Mám mykózu na prsiach

dreamer4
7. jan 2012

Mamimy, chcela som sa opytat, ci ste niektora pouzivali tento krem pri mykoze....a za aky cas ste pocitovali ulavu. Mne sa to na prsiach vyhodilo po tom, ako moj drobec bral antibiotika......ale mam to uz cca 2 tyzdne a kolo bradavky sa mi uz tvoria male puklinky (az do krvi).
Dakujem

evitka82
7. jan 2012

@veronika1610 orajbali to skalou? 😀 😀 😀

raffaella
8. jan 2012

@evitka82 😀 😀 😀

raffaella
8. jan 2012

@evitka82 no ku tomu zbeleniu bradavky, mala som to ako ty, casto sa to v sprche urobilo a k tomu taka silna stahujuca bolest...no mne to zmizlo po dlhom case, povedala by som ze snad az po par mesiacov. Chranila som si ich pred chladom akurat. Myslim, ze to mohlo byt aj tym podtlakom, moja mala sa velmi silno prisavala. Dolezite je podla mna vyliecit vsetky infekcie, zapaly najskor. Mne uz tento r. syndrom prisiel tak, ze tak to mam, boli to iba pri chlade, tak som sa vyhybala chladu a tym aj tej bolesti teda. Ja si inak osobne myslim, ze ja som to mala ako nasledok tej strasnej mykozy. Mne sa celkovo dali prsia do poriadku snad az po pol roku. Ja som niekolko mesiacov nezniesla dotyk akejkolvek latky na bradavkach, stale som nosila podprdu, len aby som sa nedajboze o tricko nesuchla 🙂

sirokez
18. jan 2012

@raffaella skusim tvoje rady🙂 dikes

dreamer4
autor
18. jan 2012

@raffaella Ahooj, sa chcem este opytat, tebe sa ta mykoza potom este niekedy opakovala??? mne sa to uz vyliecilo...ziadna bolest, palenie nic......len som mala na dvorcoch taku jemnucku kosticku...a dnes do rana ZNOVA je to tu...mokva.....pali....boli....☹(((

raffaella
18. jan 2012

@dreamer4 jej, tak to ma mrziii ☹ ☹ ☹ no mne sa to uz neopakovalo, lebo mne predpisala dermatologicka taku masticku, ze Fucidin, ta je aj na plesne aj na zapal, tak ak som citila ze nieco sa tvori, tak som ponatierala a bol pokoj. Ak znova citis ze je to mykoza, tak nasad tu istu liecbu. Ak mas dobru dermatologicku, tak zajdi ku nej, nech ti napise pripadne nieco silnejsie na mykozu. Mne dala 2 balenie tej masti aj do buducnosti. Tuto sa pise aj, ze ake masti by mohol dermatolog predpisat:

pokiaľ sa mykóza nezlepšuje viac týždňov, alebo má infekcia ťažký priebeh, je vhodné navštíviť kožného lekára . Kožný lekár predpíše okrem antimykotika (ktorý infekciu lieči) i kortikoid ( potláča zápal, vyhojí prasklinky), ideálne je predpísať kortikoid . Kortikoidy sú zoradené do niekoľkých skupín, na bradavky sa u nás v praxi používa – slaboúčinný prednizolón (v masti Imakort) , osvedčený je silný betametazón z III. skupiny (v masti Lotriderm )
pokiaľ infekcia pretrváva, je vhodné preliečiť mamičku systémovo (podaním lieku s obsahom flukonazolu – napr. Diflukcan, Mycomax) , viď protokol systémovej liečby candidy.

