Koreň spod ďasna

kavicka12
10. aug 2023

Ahojte trhali vám koreň s pod ďasna.Mne to idú robiť zajtra a mám strašný strach.A nebudú to robiť ani na chirurgii len n moja zubárka.Vraj to nieje nič také ,že to nebude bolieť uisťoval má.😃Robili vám to niekomu už?Mne sa pri to ďasne vytvára dierka taká akoby to ďasno samo ustupovalo a mám bolesti tváre ucha aj toho dasna

viky173
10. aug 2023

@kavicka12 ano, vypacili mi koren, ktory zostal po zlomenom zube, cize nie standardne vykyvanie kliestami, ale vytlacenie takou pakou zboku... neboj, budes mat anestezu, nic nebudes citit iba tlak, u mna to cele trvalo par minut, slo o hornu 8... drzim palce, potom daj vediet, ze uz mas po 🙂
a este mi napadlo, ze po ustupe anestezy to celkom dost boli v ten prvy den, tak si radsej supni nieco proti bolesti este pred tym, ako prestane uplne posobit, aby si sa tomu vyhla

kavicka12
autor
10. aug 2023

@viky173 aha a tiež si mala zatiahnuté ďasno?

viky173
10. aug 2023

@kavicka12 neviem ako to presne myslis, ja som ho mala az prerastene a zakryvalo pomaly ten koren, kedze som s tak zlomenym zubom kvoli strachu chodila mozno aj vyse roka 😅 ak myslis, ze sa Ti stahuje a boli Ta, pravdepodobne bude zapalene, mozno kvoli bakteriam z toho korena alebo nedostatocnej hygieny na danom mieste, to sa radsej porad s lekarkou

kavicka12
autor
12. aug 2023

@viky173 ahoj tak mam po id vcera ziadne bolesti ani pri vytahovani korena ,vsetko super,len chronicka bolest stale trva.Mysleli sme ze je to kvoli tomu korenu 5 rocnemu ,zubar mi ho tam nechal ,bol okolo neho hnis,nemala som pronlemy az po 3 rokoch a odvtedy sa s tym trapim.Nakoniec mi 3 zubarka uvidela koren v dasne kde dasno samo uz ustupovalo a bolo aj vidno ten koren.

viky173
12. aug 2023

@kavicka12 tak to je skvele, ze si to zvladla a bez bolesti 😉 aspon budes mat s tym korenom uz pokoj, aj ked skoda, ze ten Tvoj dlhodoby problem to nevyriesilo, drzim palce, aby sa to cim skor podarilo, pripadne skus zmenit zubara, ak Ti Tvoja aktualna nebude vediet pomoct