Trhanie koreňov zubov

fazulka21
10. aug 2022

Ahojte, trhali niekomu korene stoličiek? Z korunky nezostalo nič, iba korene. Aké to bolo?

bloger
10. aug 2022

@fazulka21 Iba taký tlak vôbec to nebolelo. Upozornili ma, že môžem cítiť tlak a praskanie.

fazulka21
autor
10. aug 2022

@bloger trhali ti spodné? Alebo vrchné? Spodné stoličky maju iba dva korene, vrchné tri. Vrchné sú preto náročnejšie 😥

janka1011
10. aug 2022

@fazulka21 aj spodné stoličky majú 3 korene. A nie, nie je to náročnejšie, normálne ti to vytrhne, nemáš sa čoho báť.

bloger
10. aug 2022

@fazulka21 Spodnú ale bál som sa riadne Odkladal som to stále. Upozornili ma ale, že môžem opuchnúť. Tak som to radšej absolvoval. Najväčší strach mám ked povie pri preventívke slovíčko radix. Našťastie mám zuby ináč zdravé.

mouxa
10. aug 2022

@fazulka21 Mne sa tento rok zlomil uz zlomeny a dorobeny mrtvy zub a ostali iba korene. Uz som sa videla niekde na zubnej chirurgii pod narkozou. Velmi som sa cudovala, ked mi moja zubarka povedala, ze sa to cele udeje u nej v kresle. Bola to moja prva extrakcia v zivote - a dopadlo to na vybornu, vobec mi to nekrvacalo, iba chvilu isla taka svetla krv a to bolo vraj uplne normalne. Bolo vsetko pekne umrtvene a nic som necitila, iba taky tlak a praskanie, ako je napisane aj vyssie. Nebol to veru prijemny zvuk, no bolest som necitila vobec ziadnu. Islo o horny zub. Vsetko dobre dopadne, neboj ;)

fazulka21
autor
14. aug 2022

@janka1011 nie spodné stoličky majú dva korene, teda ak si nemala nejakú abnormálnu stoličku. Iba vrchné majú 3 😥
Ďakujem za povzbudenie, snáď to dám...

fazulka21
autor
14. aug 2022

@mouxa ja si asi dam sluchatka 🙈