Ak by sa to opakovalo, je asi fakt lepsie to preliecit silnejsimi kortikoidmi. Neviem odkial si, z akeho mesta, neviem teda poradit dermatologa. Ak si z BA, radim MUDr. Kolatorova v Karlovej Vsi. Drz sa a daj vediet ako si dopadla.

dreamer4
autor
18. jan 2012

@raffaella pocuj a pri tom ojeni.....ja sa bojim, ci sa to neprenesie na malu nejak....berie dcerka probiotika a nema v puske nic, tak dufam, ze sa nenakazi....No mam imakort...skusim na noc natriet....aby dlhsie posobilo...

raffaella
18. jan 2012

@dreamer4 hej, ved skus ten Imakort, i ked tam pisu, ze je prislaby...ja by som vyskusala predsa len aj dermatologa, moze ti dat nieco ucinnejsie na predpis, no ale je to na tebe 😉 o malinku by som sa nebala, akurat jej castejsie pozeraj pusinku a ak by sa t zdalo, ze sa jej tam vytvorila ta zabka, treba ist za pediatrom aby malej predpisal nieco na to.

modrofuzik11
13. jún 2012

ja by som pouzila canesten. je mozne ho dostat v lekarni aj bez predpisu a je velmi ucinny. drzim palce, nech to rychlo prejde.

zuzanka7117
7. júl 2012

Ahojte....chcela by som sa opytat, ci aj Imazol mam natierat po kazdom kojeni? A natierat obidve bradavky aj ked ma boli iba jedna? Ani neviem naisto ci ide o mykozu ale pravdepodobne ano.

carodejnica
7. júl 2012

@zuzanka7117 Imazol nie je moc dobrý, dosť vysušuje, určite je vhodnejší Canesten. Natrieť po každom dojčení. Natierala by som obe bradavky.

Inak Canesten na mykózu sa už moc neodporúča, aj keď určite neuškodí, ale clotrimazol, ktorý obsahuje nie je až taký účinný.

Pozrite si protokol pre kandidózu priamo od toho najpovolanejšieho - Dr. Newmana. Odporúča tzv. univerzálnu masť na bradavky, recept je v protokole - namiešajú ho v lekárni, niektoré zložky sú len na predpis, treba sa dohodnúť s lekárom.
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/pre-pora...

zuzanka7117
7. júl 2012

@carodejnica dakujem, ale momentalne nie som na Slovensku, neviem ci by som tu mast tu zohnala....🙂

carodejnica
7. júl 2012

@zuzanka7117 aha... 😖 mne ten imazol zanechával bielu stopu, použila som ho ako poslednú možnosť.. neviem, nemôžeš sa skúsiť spýtať v lekárni tam kde sa nachádzaš, na nejakú masť s klotrimazolom vhodnú, napríklad na intímne miesta? 😅

zuzanka7117
7. júl 2012

@carodejnica skusim sa opytat....canesten tu asi maju....🙂

lencika
16. dec 2012

ja som pouzivala bepanthen, nie je parfumovany takze vyskusam a oplatilo sa a hlavne da sa zohnat v kazdej lekarni tak super 🙂

verka9
9. jan 2013

@raffaella ahoj mohla by som sa ťa opýtať ako sa prejavuje ta mykoza? lebo mna tiež občas pichá v prsníku a cítim bolesti po dojčení a mám presne to čo ty opisuješ, nemôžem cítiť nič na bradavke, musím mať stále podprsenku pretože keď sa mi otiera tričko je mi to strašne nepríjemné, takže neviem či to je tá mykoza alebo niečo iné lebo iné prejavy nemám, bradavka je trošku ružová ale nie moc. jeden deň si ich už natieram tym canestenom - nevieš ako rýchlo to zaberá? lebo už ma to trápi asi mesiac a rada by som si dojčenie začala už užívať 🙂
idem sa snažiť vylúčiť sladké aj keď to je pre mňa ukrutná obeť 😀 papám aj ten citrovital 10 kvapiek ráno a 10 večer vo vode, stačí to? ďakujem krásne

raffaella
9. jan 2013

ahoj, ja si uz presne nepamatam ako sa Citrovital uziva, ale ja som ho podla navodu na krabicke, tak skus aj ty tak.
Mne Canesten zaberal pomerne rychlo, tusim do 3 dni mi preslo to priserne pichanie. Bradavky ma ale boleli aj pol roka stale, ale uz len na dotyk, nie pri kojeni alebo len tak. Canesten moze vysusovat, ja som ho potom kombinovala s Bepanthenom, ten zase lieci bolavu kozu. Ak ti nezaberie Canesten, je dobre ist ku nejakej dobrej koznej. Drzim palce, nech sa das dokopy co najskor.

