Meškajúca menštruácia, pobolievanie brucha a špinenie

laura2332
15. mar 2024

Zdravím, chcela by som sa poradiť alebo opýtať sa či niektora nemala taký problem ako ja a že ako sa to vyriešilo, menštruacia mi meška 4 dni lenže pohlavny styk som nemala už 2 mesiace, momentálne ma trápi to meškanie tak isto pobolievanie brucha, hnačka, špinenie do hneda pre istotu som si spravila tehu test vyšiel negativny gynekologička ma dovolenku a neviem či panikariť alebo nie lebo ešte sa mi nestalo aby mi meškala menštruacia samozrejme každý mesiac si značim začiatok a koniec do menštruačneho kalendara tak isto ma ťaha aj na zvracanie a páli ma v hrdle už druhý deň no neviem či to s tym súvisi ale radšej napíšem všetko čo mi je monentálne len aby som aspoň niečo vedela, budem rada ak mi odpoviete a poradite že ako vyvolať menštruaciu ďakujem.

kukuleinka18
15. mar 2024

@laura2332 ahoj, ja mám to iste. A tiež mi meska ale 3 dni. Tehotna nie som. Ale tie iste priznaky. Neviem čo sa deje či to je zo stresu alebo kvôli comu.

laura2332
autor
15. mar 2024

@kukuleinka18 No praveze ja sa momentalne šetrim , niesom nervozna a zo zimnou vodou tiež nerobim nič a stále som v teple tiež nechápem

kukuleinka18
15. mar 2024

@laura2332 ja som bola v strese, keďže som mala náročnejšie obdobie ale už by to malo byt v poriadku. Dokonca si prikladám teple obklady ale neprisla menstruacia stale a už som z toho v rozpakoch.

laura2332
autor
15. mar 2024

@kukuleinka18 a aj vy ste skušali tehu test??

kukuleinka18
15. mar 2024

@laura2332 Ano a negativne

majamat
15. mar 2024

zeny neplaste sa hned. obycajna meskajuca ms. to sa stava a mozno to este mnohokrat zazijete. ak ms meska, moze ist o hormonalnu odchylku. napr pri nedostatku progesteronu byva spinenie.
tym ze prichadza ms a nevie sa spustit, mozu sa vyskytnut priznaky pms intenzivnejsie ako obvykle.

samozerjme moze ist aj o tehu, pokial doslo k nechran. styku v poslednom cykle, no maximelne 2t pred negativnym tehu testom. ak je to viac ako 2t je mala sanca, ze by slo o tehu.
pripadne su aj ochorenia, ktore toto mozu sposobit, casto su to cysty. ani toho sa zas uplne netreba bat, aj ked urcite je dobre absolvoat vysetrenie. no casto sa jedna o cysty vzniknute v poslednom cykle, ktore mozu praksnut a netreba ich nijako riesit, to uz ukaze vysetrenie.

purple_wolf
17. mar 2024

@laura2332 to vizera aj ako viroza... a ak ti 4 dni meskaju to nic nie je... menstuacne okno je priblizne od 21-35 dni... panikar ak menzes nedostanes po 40 dnoch

laura2332
autor
19. mar 2024

Panika prešla 😃 v nedeľu začala slaba menstruácia ale už je ok.

kukuleinka18
19. mar 2024

@laura2332 mne začala v pondelok. A dost silna. Dokonca mám aj mierne točenie hlavy a nevoľnosť.