Aký prípravok zaberie na mykózu na prsiach, keď ešte dojčím?

Zodpovedané
18. aug 2019

Dobrý deň,

na prsiach sa mi spravili tmavšie fľaky - mykóza. V minulosti mi lekárka predpísala krém Micetal a za chvíľku to prešlo. Krém sa však nesmie používať pri dojčení. Pravidelne si prsia umývam niekoľkokrát denne. I napriek tomu mám po dlhšom čase znova mykózu.

Čo sa môže aplikovať pri dojčení?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžte použiť krém Canesten s účinnou látkou klotrimazol. Treba ju však pred dojčením zmyť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová