Mám problém so zaspávaním

terezia1998
26. jan 2023

Aholjky už druhý deň mám problém zo zaspávaním :/ snažím sa ležať v klude nájsť si svoju polohu ale márne …neviem zaspať,akoby som sa necítila unavená včera sa mi podarilo zaspať po 2 hodine ráno a dnes to same inokedy som s tým nemala problém…mám 24 rokov :( nechcem aby to pokračovalo, viete mi poradiť čo na to ? Najlepšie prírodného

syslik81
26. jan 2023

melatonin

zenulkaaa
26. jan 2023

skus melatonin si nasadit - je to hormon, ktorý telo prirodzene vylučuje, takže nič umele. Možno ho máš málo. A potom ešte magnezium m anapada, možno sa nevieš uvolnit, mysliš na milion veci večer a magnezko je také že uvolnuje cele telo.

terezia1998
autor
26. jan 2023

@zenulkaaa magnezium užívam kvôli tetanii ale skúsim zvýšiť 🙂…keď budem užívať ten melatonin nemôžem ho mat potom nadbytok ? Nemôže sa stať že budem trpieť melatoninovym syndrómom ?

terezia1998
autor
26. jan 2023

@syslik81 poznáš nejaký prírodný a overený ?

lujziana44
26. jan 2023

Melatonín by ti mohol pomôcť, ale každopádne si treba zaužívať aj iné návyky ako napr. žiadna televízia či mobil pred spaním, to dosť pomáha, tiež som to obmedzila, prípadne vyskúšať CBD, levanduľu, je veľa účinných spôsobov, ktoré fakt aj zaberajú.

teleskop
26. jan 2023

@terezia1998 persen

zenulkaaa
26. jan 2023

@terezia1998 no tak nebudeš ho brat pol roka v kuse... a ked si ho občas dáš, tak určite nebudeš mat nadbytok.

lenkahvh
26. jan 2023

aky mas denny rezim? mas dost aktivit? pohyb, praca, skola, sport - si dost unavena? ja ked som bola mlada, tiez som mala take dni, ale vtedy, ked som skoro nic nerobila, telo nebolo unavene. cim viac aktivit, tym viac je telo aj mysel vystavene. dva dni su malo na nejake radikalne riesenia alebo lieky podla mna, ci uz prirodne. ja poznam ludi, ktori maju tak naplneny den, ze si lahnu vecer do postele a do sekundy spia.

1fifinka1
26. jan 2023

Už druhý deň???? To keď budeš mat mesiac problém potom bude problém. Chod von na vzduch, unav svoje telo. Telo má ísť do postele viac unavené ako myseľ. Hádam sa po dvoch dňoch nejdeš ladovat tabletkami.

kacero007
26. jan 2023

ahojky, ja som si kúpila toto - levanduľový olejček Doterra v roll-one a ZzzQuil NATURA, sú to gumené "cukríky" Kombinácia Melatonínu a vitamínu B6. Mne pomohol, aj keď som teda hneď nezaspala na povel, ale cítim sa aj ráno viac vyspatejšia a po čase vidím, že zaspím rýchlejšie ako predtým. No záleží aj na tom, koľko ma toho čaká na druhý deň, zvyknem ešte prehrávať deň v hlave a to má ďaleko od spánku 🙂

calla55
26. jan 2023

Skus Zerex Pillow- je to prírodné, tiež by som ale neodporúčala dlhodobo, s fyzickou aktivitou cez deň to pôjde lepšie

terezia1998
autor
26. jan 2023

@calla55 mám aktivitu ale určite ju skúsim ešte zvýšiť len momentálne mám aj menzes a do toho som spala 5 hod takze úplne na max sa namáhať nechcem určite to nechcem riešiť dlhodobo liekmi možno je to len take obdobie 🙂 určite si kúpim čaj na spanie a ten melatonin ktorý si dám ako posledný bod mám doma aj geradorm ale to vôbec mna nenapadlo si to dať akurát som si dala včera večer persen ale to moc nepomohlo ja sa cez noc nebudim spim ako drevo len mám problém zaspať čo je dosť nepríjemne ale určo to chcem riešiť prírodnou cestou ale ďakujem pekne 🙂

terezia1998
autor
26. jan 2023

@1fifinka1 áno presne tak druhý deň a stačí mi chodím do prace a starám sa o domácnosť nemôžem si dovoliť nebyť vyspana o nejakých silných tabletkách som nehovorila skôr niečo prirodne 🙂 skúsim čaj na spanie kúpim si melatonin ako poslednú možnosť snáď pomôže

