Menštruácia počas kojenia

zvodidlo
24. apr 2015

Dievcata,chcem sa spýtat Vas, ktore kojite svoje deti ako to mate s menstruaciou. Ja som po sestonedeli dostala asi 3x pravidelny cyklus potom mi to meskalo asi 2 tyzdne a teraz uz zas 3 tyzdne meska,tak neviem,ze ci je to tym,ze stale kojim,aj ked nie na poziadanie,lebo si mliecko aj odsavam a davam malemu z flasky. Dakujem za odpovede

takitka
24. apr 2015

ja už nekojím, a stále sa mi tvorí troška mlieka, a meškáva mi menzes. doktor povedal, že je to tým, že sa mi stále tvorí mlieko aj ked je to len pár kvapiek. že kvôli tomu mi hapruje menzes. na začiatku som mala normálny cyklus a teraz mi to tiež meškáva 2-3 týždne.

kristinkahugo
24. apr 2015

Zdravím , ja som to dostala 3 mesiace po pôrode. Aj pri dcere aj pri synovi.

mirkita
24. apr 2015

@zvodidlo ja som pri oboch mala prvu menst. po cca 14 mesiacoch a aj to nie pravidelnu, asi az po 3-4 mesiacoch sa to ustalilo...

augustovkaa
24. apr 2015

Ja som 20 mesiacov po pôrode a menštruáciu ešte nemám.

vierkac
24. apr 2015

kym kojis, vsetky mozne varianty su mozne a normalne. prolaktin blokuje tvorbu estrogenu a kedze si jeho hladina kolise, raz sa stielka matermice buduje, inokedy nie. A potom kazda zena reaguje inak, jedna moze pri plnom dojceni (tzv. ekologicke) ovulovat a dokonca otehotniet, ina aj pri minimalnom dojceni po roku stale nemenstruuje. Ty vlastne ani nemozes vediet, ci meska, lebo asi nevies ci a kedy si mala ovulaciu 🙂 Urcite si ok 🙂 akurat si viem predstavit, ze je to na nervy, ked clovek nevie, kedy ju ma cakat 😀

zvodidlo
autor
24. apr 2015

no ved toto,ze tie nervy,cakat,ci necakat a manzel stale dokola,ze som tehotna...ach,asi si spravim test,aby som bola kludnejsia,ale dakujem vam

vierkac
24. apr 2015

@zvodidlo esteze tomu chlapi rozumeju 😀

zvodidlo
autor
24. apr 2015

😀 no ja uy neviem ako inak mu to vysvetlit,lebo ked mu pekne poviem,ze je to normalne,ved kojim tak mi neveri a tak hadam,ze testu uz uveri 😀