala penu na ustach a mam podozdrenie na epilepsiu čo som už absolvovala aj ct ešte ma čaka magneticka rezonacia na ktoru ma objednala moja neurologička,lenže doktorka ktora tu včera bola po privolani sanitky tvrdi že to je jednoznačne z hyperventilačnej,ma s tym niekto nejake skusenosti? Už som zufala,ďakujem za prečitanie pripadne nejake rady

bebemonika
23. apr 2024

@nathaliexob neporadím, ale pri epilepsi sa odporúča eeg. Tiež som mala jeden epi záchvat.

rozculena
23. apr 2024

mám tetániu,ale toto sa mi nestáva,robili mi aj eeg na vylúčenie epilepsie....mali by ti spraviť eeg,to vôbec nie je nejak náročné vyšetrenie,teda ma prekvapuje,že toto neurobili najskôr.

xylofonka
23. apr 2024

@nathaliexob znie to skôr ako tá epilepsia, nerobili ti EEG?

nathaliexob
autor
23. apr 2024

@xylofonka robili aj ct,ešte ma objednali na magneticku rezonaciu .. mne sa tiež nezda na hyperventilačnu,za tie roky sa mi to ani raz nestalo až teraz pravidelne par dni po sebe