Ťažkosti po operácii žlčníka

jutka1509
1. apr 2022

Dobre ráno ,som 20 dní po laparoskopii žlčníka, trápi ma ale pichanie v pravom podrebrí až sa mi ťažko dýcha.
Môže to byť ešte dôsledok operácie?
Som objednaná na kontrolné ct.

lienka175
1. apr 2022

ťažko povedať, ja som nič také nemala, ale tak každý sme iný... mňa to veľmi bolelo tak 10 dni po operácii, ale to preto, že som niesla ťažký nákup a prehnala som to, po jednom dni to prešlo

lucienne6
29. máj 2022

@jutka1509 ahoj ako si prosím dopadla? Mne to vystreluje až do chrbta, je to taka rezava bodava bolesť ako keby nerv..🙄

jutka1509
autor
30. máj 2022

@lucienne6
Ta tak ze ma čaká 4 hodinová operácia, odstránenie polky z pečene :(
Hemangiom ma 14cm
Po operácii zlcnika sa cítim lepšie schudla som 9 kg ale strašne sa bojím ďalšej operácie

lienka175
30. máj 2022

@jutka1509 fúha... a to je následok operácie žlčníka?

jutka1509
autor
3. jún 2022

@lienka175
Hemangiom aj kamene zlcnikove mi zistili v r 2012.
No vraveli ze to nič, ale ja od vtedy v kuse mala zle pecenove testy no vždy bolesti medzi lopatkou.
V roku 2014 som otehotnela, v kuse zle pecenove testy aj počas tehotenstva, napokon aj dcérku som musela porodiť v 32tt akútnou sekciou nepriberala tak musela urýchlene von.
Potom začal kolobeh, vysoké tlaky vždy bolesti medzi lopatkami ja som v kuse na pohotovosti bola, menili mi lieky nič nepomáhalo.
Nastúpila som do prace po rodičovskom ale ja som bola viac pn ako v práci mne nebolo dobre už mi bolo trápne chodiť k Dr ja ze mi nikto neverí asi už tam. Ale tie pecenove testy vždy zle na usg tie hemangiomy boli vždy.
V práci som odpadla od bolesti chrbtice išla som zas na PN jeden cely rok som bola doma,rtg chrbtice mierna skolioza len prepisali lieky.
Chodila som na neurológiu, interne, infekčné aj na gastro nikto nič neriešil.
Poslali ma lezat do Ľubochne no od nich výsledky ok na štítnu žľazu ale tie pecenove testy zle som mala aj tam.
Po roku môj obvodný ze mam nastúpiť do práce prace ze som mlada a bla bla budem mat 37 rokov.
Nastúpila som.
Ja v kuse bojovala z bolesťami medzi lopatkami a vysokým tlakom.
Po roku pn som od robila 4 mesiace a keď som mala vysoký tlak už 200/120 v práci rovno ma brali do nemocnice a poslali ma na operáciu so zlcnikom ci nie preto tie tlaky no po operácii mi vravel primar v Starej Ľubovni ze ci viem o hemangiu co mam na pečeni, vravím áno viem on ze treba riešiť je už veľký a škaredý a ma uz 14cm a povedal ze mam ísť na konzultáciu do Martina a tam povedali ze mi musia odstrániť už polku z pečene.
Tak ma celú dokafrali :(
Ale musím povedať že už som po operácii zlcnika 3mesiace a tlak sa upokojil aj bolesti medzi lopatkami nemám.
Musím poklopat. A - 9kg dole
Čakám momentálne na termín operácie.

lucienne6
11. jún 2022

@jutka1509 vau to ma veľmi mrzí ze si týmto prechádzas veľmi držím palce aby už len bolo lepšie :( aj ka som veľa schudla, už nechcem viac.. Pomaly nabieham na stravu, veľa som schudla už počas tehotenstva a maly kojeny vyciciava ma, plus ma Abkm čiže dietu bez mliečnu držím aj ja a do toho ešte zlcnikova dieta.. Mam 60kg na 183cm, to je môj problém teraz... Občas ma ešte pichne aj pol ľavým rebrom aj pod pravým no myslím ze ešte tých 6 tyzdnov po operácii je to v norme.. Teraz to boli iba 4 týždne.. Uvidíme :( ty sa hlavne drz!

vinkel
5. mar 2023

Ja už mám 11 rokov problémy. Napr . huby nemôžem max jednu vyprážanu šampiónku.

timea301196
5. apr 2023

Aké máte problémy ak sa smiem opýtať