terezia1998
autor
26. jan 2023

@lenkahvh mám dosť aktivít starám sa o celu domácnosť a mám prácu v ktorej musím byt fit nie ako mŕtvola a nechcem aby toto pokračovalo 🙂 radšej si nájdem niečo prirodne čo pomôže aby som sa vyspala silne lieky nechcem ja som cely deň unavená ale nemôžem zaspať keď konečne zaspim tak spim ako drevo len to zaspávanie trvá aj 2 hod

lenkahvh
26. jan 2023

ok, chapem, ale si este mlada, ja v takom veku som kludne este aj prebdela noc a na druhy den do prace a celkom v pohode - raz budes na to spominat, ako ti bolo dobre v tom veku. 🙂 pises, ze dve hodiny sa trapis - moze to byt psychickeho povodu, pocasim, hormonami, alebo naozaj skratka nie si unavena - chod si lahnut neskor.
ak mas deti vies, ak nemas - uvidis - ked pride klasicky zivot matky budicek o siestej, ranajky, desiaty, rozvoz deti, sprint do prace, 9 hodin makacky tam, beh domov, pripadne po deti, olovranty, nakup, rozvoz deti na kruzky, varenie vecere, cvicenie - beh alebo 30 minut cvicenia alebo do fitka, vecer filmy a o 10,30 - 11 odpadnut do postele - budes spat ako zabita 🙂

terezia1998
autor
26. jan 2023

@lenkahvh Sorry nie každý túžime mat Basic život dieťa neplánujem ani nechcem mat to že som mladá jedna vec ale tiež mám zdravotné problémy niesom mladá ako iné baby že majú v hlave seno a užívajú si ja sa o seba starám sama a hold niekdo potrebuje normálne fungovať veľmi pekne dakujen za názor a rady poradím si ako vždy pekný deň 🙂

luccija
26. jan 2023

@terezia1998 nepijes kávu, čaj neskoro?
Keď máš tetanii asi máš doma nejaký ukludnovak daj si ho podvečer pokým to neprejde do stresu, že určite nebudeš vedieť zaspať a just nezaspis.Ake máš mg?

luccija
26. jan 2023

@terezia1998 a, keď nič iné naučiť sa autogenny tréning a ten si hovoriť je to veľmi účinné, ale musíš sa ho naučiť, precítiť to, čo si hovoríš..nesmú Ti myšlienky lietať hore dole

terezia1998
autor
26. jan 2023

@luccija nepijem kávu vôbec čaj tiež nie ale kúpim si nejaký na spanie medovku asi..užívam magnezium forte b6 sem tam teraz som mala aj stresujúce obdobie ale už je to omnoho lepšie som objednaná aj na vyšetrenia ale momentálne mna trápi toto zaspávanie skrz tetku to nieje dobre a aj prácu musím normálne fungovať :/ chodím zaspávať s tYm že si nehovorím že nezaspim ale že chcem spat a sústredím sa hľadám si polohu ani prd proste

aliaray1
26. jan 2023

@terezia1998 melatonin je super. My sme meteosenzitivni vsetci doma. Posledne 3 dni mame aj my problem...dnes prelieta velmi blizko Zeme asteroid a dochadza k zastaveniu superrotacie zemskeho jadra. Nemozes byt na tieto vykyvy citliva?

Jamieson: Valerian aj melatonin maju super

terezia1998
autor
27. jan 2023

@aliaray1 ja vôbec neviem :/ nikdy som s tým problém nemala teraz to mám od stredy kúpila som si včera medovku aj ľubovník tak som si to večer dala a ešte aj mlieko s medom s nepomohlo…kúpila som si neospan forte tak neviem či to pomôže

aliaray1
28. jan 2023

@terezia1998 no mne kedysi velmi pomohla kombinacia: magnosolv+melatonin+guajacuran+paralen...znizilo mi tlak, neublizilo a zaspala som ako poleno

nikushkasa
29. jan 2023

Skusila som uz na spanok vela veci ale nic mi moc nepomahalo. Potom som nasla toto a velmi mi to pomaha https://www.staramsaozdravie.sk/nervove-napatie...

terezia1998
autor
30. jan 2023

@aliaray1 ďakujem ale už od piatku je to výrazne lepšie 🙂 už spim v pohode síce to niekedy trvá 20min ale zaspim takze verím že sa to dáva do poriadku

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maialeo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz