Laparoskopická operácia žlčníka

24. feb 2023

Dobrý deň prajem chcem sa informovať alebo skôr opýtať mam naplánovanú laparoskopiu žlčníka na apríla mala som bolesti ale momentálne mi je fajn nič ma.neboli ani nedýcha môže byť že kamene už vyšli same von?co keď bude zbytočná operacia

luliu
24. feb 2023

Nie, určite nevyšli samé von a určite nie je operácia zbytočná. Ja som bola v decembri a záchvaty som nemala, ani jeden. Raz keď sú tam kamene, treba dať žlčník von a je irelevantné, že ti je teraz lepsie. Zajtra môžeš dostať záchvat, že sa budeš platiť po zemi, resp. horšie ak vojdu do zlcovodov, resp. do pankreasu

autor
24. feb 2023

@luliu fakt lebo ja mam mi draky z toho ze tam už nesú a zbytočne ma budú operovať aj strach to robi

luliu
24. feb 2023

Keď ťa chirurg odporučil na operáciu, zjavne ju potrebujes

martulik6
24. feb 2023

Ja som presne takto bola, po zachvate asi dva mesiace na operacii/ taktiež laparoskopicky/ objednal ma neskor kvoli tomu, že ked je zachvat, tak je aj zväcseny zlčnik, tak musia rezat...po case sa to ukludni a ide to aj laparo.No pred operaciou ma upozornil, ze sa moze stat ze bude rezat, ked to nepojde inak. Ale to vyslo a kamienkov bolo neurekom...Kamene iba tak nevyjdu .... Držim prsty..

autor
24. feb 2023

@martulik6 ďakujem cizenjentomlepsiebked je v kľude to isté mi povedal len ja rie kamienky mam dlhšie v sebe as cca 2 roky ta len preto sa pýtam

katarinka89
24. feb 2023

A ako a kade by ti tie kamene vyšli? Zlcovod je ako tenká,,cieva,, a už blato robí šarapatu keby vošlo do zlcovodu a nieto ešte kameň. S touto variantou ani nerataj. Budeš sa čudovať keď si ich na stolíku po operacii nájdeš v sáčku.....

hugigugin
24. feb 2023

No ja som mala kamene 2roky a presne na výročie to buchlo. Žlčnikova kolika
Bolesti ako pri infarkte. Hruď a brucho my šlo trhať. Pohotovost a okamzite v ten deň na sal. A nemala som ziadne problemy 40rokov.

pinkgirl
24. feb 2023

Nie je možné aby sa žlčníkové kamene/piesok z tela prirodzenou cestou vylúčili. Je potrebný zásah zvonku - operačne. Dôveruj svojmu lekárovi, ak je operácia potrebná tak nie je dôvod na ňu neísť.

martulik6
24. feb 2023

urcite lepsie, daj si pozor co zjes, aby si nepodrazdila zlcnik a nebol zachvat....tri dierky su vzdy lepsie, ako rez....ani som nevedela ze mam zakrok z vonku...a o strachu by som ti taktiez mohla napisat litanie....asi nikto neide na operaciu s usmevom, vzdy je tam strach....ale bude to dobre, das to....

autor
24. feb 2023

@hugigugin to vážne fu
@martulik6 ved hej je lepšie to faktnradsejndat preč ďakujem.ukludnily ste ma

monuska1234
24. feb 2023

Ahoj,koncom novembra mi vyberali zlcnik,kamene som nemala,ale blato,nemala som ani zachvaty,len palenie zaludka,ale v aprili som dostala horucky,bolesti hlavy,divny pocit v bruchu,akoby tam mam vzduchovu bublinu,ktora nechce prasknut,bolo to neprijemne,ale vedela som normalne fungovat.Sla som na odbery,mala som vysoke crp,zvysene hodnoty amylazy,chudokrvnost,zvysene leukocyty. Dr odporucal chirurgiu,podozrenie na pankreatitidu,pokial by boli bolesti,okamzite,nasadila som prisnj dietu,bola som len na vode a 2 sucharoch 3 dni. Sla som na chirugiu,poslali ma na MRI a kolonoskopiu,pankreas som mala nastastie bez zmien,v poriadku,ale nasli zlcnikove blato,tak slo von. Nemas sa coho obavat,ja som po 4 dnoch od operacie uz fungovala normalne pri 2 detoch,len som nemohla dvihat tazke veci.Drzim paste a skore uzdravenie! 🍀

autor
24. feb 2023

@monuska1234 ďakujem pekne

doriiis
24. feb 2023

Určite nevyšli samé.Len pekne počkaj na operáciu a potom už bude kľud,uvidis

autor
24. feb 2023

@monuska1234 ešte sa chcem opýtať tie amylazi na teste štím sa znacia ako značka mbe dokt len povedala ze mam veľa leuko a crp

monuska1234
24. feb 2023

Amylazy znacia problemy s pankreasom,ja som z toho bola strasne vystresovana,lebo pankreasu sa bojim ako cert kriza 😩 ale po MR som sa ukludnila

lucia0211
25. máj 2023

@monuska1234 ahoj,viem že si už dávnejšie písala svoj príspevok,no môžem sa opýtať, kde ťa operovali a sú naozj veľké bolesti po zákroku?Aj mňa to čaká,no mám 10 mesačnú dcérku,tak neviem ako budem pri nej fungovať

monuska1234
25. máj 2023

@lucia0211 ahoj, operovali ma v Procare v BA, neplatila som nic,len 20€ za termin u chirurga,ked som tam sla prvy raz. Starostlivost super, mile sestricky aj lekar, rano som prisla, okolo pol1 ma operovali,na dalsi den o 08:00 som uz bola na ceste domov. Nebola to ziadna extremna bolest,len pri vstavani to trochu bolo citit. Na prve 2-4 dni si treba urcite zabezpecit strazenie, ja som na 4ty den uz normalne fungovala,len som nemohla dvihat nic tazke, mladsia dcera mala v tom case 2 roky aj 9 mesiacov.