Mám 17 rokov a mám cysty na štítnej žľaze

klaudia910
19. máj 2020

Ahojte chcem sa opýtať chodím na endokrinológiu už od mala kvôli rastu... ale vždy mi kontroluje aj štítnu žľazu, a mam na nej, malé cysty ale vravela že sú veľmi malé, že to nejde riešiť... mám 17rokov v októbri budem mat 18. No ale Chcem sa opýtať či je možné, že z tých cýst na štítnej žľaze som začala priberať? Nezačala som ani viac papať, ani nic podobne... je možné že to môžu spôsobovať aj tie cysty? Alebo nie? Dakujem

sisa_s
19. máj 2020

@klaudia910 endokrinologicka, ked kontroluje sonom stitnu zlazu,urcite aj berie hormony stitnej zlazy, kde by sa ukazala hypertyreoza alebo hypotyreoza (pri ktorej je spomaleny metabolizmus, a teda aj mozne priberanie) 🙂 takze skor myslim, ze to nebude z toho, cysticky male su pomerne bezne, ma ich vela ludi a ani o nich nevie, na dalsej kontrole uz tam nemusi byt 🙂 skor sa zameraj na stravu, pravidelny sport, ale v tom veku okolo 18-20 dochadza k priberaniu u vela dievcat pod vplyvom pohlavnych hormonov, typicke zenske rozlozenie tuku v oblasti bruska, bokov, stehien 🙂 takze nic nenormalne 🙂

klaudia910
autor
19. máj 2020

@sisa_s dakujem

zuzicka2210
24. nov 2020

Dobrý deň ... chcem sa opýtať.. bola som u lekára s rnr mi zistil že mám zníženu echogenitu znížená...a v pravom laloku tam centrálne koloidna pseudocysta rozmerov 2×3×3mm, a okrem toho 2dalsie mikrocisticke prejasnenia neveim či je to dobré alebo nie

point111
28. aug 2021

ja mam 2cm cystu a neriesia to

point111
28. aug 2021

stitna zlaza funguje ako ma podla vysledkov, len mi povedali ze ak mi to bude branit pri prehltani... teda uz to pocitujem ze mi vadi..... tak sa to prepichne ihlou a vysaje sa tekutina

sara9567
7. jan 2022

@point111 dobrý večer poradíte mi ?

point111
7. jan 2022

@sara9567 v com?

sara9567
8. jan 2022

@point111 ešte máte tu cystu na štítnej žľaze

point111
8. jan 2022

ano chodin raz v roku na kontrolu...

sara9567
9. jan 2022

@point111 a nenarastla vám stále ju máte takú ?ja tiež mi našiel a doktor povedal že zatím netreba vyberať že pokyn mi to nevadí krku a nerastie že není potrebné to vyberať a koľko rokov ju ešte máte nerobí van nejaké ťažkosti

point111
10. jan 2022

@sara9567 za tie roky co ju mam trochu narastla, ale nevadi mi tak, aby som to riesila, tak chodim len na kontrolu...uz to mam vela rokov, mam teraz 43, povedala by som ze minimalne 20 rokov to mam 🙂 nebojte sa pokial vam nevadi, nerieste to ;)

sara9567
10. jan 2022

@point111 a brali vám aj vzorku ?

ifka888
26. júl 2023

@point111 Dobry den,prosim vas,chcem sa opytat, totiz mam cystu na stotnej zlaze,som sledovana par rokov na endokrinol.,cysta vsak mala 22 mm pred dvoma rokmi a uz ma 30 mm, mne subjektvne nevadi vobec ju necitim,len vidiet je to dost. Lekarka povedala,ze ak sa zvacsi nad 3 cm,treba uvazovat o operacnom rieseni. Mam z toho obrovsku obavu,nakolko sa vraj zvykne vyberat cela stitna zlaza???ja som si myslela,ze len cysta sa vybera…funkciu stitnej zlazy mam ukazkovu,o to viac som znepokojena tou operaciou

point111
27. júl 2023

mne navrhli aj len injekcne vybrat z nej vodu, doktorka vravela ze skoda to riesit operacne... skuste sa na to spytat, mne tiez nevadi vidiet ju je len malo

ifka888
2. sep 2023

@point111 mne robila raz punkciu,ale nemalo to ziaden efekt bohuzial…a je to dost vidiet na krku,nakolko ja som chuda…