Meškajúca menštruácia a ťažkosti

radena10
10. aug 2021

Dobrý deň. Idem sa k vám len pre skúsenosti žienky, budúci týždeň som sa objednala ku gynekológovi.
6.8. som mala dostať menštruáciu, ale už mi 4. deň mešká čo sa mi ešte nestalo. Predchádzajúcu MS som mala 10.7., ovuláciu som podľa aplikácie mala mať 23.7. ale myslím si že bola až 25.7. podľa bolestí v podbrušku.
Pred menštruáciou ma aj týždeň vopred trápia PMS teraz nič nebolo, ani pobolievanie prsníkov, v
podbrušku,. Teraz asi 2 dni meškania ma bolí v podbrušku, túto noc mi bolo naozaj zle aj od žalúdka, kríze ma boleli, podbrušku, miestami to bolo ako kontrakcie pri pôrode. Ráno som si robila aj tehu test in-time ale bol negatívny. Môže sa aj tak jednať o tehotenstvo? alebo to môže byť aj cysta ci iné ženské choroby? Ešte skúsim spomenúť, že 1.8. Sme mali s manželom pohlavný styk, ku koncu ma čosi veľmi za bolelo tak sme ukončili milovanie, hrozne ma začalo bolieť celé podbruško, a zostal mi až pocit na zvracanie, musela som si dať až tabletku od bolesti tá po určitom čase pomohla, na druhý deň ma už nič nebolelo. Myslím si že išlo asi o podráždenie krčka maternice. Myslíte ze i toto by mohlo mať nejaký súvis s meškaním? Ďakujem za skúsenosti pripadne rady.

petus998
10. aug 2021

@radena10 po styku som mala pocit na vracanie na odpadnutie a bolesti brucha ked mi praskla pri styku cysta

radena10
autor
10. aug 2021

@petus998 ďakujem pekne za skúsenosť. Na prehliadke u gynekológa som bola pred rokom, vtedy som nemala žiadnu cystu, možno odvtedy mi daka vznikla.... Ak by to bol aj môj prípad myslíte že o týždeň by mi to doktor zistil žeby sa niečo také udialo? Ďakujem 😉

patuska00
10. aug 2021

@radena10 alebo zrasty na vaječnik ja mam zrasty ked mam e pohlavny styk ani ti neprajem strasne ma boli pod bruchom . Moze byt aj to ale nemusi

petus998
11. aug 2021

@radena10 fuu myslim ze tekutina by tam mala byt mne sa vstrebala po mesiaci

radena10
autor
11. aug 2021

@petus998 ešte sa spýtam pretože to čakanie na vyšetrenie je hrozné.... Vy ste vedela že máte cystu a vedeli ste vtedy že vám to praskla cysta?
Ja stále menštruáciu nemám, testy negatívne, väčšinou ma bolí vpravo dolu. 😌🤔

petus998
11. aug 2021

@radena10 ja som vedela ze mam cystu bo mi meskala ms sla som k dr. Bola som tehotna plus ta cysta test som mala negativny .v tom case . Netusila som co sa dialo co sa vlastnne stalo chlap mi volal hned sanitku bo mi bolo strasne na odpadnutie a zavrate . Az v nemocnici ziatili podla sona ze mi praskla

radena10
autor
11. aug 2021

@petus998 takže vám tiež v podstate meskala menštruácia, no zistili ste že ste tehotná? 🤔 ja nakoniec idem k druhému gynekológovi už zajtra lebo istota je istota. Veľmi sa bojím čo mi tam nájde. Ale doteraz mi na prehliadkach nikdy nič nezistili, všetko bolo v poriadku.
Ta bolesť pri pohlavnom styku čo sa mi udiala min. týždeň, zostala som vystrašená v tej chvíli, ale skôr z toho že mi ostalo zle od žalúdka a trošku sa mi zatocila hlava, manžel mi pomohol do postele a dal mi tabletku od bolesti ktorá mi asi do hodiny zabrala. Nijak som to už neriešila nakoľko na druhý deň bolo všetko v poriadku. Ešte akurát manžel mi vravel že ho to mrzelo tak googlil na nete že mohlo ísť o podráždenie krčka maternice..... No druhýkrát som ostala zaskočená keď menštruácia neprišla a mešká mi už 6ty deň, to sa mi nestalo len pri predchádzajúcich tehotenstvach. No 2 testy negatívne, neplánujeme bábo takže teoreticky tehu vylučujem. 🤔 No bolí ma podbruško, niežeby raz na jednej raz na druhej strane, v noci aj občas kríže. Vyskúšala som už aj horúci kúpeľ, červené víno, sex na vyvolanie a nič 🤷‍♀️

radena10
autor
11. aug 2021

@patuska00 ďakujem za skúsenosť 😉

patuska00
11. aug 2021

@radena10 za malo a drzim ti palce nech vyjde vsetko dobre🍀🍀

petus998
11. aug 2021

@radena10 ja som sla s ttm ze mi meska ms a test je negativny tak mi spravil sono nasiel cystu plus tehotenstvo

petus998
11. aug 2021

@radena10 a este mne tiez do hodky sa upraviko vsetko bolo ok . Jedine sa sledovalo ci ta tekutina z tej cysti sa vstrebava ci bude to treba inak riesit chvala bohu do mesiaca sa vstrebala a po 3 dnoch hospitalizacie ma pustili domov

petus998
11. aug 2021

@radena10 pravo dolu asi vajecnik moze to byt ta cysta ja som mala tiez bodave bolesti vajecnika ale ja na lavej strane a tam aj bola cysta

petus998
11. aug 2021

@petus998 a este to ze mne nikto nepovedal ze ked je cysta na vajecniku vacsia ze nemozem mat pohlavny styk . A tym padom aj praskla

patuska00
11. aug 2021

@petus998 ano normalne praskne aj mne tak praskla ked som mala menzes podla aka cysta je ja som mala vodovu

radena10
autor
11. aug 2021

@petus998 tak mali ste to tiež zaujímavý prípad 🙈🤔😉 a ako vám vysvetlili tehotenstvo keď test ste mali negatívny?
Každopádne ja musím už vydržať do zajtra, zajtra sa dozviem aký je ten môj prípad, dám vedieť. Ste zlatá, že takto ako jedna z mála tu píšete svoje skúsenosti, názory 🙏👍❤️

petus998
11. aug 2021

@radena10 bola som kdesika 4tt a nizka hladina hcg preto negativni test . Uz sa len kontrolovalo podla krvy

radena10
autor
12. aug 2021

@petus998 takže po dnešnom vyšetrení... Našiel mi malú vodnatu cystu na ľavom vaječníku, ževraj tie bolesti a ten prípad pri pohl. styku mohol znamenať prasknutie tej malej cysty a znova sa naplnila alebo mohlo dôjsť k nárazu samotného vaječníka co je tiež ževraj dosť bolestivé... Ale všetko mám ževraj v poriadku, že tá cysta je normálna, mám prísť o 3 mesiace len na skontrolovanie.
A čo sa týka meškania menštruácie 🙈tehotná nie som... Predstavte si, krámy sa mi spustili rovno na "koze" keď mi doktor robil vnútorný ultrazvuk 🤣🤣 asi sa ho tá mrcha zľakla 😉

petus998
13. aug 2021

@radena10 tak supis cysta sa vstrebe ja som ich mavala non stop po 2 porode uz menej a teraz ked som opet tehu tak zadna .