euka210
20. nov 2013

@raffaella chcela by som vediet ako rozlisim ci je to exem, alebo mykoza? Minulu zimu sa mi urobil exem, suche a vobec to nebolelo, ale ked sa to rozsirilo aj na druhy, tak som maleho odstavila, uz sme aj chceli, a potom to preslo. Teraz mame druhe babo a zase sa to urobilo, bradavky bolia, ale to moze byt aj z toho, ze je zaciatok, lebo aj pri prvom ma prisatie nejaky ten mesiac bolelo.

svetlanat
31. jan 2014

Ahojte, a co v pripade ak mi ani univerzalna mast nepomaha... teda pomoze na tyzden a ked ju vysadim sa sa vsetko opakuje uz po 3 dnoch.... aj ked uzivam citrovital. Co s tym?

makromolekula
26. jún 2014

babeny ja nie som si uplne ista ci mozem mat tuto mykozu alebo mam len velmi precitlivene bradavky. myslite ze by som su mohla nasadit tu canesten mast?dakujem Vam za odpoved

milota164
28. mar 2016

ja som na citlive bradavky pouzivala Bepanthen, pomaha regenerovat a dobre premasti.

katkaajurko
23. jún 2016

Dievcata co sa teraz pouziva-ale naozaj UCINNE na mykozu na bradavkach?? pri prvom mi pomohlo rozpustit nizoral tabletu ,aj malemu potriet pusu a skoro okamzite to preslo,ale ta sa uz nevyraba ....

monca1111
15. feb 2017

@raffaella dobry, ako dlho to trva, ked sa pouyiva Canesten, aby vymizla cca, dakujem

monca1111
15. feb 2017

dobry maminky, ako dlho to trva, ked sa pouziva Canesten, aby vymizla cca, (predtym 4 dni gencian a bez zmeny) dakujem

natallys
15. feb 2017

@milota164 a za ako dlho ti zmizne? Lebo mňa trápi tiež takýto problém, ale našťastie nie je to až tak hrozné, lenže sa hambím za to pred svojim chlapom, aby sa nezľakol, že čo tam mám...

marikakom
5. sep 2017

@svetlanat som na tom podobne. Univerzálna masť na bradavky mi nepomohla. Tak som šla k lekarovi a predpísal mi v podstate niečo podobné - niečo ako canesten + kortikoid. Uvidíme, čo s tým. Snažím sa Obmedzovať cukor aj bielu múku aj keď to je dosť ťažké. Pomohlo Ti nakoniec niečo?

svetlanat
7. sep 2017

@marikakom no pomahal trosicku hand made konopna masticka od jednej pani... ale inak sa to uplne zlepsilo az ked som prestala kojit a koza nebola drazdena... ;(

Protikvasinkova obnedzit aj skroby. (Zemiaky, ryza atd) aj ovocie sladke... mne sa to nedari ale dodrziavat . Som zavisla na sladkom ;(

simca06022011
7. sep 2017

Dostala som od kozeneho riadnu mast a za 2 tyzdne mi to preslo. Treba ale kadzy den menit pradlo, podprsenky take aby sa nepotili prsia pomedzi a kade tade a riadne vysusit pred natieranim. A obmedzila som aj cukry samozrejme, zatial dufam, ze sa mi to nevrati :D

marikakom
7. sep 2017

@simca06022011 a akú masť Ti dal kožný?