Boľavý koreň zuba

m1r1ama
29. dec 2020

Dobrý deň,
Mám problém už asi 5 deň so zadným horným koreňom zubu č. 6. Prednedávnom sa mi úplne rozpadol a ostal mi len koreň. Doteraz som žiadny problém s bolesťami zubov nemala. 5 dní dozadu, ma začal bolieť. Ale strašne. Lieky mi nepomáhajú. Trošku mi bolesť povolila po užití repíka lekárskeho. Opuchnutá nie som. A nemám ani zapálené ďasno. Neviete čo môže byť príčinou bolesti? K zubárovi mám strach ísť s možného vytrhnutia.

janynyna
29. dec 2020

Skôr či neskôr tam budeš musieť ísť.

nely1704
29. dec 2020

Čím skôr pôjdeš, tým skôr to budeš mať za sebou a bude pokoj

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veva1997
29. dec 2020

Moja svokra tiež mala takýto problém a stále odkladala návštevu lekára. Až dovtedy kým nedostala zápal okostnice. Tak najlepšie to neodkladať a isť hneď zubárovi.

avril299
29. dec 2020

@m1r1ama ahoj, ja som mala presne toto iste v novembri, ako prve ked som tam prisla, mi urobil RTG, podla ktoreho zistil, ze som mala zapal na hrote korena, najskor som dostala antibiotika na preliecenie a potom nasledovalo vytrhnutie, ale bolo to bezbolestne, kedze zapal sa preliecil...
chod prosim cim skor, same to neprejde a mozes z toho dostat zapal okostnice, a to su ine bolesti, tie ATB zrejme fakt potrebujes

m1r1ama
autor
29. dec 2020

@avril299 Ďakujem krásne. Zajtra ráno mu volám, dúfam, že to zvládnem.

saluda
29. dec 2020

@m1r1ama asibti vycisti a prelieci korenove kanaliky. Ak mas moznost zohnat si nejaku biolampu, alebo mas doma, tak pouzivaj. Mne s tymto vzdy pomoze. Plus si dasna potom potriem propolisovou tinkturou a aj hocikedy medzitym. A nejake protizapalove analgetikum do toho.

avril299
30. dec 2020

@m1r1ama velmi drzim palce, zvladnes to 😉

avril299
30. dec 2020

@saluda ak sa jej zub uplne rozpadol, je endodoncia (liecba korenovych kanalikov) zbytocna, pretoze jej na to nebude vediet dorobit korunku... ale teda mi to tu posudit nevieme ako velmi ma zub rozpadnuty, v mojom pripade sa uz nedalo a bolo treba vytrhnut